PILNE: Przeciążenie systemu, konieczna dramatyczna optymalizacja serwisu
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 38

Temat: PILNE: Przeciążenie systemu, konieczna dramatyczna optymalizacja serwisu

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-01-2007
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    PILNE: Przeciążenie systemu, konieczna dramatyczna optymalizacja serwisu

    Witam.
    W dniu dzieisjzym otrzymałem taką oto wiadomość od firmy, na któej mam wykupione usługi hostingowe:
    Niestety Panstwa konto bardzo mocno przeciaza klaster hostingowy. Obciazenie na tego typu poziomie niestety nie jest mozliwe ze wzgledu na ograniczona ilosc mocy obliczeniowej przypisanej do konta. Niestety - tak duza ilosc mocy dostepna jest tylko na serwerach dedykowanych. Prosze o bardzo pilna reakcje i przeniesienie serwisow poza nasze serwery lub dramatyczna ich optymalizacje. Niestety w przypadku braku reakcji bedziemy zmuszeni zawiesic konto i wypowiedziec umowe na swiadczenie uslug.
    Bardzo prosze o pomoc, jak "dramatycznie zoptymalizować" serwis.
    Moja wersja Joomla: Joomla! 1.0.11 Stable
    Komponentów jest niewiele, z tych poważniejszych tylko: ZooM Media Gallery oraz AkoComment
    Od pewnego czasu występują problemy z serwisem, bardzo długo się ladował, czasem był niedostępny. Wyglądało to na problem z baą danych.
    Zgodnie z sugestiami ograniczyłem statystyki. Wydawało się, że to nieco pomogło, ale problemy są nadal, no i teraz ta wiadomość.
    Powiem też, że od dłuższego czasu liczba użytkowników on-line jest dość duże, zdecydowanie wyższa niż liczba jakiej się spodziewam. Czy to jakieś roboty, które próbują się dostać do strony? Nie wiem.
    Strona jest bardzo rozbudowana, kilka tysięcy podstron, sporo modułów.

    Bardzo proszę o jakieś wskazówki, co robić?

  2. #2
    Przeglądacz nemo awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    /dev/random
    Wpisy
    90
    Punkty
    12

    Domyślny

    Wpierw popros admina o udostepnienie logow, jesli takowych nie posiadasz. Ktorys z komponentow moze faktycznie generowac bledne zapytania do sql ale przyczyny moga byc tez inne. Poprostu za malo danych na diagnoze, a wiec tym bardziej na recepte.
    Pozdrawiam, nemo

  3. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-08-2008
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam serdecznie, joomla jest bardzo wadliwa. Prowadze portal, który ma około 100 000 uu miesięcznie, tez mam ten problem.

  4. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ble ble ble. Wybacz, ale to dosadna ocena tego, coś napisał.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-08-2008
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    no wybacz, ale z joomlą mam problemy cały czas;)

  6. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To ją wyrzuć, nikt nie każe Ci jej używać, skoro masz problemy. Równie dobrze mogę napisać, że Ty jesteś bardzo wadliwy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #7
    Przeglądacz nemo awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    /dev/random
    Wpisy
    90
    Punkty
    12

    Domyślny

    zwiastun zgryzliwy jak zwykle ;)
    exclusive, nic nie jest doskonale. Nikt tez z core team nie gwarantuje poprawnego dzialania Joomli na kazdym mozliwym srodowisku, tego po prostu nie da sie przetestowac pod takim katem. Doswiadczenia wskazuja jednak, ze wiekszosc problemow z J wynika z:
    - instalacji z niezalecanymi ustawieniami srodowiska PHP,
    - uzytkowania starych wersji J, jak i komponentow/botow/modulow,
    - zle napisanych komponentow/botow/modulow.

    Zatem wypada wiec przyjrzec sie wlasnym dzialaniom jako administratora J, a dopiero pozniej wieszac psy na tworcach.
    Pozdrawiam, nemo

  8. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-01-2007
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Powróćmy jednak do tematu
    Problem lezy w folderze maslow-info-pl/joomla Wywolywany tam skrypt jest bardzo czesto wykonywany i generuje gigantyczne obciazenie.
    Taką informację dostałem od dostawcy usług hostinowych.

    W dostepnym WisePanelu jest informacja o obciążeniach serwerach, często pojawia się problem z komponentem ZooM Gallery. Mam go w wersji 2.5.1 RC2. Jest bardzo rozbudowany, ponad tysiąć zdjęć.
    Naprawiłem też tabele narzędziem PhpMyAdmin. Wyczyćsiłem też dane z kilku, w których mogłem to zrobić. Jednocześnie zauważyłęm znaczne zwiększenie wydajności portalu. strony ładowały się zdecydowanie szybciej. Ale, jak twierdzi admin serwera, to może nie pomóc:
    obawiam się, że niewiele to zmieni - chodzi przedewszystkim o obciążenie klastra obliczeniowego (php etc). Musi być wdrożony jakiś system keszowania lub optymalizacji php.

    Za uważyłęm też, że licznik gości online jest często bardzo duży. Nie powinien przekraczać 20 osob online, czasem pokazuje jednak około 60, 70. Zastanawiam się czy to nie jakieś roboty, które się pchają i blokują serwer? Dodam, że ataki robotów, np. w komentarzach udało mi się już powstrzymać, nie zdarzają się.

  9. #9
    Przeglądacz nemo awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    /dev/random
    Wpisy
    90
    Punkty
    12

    Domyślny

    Zatem zrob backup fotek i usun zooma, ktory i tak juz nie jest rozwijany. Jest mase innych ciekawych komponentow do obslugi galerii.

    To, ze spam-roboty nie potrafia dodac komentarzy na Twojej stronie, nie oznacza, ze jej nie odwiedzaja. Ale to akurat da sie sprawdzic byle jakimi statystykami odwiedzin. Jednakze 70 sesji jednoczesnie (o ile counter dziala poprawnie) nie jest jakas oszolamiajaca liczba, ktora moze miec znaczny wplyw na wydajnosc serwera. W sieci mozna znalezc stosowne wpisy do .htaccess, ktore pozwalaja blokowac znane roboty spamerskie - moze warto sie tym zainteresowac?
    Pozdrawiam, nemo

  10. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-01-2007
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Aktualizacja Joomla z wersji 1.0.11 najpierw do .13 potem do .15
    Obawialem się tego, bo portal bardzo rozbudowany, ale z pomocą tego forum wszystko poszło gładko.

    Czy to pomoże? Nie wiem? Czas pokaże.

    Ale w WisePanelu z któego korzystam znalazłem takie coś - to statystyki - Obciążenie serwera MySql

    Wszystkie błędy dotyczą bazy danych, na ktorej stoi Joomla. Co możecie powiedzieć na ten temat? Dodam, że codziennie problemy najczęściej zdarzają się właśnie około godz 3 w nocy. Tylko od czasu do czasu w ciągu dnia bądź wieczorem.

    PS.: Aktualizacja Joomla nie pomogła! Obciążenie jest nadal gigantyczne.
    Ostanio edytowane przez maslow_info : 04-12-2008 21:47 Powód: dodanie PS

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •