Moneypl dla 1.5.8 - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Moneypl dla 1.5.8

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-05-2008
    Wpisy
    60
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    http://pl2.php.net/function.readfile

    Edit : dla łatwiejszego ogarnięcia : funkcja allow_url_fopen serwera jest wyłączona.

    - na co zdaje się wskazywać komunikat błedu.
    dzieki dałem rade,
    da sie zmienic kolor niebieskiego paska, czy jest to ich sztandarowy kolor nietykalny ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec malkowitch awatar
    Dołączył
    26-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    499
    Punkty
    96

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez m1chul Zobacz wiadomość
    dzieki dałem rade,
    da sie zmienic kolor niebieskiego paska, czy jest to ich sztandarowy kolor nietykalny ?
    Da się dla plików z money.pl w których da się zmienić styl css. Możesz dodawać kod php bezpośrednio od nich. Wtedy da się zmienić.

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2007
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witajcie,
    jako, że ta paczka zawierała parę niedoskonałości, to postanowiłem ją poprawić. Nie chciało mi się dopisać kodowania na UTF żeby się poprawnie zaxhowywał moduł w panelu admina, ale to najmniejszy problem. Poprawiłem działanie przyrostka klasy css modułu bo to nie chodziło i dokonałem zmiany w pliku xml. Dzięki temu możecie używać własnego arkusza stylów dla modułów z money.pl. Arkusz stylów znajduje się w załączniku podobnie jak poprawiona paczka. Plik CSS wrzućcie po prostu do katalogu css w waszym szablonie, dodajcie odpowiedni wpis w pliku index.php i miłej zabawy

    Pozdrawiam
    Załączone pliki Załączone pliki

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    21-03-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny money

    ... dodajcie odpowiedni wpis w pliku index.php i miłej zabawy
    ***************
    Czy mógłbyś dopowiedzieć laikowi, o co Ci chodzi z tym index.php?
    Co i gdzie dopisać?
    Proszę o wyrozumiałaość, kompletnie się na tym nie znam.

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2007
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    W pliku strony index.php w szablonie musisz dodać taką linijkę koło deklaracji css Twojego szablonu:

    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/financial_consulting/css/mny_cw.css" type="text/css" />

    Arkusz stylów CSS z pliku wtedy dograj do lokalizacji pliku CSS Twojego szablonu. A podobną deklaracje w index.php będziesz miał właśnie dla css szablonu. Potem zostaje Ci tylko pobawienie się plikiem mny_cw.css i będziesz miał takie moduły jakie chcesz Jedyne co jest głupie to że nie można usunąć loga money.pl (wolałbym zamienić je na linka po prostu), ale grunt że działa i to nieźle

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    21-03-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sputnik_Wwa Zobacz wiadomość
    W pliku strony index.php w szablonie musisz dodać taką linijkę koło deklaracji css Twojego szablonu:

    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/financial_consulting/css/mny_cw.css" type="text/css" />

    Arkusz stylów CSS z pliku wtedy dograj do lokalizacji pliku CSS Twojego szablonu. A podobną deklaracje w index.php będziesz miał właśnie dla css szablonu. Potem zostaje Ci tylko pobawienie się plikiem mny_cw.css i będziesz miał takie moduły jakie chcesz Jedyne co jest głupie to że nie można usunąć loga money.pl (wolałbym zamienić je na linka po prostu), ale grunt że działa i to nieźle
    ******************

    Wielkie dzięki. Działa... częściowo.
    Oczywiście w miejsce *financial_consulting* należy wpisać nazwę własnego szablonu. Rzeczywiście, pomogło, ale jest przy tym ta niedogodność, że przy zmianie szablonu na inny, czynności te należy powtórzyć.
    Czy da sie to jakoś zmienić, czy po prostu tak to jest i trzeba z tym żyć?
    Kolejna sprawa, to wyświetla się tylko część narzędzi z serwisu money.
    Nie pobierane są żadne dane z tej części modułu, które zgrupowane są w sekcjach zawierających narzędzia Praca mała [S], Pogoda mała.
    Na stronie pojawia się komunikat dla każdego z nich, np.:
    Warning: readfile(http://cw.money.pl/u_wyszukiwarka_praca2_css.html) [function.readfile]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /modules/mod_moneypl/mod_moneypl.php on line 85

    Pozostałe narzędzia działają bez zarzutu.

  8. #17
    Bywalec malkowitch awatar
    Dołączył
    26-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    499
    Punkty
    96

    Domyślny

    W ciągu 2-4 tygodni powstanie nowa wersja.
    Zaplanowane funkcje:
    - moduł (możliwość wyboru dodatku z listy)
    - komponent dla administratora (dodawanie nowych dodatków ze strony money.pl, konfiguracja)
    - obsługa zwykłego kodowania, UTF-8 i własnych plików CSS

    Jeśli wszystko pójdzie dobrze zrobię także dokumentację w PDF
    Całość oczywiście na licencji GNU/GPL
    Jeśli ktoś posiada jakieś sugestie lub pomysły proszę pisać w tym temacie lub na PW.

  9. #18
    Piuro
    Gość

    Domyślny Problem z szerokością.

    Witam

    Zacznę od tego że uruchomiłem ten moduł na wersji 1.0.15 i działa całkiem dobrze... Jedyny problem jaki mam (a na tym mi najbardziej zależało) to szerokość wyświetlanej tabeli. Próbowałem zmieniać na wiele sposobów różne właściwość min. w "#mny_cw table" oczywiście głównie "width" i nic, moduł po prostu nie reaguje. Dodam że zmieniając pozostałe właściwości i wogóle modyfikując css, wygląd modułu na stronie się zmienia... tylko z tą szerokością mam problem (chciałbym ją zmienijszyć).

    Nie jestem użytkownikiem zaawansowanym więc może coś prostego poknociłem... Bedę wdzięczny za podpowiedź jak mogę zmiejszyć szerokość tego modułu.

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sprawdź, czy szerokość nie jest ustawiana bezpośrednio w kodzie modułu albo w CSS użyj dyrektywy !important
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Piuro
    Gość

    Domyślny

    Dzięki za zainteresowanie, niestety nie pomogło.

    1) jedyne co znalazłem w kodzie modułu (plik PHP) odnośnie stylów dotyczy warstw, próbowałem wpisywać tam właściwości "na sztywno" - nie działa, kod zamieszczam poniżej:

    echo '<div class="'.$cssprefix.'modmoneypl">';
    if ($kodowanie == 0)
    {
    $utfprefix = '';
    };
    for ($i=1;$i<=51;$i++)
    {
    //pobiera parametr z bazy joomla - dla tabel danych)
    $parametr = $params->get($parametry[$i]);
    //czy tabela o nazwie: $parametry[$i] ma być wyświetlana
    if ($parametr==1)
    {
    echo '<div class="'.$cssprefix.'moneyplWrapperg ">';
    // echo '<div border: 5px; width: 30px;>';
    readfile ('http://cw.money.pl/'.$utfprefix.$parametry[$i].'_css.html', true);
    // readfile ('http://cw.money.pl/'.$utfprefix.$parametry[$i].'_css.html', true);
    echo '</div>';
    };
    };
    echo '</div>';
    ?>


    Natomiast w pliku XML nie ma za bardzo czego się czepić, coś co mnie zastanowiło to:

    <param name="moduleclass_sfx" type="text" default="" label="Module Class Suffix" description="A suffix to be applied to the css class of the module (table.moduletable), this allows individual module styling" />


    ... ale za cinki jestem żeby powyższe kody przeanalizować, ewentualnie coś pozmieniać, próbuje "na czuja" ale mi nic z tego nie wychodzi...

    2) dyrektywa !important nie działa, moduł nie reaguje na nią. Poniżej fragment CSS:

    #mny_cw table {
    width: 50px !important;
    border:1px solid #E7E7E7;
    font:normal 11px Tahoma;
    padding: 10px 10px 10px 10px ;
    margin: 0px 0px 0px -30px;
    border-collapse: collapse;
    background-color:#FFF;
    text-align:left;
    }


    MOŻE JAKIEŚ INNE POMYSŁY ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •