Ustawienie uprawnień admina na joomli 1.5.8
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Ustawienie uprawnień admina na joomli 1.5.8

  1. #1

    Domyślny Ustawienie uprawnień admina na joomli 1.5.8

    Czy ktoś się orientuję w jaki sposób można ustawiać uprawnienia administratorów na joomli? Czy istnieje jakiś dodatkowy komponent? Jak to wygląda? Tworzę stronę któa będzie stale posiadała kilkuosobową grupę adminów, nie chciałbym żeby omni wszyscy mieli pełne uprawnienia.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To taki super admin i twórca powinien mieć choć blade pojęcie o uprawnieniach w Joomla!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3

    Domyślny

    zwiastun, dlaczego Ty jesteś taki złośliwy? nie tylko teraz i nie tylko do mnie.
    Ja dopiero poznaję joomle, nigdy wcześniej nie miałem z nią do czynienia.
    Wydaje mi się że ta strona według Ciebie zwiastun ma być pomocna tylko profesjonalistom. Pytam w takim razie gdzie pomocy mają szukać amatorzy i osoby dopiero poznające ten system?
    Bądz bardziej tolerancyjny!

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Akurat to, to nie jest złośliwość tylko słuszna uwaga. Skoro chcesz działać "pod Joomla" to zacznij od podstaw. Nie dziwią mnie uwagi Zwiastuna i innych forumowiczów, którzy ganią lenistwo początkujących. Wystarczy nico chęci, czasu i samozaparcia, by po przestudiowaniu danych zawartych na joomla.pl oszczędzić czasu innym i nie zaśmiecać forum.
    Powodzenia.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Moim zadaniem nie jest być tolerancyjnym, a pilnować poziomu tego forum. To, że ktoś uważa, iż wolno mu zadawać każde pytanie, bo po to jest forum, nie znaczy wcale, że ja czy inni użytkownicy mamy to mam tolerować.
    To nie ja jestem złośliwy! To Ty np. nie przestrzegasz podstawowych reguł forum - pytasz o sprawy banalne, nie zapoznawszy się wcześniej z informacjami dostępnymi na ten temat w systemie pomocy.
    Na dodatek postępujesz wedle tego samego schematu: nie zrobiłeś co do Ciebie należy, otrzymałeś odpowiedź przywołującą Cię do porządku, dobrze ją zrozumiałeś, że wskazuje na coś, czego nie dopełniłeś, w związku z czym zamiast zrobić swoje, to w dziub zwiastunowi, ze złośliwy, bo to zwiastuna zaboli, a Ciebie nie! Spokojnie - nie zaboli!
    PS. "Wydaje mi się że ta strona według Ciebie zwiastun ma być pomocna tylko profesjonalistom" - skoro bierzesz się za stronę w której będzie kupa administratorów, to musisz być profesjonalistą!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6

    Domyślny

    zwiastun z całym szacunkiem... ale nie musze być profesjonalistą. Profesjonalista to ktoś od kogo można wymagać i komu się dużo płaci. A moja strona jest stroną robioną przez studentów dla studentów, bynajmniej nie informatyki... Wcześniej serwis z dużym powodzeniem działał na platformie e107 która niestety miała swoje braki w zabezpieczeniach, dlatego teraz robię wszystko na nowo w joomli. I widzę że tutaj nie mogę prosić o infomację. Najlepiej by było pewnie gdybym zapłacił 5 tyś. "profesjonaliscie". Atmosfera jest bardzo nieprzyjemna tutaj. W każdej chwili zwiastun liczę się z tym, że mnie wywalisz stąd i zabanujesz. Bo widząć z jaką powagą podchodzisz do tych spraw mogę się spodziewać naprawdę wszystkiego. Przykoro mi że tak jest. Ale cóż... to właśnie Polska.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na banowanie nie tak łatwo u mnie wbrew pozorom zasłużyć. A szacunek nie polega na gadaniu o szacunku, tylko na poszanowaniu siebie i innych. Jeśli nie dowiedziałeś się do tej pory, jakie są prawa użytkowników w Joomla! i że nie można ich sobie dowolnie uściślać, to znaczy, że nie wykonałeś swojego zadania domowego. A ani ja, ani nikt inny nie będzie Ci tutaj robić wykładów na ten temat. Odrób zadanie domowe, a nie brnij w idiotyczne wyjaśnienia.
    A mówienie do mnie o pieniądzach przy takiej ilości materiałów za frico jest co najmniej wyrazem braku kultury!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8

    Domyślny

    Ja się nie pytałem o prawa użytkowników jako takich, pytałem się o możliwośc ograniczenia uprawnień administratorom!

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na dodatek jeszcze nie rozumiesz co piszesz albo czym mówisz! Przeczytaj wreszcie materiał a ten temat, a dopiero potem pytaj!
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/84/26/
    A to, czy sobie możesz ustawiać uprawnienia administratorom,, czy nie to widać jak czarne łaty na białej krowie! albo odwrotnie!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10

    Domyślny

    Przeczytałem to co mi poleciłeś przeczytać i szczerze mówiąc nie podoba mi siętaki sposób nadawania uprawnień, w e107 mogłem każdemu jednemu adminowi nadawać inne uprawnienia idostęp do innych elementów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •