problem
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: problem

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    84
    Punkty
    10

    Domyślny problem

    Robię stronę misyjną: www.misjekrak.franciszkanie.pl i mam problem, nie wiem jak ustabilizować logo + moduł, aby mi się menu nie ruszało. Przerabiam template: blue_eye.
    Bardzo mi na tym zależy. A przyznam, że próbowałam wielu rzeczy... nawet kupiłam książki.
    Uśmiecham się o pomoc.
    Pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    rozumiem, ze to chodzi o to, że menu skacze jeśli zmieni się fotka... ?

    najlepszym rozwiązaniem bedzie zatem wyrównanie fotek do jednego rozmiaru, będzie to wygladało estetyczniej niż narzucenie jakieś z góry określonej wartości dla tabelki z topem....

    chociaż jak teraz widze, fotki sa nawet strasznie niskie... zatem chyba trzeba bedzie narzcic konkretna wielkosc...

    więc zrób sobie tak:

    w pliku templates/blu_eye/index.php odszukaj fragment kodu podobny do tego:

    <table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0"><tbody>
    <tr>
    <td width="791" valign="bottom" height="119" background="http://www.misjekrak.franciszkanie.pl/templates/blue_eye/images/topeye_09.jpg">
    </td>

    <td width="40" valign="top" height="119" align="right" border="0"> tu jest chyba moduł z rotacja obrazków </td>

    </tr>
    </tbody>
    </table>
    to powinna być pierwsza zadeklarowana tabelka zaraz po <body>

    no i teraz zamiast:
    <table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
    wpisz sobie:
    <table width="100%" height="150" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
    a zamiast:
    <td width="791" valign="bottom" height="119" background="http://www.misjekrak.franciszkanie.pl/templates/blue_eye/images/topeye_09.jpg">
    </td>
    daj takie coś:

    <td style="width:791px; height:119px; background:url(http://www.misjekrak.franciszkanie.p.../topeye_09.jpg) center no-repeat">
    </td>
    w powyższym kodzie napisz poprawnie ścieżke do obrazka, bo widze, ze forum maskuje adres lekko ...

    nie gwarantuje, że bedzie super dobrze, bo pisze z głowy, wiec zrób sobie na wszelki wypadek kopie tego pliku przed zmianami ;)

    powodzenia i daj znac jak poszło
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    84
    Punkty
    10

    Domyślny :)

    Wielkie dzięki za pomoc!
    Sama bym na to nie wpadla!
    Jest dużo lepiej. Będę musiała zmienić wielkość zdjęć, ale z niektórymi będzie ciężko.
    A napisz mi jeszcze proszę jak mogę ustawić logo wyżej, od samej góry?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A czemu masz taką rozsypkę? To się kupy nie trzyma!
    Jest wiele łatwo dostępnych szablonów, w których wystarczy tylko, że zmienisz kolorystykę i bez męczenia się będziesz mieć dużo lepszy efekt! Beez np.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    84
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A czemu masz taką rozsypkę? To się kupy nie trzyma!
    Jest wiele łatwo dostępnych szablonów, w których wystarczy tylko, że zmienisz kolorystykę i bez męczenia się będziesz mieć dużo lepszy efekt! Beez np.
    W sumie to otrzymałam pewien wzorzec jak ma wyglądać ta strona... muszę coś jeszcze pozmieniać. Natomiast teraz coś mi się sypnęło. Zanikło mi logo...

    /edit
    Oj to chyba była wina serwera, bo mi światło później wywaliło... logo istnieje
    Ostanio edytowane przez pegazeq : 27-11-2008 19:15

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wydaje Ci się, że się udało, bo masz monitor w rozdzielczości pokazującej że jest cacy. Między bocznym prawym paskiem a lewą częścią główną u mnie jest z 12 cm odstępu. I nadal masz podrygiwania - tyle że w bok, zależne tym razem od zmieniającej się szerokości zdjęć jak przypuszczam.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    84
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Wydaje Ci się, że się udało, bo masz monitor w rozdzielczości pokazującej że jest cacy. Między bocznym prawym paskiem a lewą częścią główną u mnie jest z 12 cm odstępu. I nadal masz podrygiwania - tyle że w bok, zależne tym razem od zmieniającej się szerokości zdjęć jak przypuszczam.
    Wiedziałam,że to nie może być takie piękne
    Czy można to jakoś ustawić, co by było dobrze?
    Pozdrawiam!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •