Dodatkowe informacje w artykule
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Dodatkowe informacje w artykule

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-11-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Dodatkowe informacje w artykule

    Witam. Mam pewien problem. Chcę dodać w bazie danych w "content" dwie dodatkowe kolumny (kolumnę A i kolumnę B), tak bym mógł dodać do każdego artykułu jakieś informacje. Chcę by te dane z kolumn A i B wyświetlane były przy każdym artykule, przy którym te dane z kolumn A i B występują. Jak dodać kolumny w jos_content to wiem. Nie wiem jednak jakie muszę nanieść zmiany i na jakich plikach, by te informacje z dodatkowych pól w bazie, były wyświetlane w artykule. Podejrzewam, że w folderze components/com_content ale nie wiem jak i co. Gdyby znalazł się na forum jakiś użytkownik, który byłby w stanie mi pomóc to byłbym baaaardzo wdzięczny.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie gniewaj się, ale treść pytania wskazuje, że masz bardzo blade pojęcie na ten temat. Umiejętność dodawania kolumn w tabeli bazy danych to nie jest jeszcze umiejętność predysponująca do programowania, a tym bardziej modyfikowania złożonego skryptu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    29-11-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Treść pytania została w taki sposób stworzona, żeby nie było wątpliwości. O bazie danych dopisałem, żeby nie pojawiały się odpowiedzi odnośnie bazy danych. Tak więc kolego Zwiastunie nie obrażam się, bo o programowaniu wiem co nieco i poradzę sobie, pod warunkiem, że będę miał wskazówkę które pliki w joomli odpowiadają za pobieranie danych z tabeli jos_content. Z joomlą mam bardzo rzadko styczność i miałem nadzieję, że ktoś kto na codzień pracuje z joomla, będzie w stanie mi pomóc. Pozdr.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Joomla to dwa różniące się API wydania - programista raczej powinien sobie zdawać sprawę, że te numerki coś oznaczają i skoro pyta, to wypadałoby, żeby uściślał, o co pyta. To jedno.
    Drugie: wystarczy spojrzeć na strukturę katalogów w Joomla!, żeby znaleźć katalog components, a w nim com_content. Ktoś, kto zajmuje się programowaniem, zdaje sobie sprawę że struktura katalogów zwykle ma jakieś znaczenie czy opiera się na jakimś standardzie.
    Trzecie: Jest na forum dział Programowanie pod Joomla, który wystarczyłoby przerzucić, by np. dotrzeć do adresu kursu programowania pod Joomla.
    Czwarte: Na serwerze pomocy jest dział Programowanie, a w nim też co nieco na ten temat.

    I nie chodzi o to, czy się obrażasz, czy nie, tylko o Twoją i moją saysfakcję. Na razie, ani Ty jej nie masz, ani ja!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    29-11-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    No i Twoją odpowiedzią jestem teraz usatysfakcjonowany więc i Ty możesz być usatysfakcjonowany, ponieważ pomogłeś mi znaleźć odpowiedź. W dziale programowanie na tym forum znalazłem to na czym mi zależało. Wystarczyło z mojej strony włożyć więcej energii na poszukanie, zamiast zadawania pytań.
    Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •