Logowanie do panelu administratora - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 39 z 39

Temat: Logowanie do panelu administratora

  1. #31
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Paweł001 Zobacz wiadomość
    W jakim pliku moge zmienić tekst "Zaplecze Joomla!" na np. "Zaplecze nazwa firmy" w panelu admina przy logowaniu ?
    administrator/language/pl-Pl/pl-Pl.ini

    otwórz ten plik w edytorze, znajdź wiersz JOOMLA! ADMINISTRATION LOGIN=Zaplecze Joomla! (wiersze są ułozone alfabetycznie) i zmień tekst (tylko ten za znakiem równości) "Zaplecze Joomla!" na żądany.
    uwaga 1 - po zmianie zapisz ten plik w utf-8 !
    uwaga 2 - we wczesniejszych wersjach zamiast napisu Zaplecze Joomla! był zdaje się napis Panel Administracyjny.

    Cytat Wysłane przez Paweł001 Zobacz wiadomość
    witam, nie chce zakładać nowego tematu, dlatego pisze tutaj
    Załóż nowy temat z tym pytaniem (np "gdzie zmienić tekst Zaplecze Joomla! w panelu admina przy logowaniu?"), zadaj je, a potem sobie sam odpowiedz tak by kiedyś inni mogli z tego skorzystać, będzie porządek, bo tu temacik jest niewidoczny. A tu poproś admina niech usunie twoje pytanie i moją odpowiedź? Chyba, ze admin ma inne zdanie ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-01-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny problem z logowaniem

    Witam mam , ten sam problem co tutaj obecni- i szczerze mowiac czuje sie dosc zielony w tej kwestii
    mam serwer na nazwie
    a wiec mod_write
    włączony....

    zawiesiło sie to w momencie gdy wyłączyłem wtyczkę do logowania na stronie.
    Od tego momentu strona tylko się odświeża i nic się nie dzieje.

    może jakies pomysły jak do tego podejść.

    Zastanawiam się nad zapisaniem bazy i instalacja Joomli raz jeszcze

    co radzicie , czuję się zielony w tej kwestii

  4. #33
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-01-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny problem z logowaniem a moze eksport danych

    i mam pytanie?? czy jesli wyeksportuje baze danych?
    to czy pozwli MI to odzyskac dane??

  5. #34
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-01-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny :) działa

    Dzięki Jantin za sugestie, przeczytałem twój wpis po raz setny,zastanowilem sie i działa.........)

  6. #35
    klausania
    Gość

    Domyślny

    U mnie niestety zmiany w jos_plugins nic nie dały :/
    Przeglądałam posty z tematu założonego na forum joomla.org ale nic mi nie pomogło...

  7. #36
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez klausania Zobacz wiadomość
    U mnie niestety zmiany w jos_plugins nic nie dały :/
    Przeglądałam posty z tematu założonego na forum joomla.org ale nic mi nie pomogło...
    Sposób z jos_plugins dotyczy tylko wyłączonego modułu "users"
    Przeglądałem jeszcze tamto forum i znalazłem coś takiego:

    http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=431&t=362883

    Dotyczy zapisu organizacji dostępu użytkowników w bazie danych.

    "Za edycję dostępu użytkowników odpowiadają 4 tablice:

    jos_core_acl_aro
    jos_core_acl_aro_groups
    jos_core_acl_groups_aro_map
    jos_users

    a) W tablicy jos_core_acl_aro znajdź użytkownika, którego chcesz zmienić. Przypuszczalnie wybierzesz "Administrator".
    Zanotuj wartośc pola "id" dla tego uzytkownika, np może to być 10. Zanotuj także wartośc pola "value", np może to być 62

    b) Idź do tablicy jos_core_acl_aro_groups i zanotuj wartość pola "id" dla grupy "Super Administrator". Może to być np 25.

    c) Następnie idź do jos_core_acl_groups_aro_map i znajdź tam rekord z dokładnie takim samą wartością "aro_id", jak "id" w kroku a) (czyli 10). Zmień wartość pola "group_id" dla tego rekordu, na wartość pola "id" z kroku b) (czyli na 25)

    d) Teraz przejdź do jos_users i znajdź rekord którego pole "id" pasuje do pola "value" z kroku a) (czyli 62). Nazwa tego rekordu powinna pasować do tego który zmieniasz/ustawiasz, w tym przykładzie będzie to "Administrator". Zmień wartośc pola "gid" na taką jaką zanotowałeś dla "id" w kroku b) (czyli na 25)"

    Przed takimi działaniami nalezy BEZWZGLĘDNIE zapisać kopię bazy danych (Export), a potem uważnie wczytać się w podaną procedurę - łatwo o pomyłki. Mam nadzieję, że przetłumaczyłem to łopatologicznie, ale za efekty nie ręczę. Sprawdziłem u siebie na mysql prawidłowo działającej 1.5.9 (Wersja serwera: 5.0.67-log, phpMyAdmin - 2.9.1.1) i ustawienia były dokładnie jak opisałem.

    Klausania, jeśli tego nie próbowałaś, sprawdź te ustawienia i przynajmniej wyeliminuj ten powód, a może są wadliwe wpisy i niespodziewanie pomoże ..?

  8. #37
    Przeglądacz maximodo awatar
    Dołączył
    04-01-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo ciekawy temat, zawierający wiele cennych informacji...
    niestety nic u mnie nie działa ;/

    Mój problem to komunikat błędnego hasła podczas logowania.

    Porady zawarte tutaj też nie zadziałały (w sumie zaczynałem od tego).

    Za to znalazłem w jos_users w tabeli "wykorzystanie przestrzeni" wyświetlony na czerwono wpis "nadmiar" - 20 bajtów.
    Nie wiem co to oznacza, ale pod spodem jest przycisk "optymalizuj tabelę".
    Po wykonaniu którego już wszystko jest niby w porządku(był komunikat, ze optymalizacja się powiodła) - nie ma już nadmiaru.
    Po jakimś czasie znowu pojawia się ten nadmiar ;/

    Niestety nie wpłynęło to na możliwość zalogowania do zaplecza panelu admina ;/

    Nie mam już pomysłów i chyba będę musiał zrobić nowa instalację ;/
    To nie jest problem, bo dopiero zaczynam testy J, ale co zrobić jeśli ktoś już ma w pełni funkcjonującą witrynę z dużą ilość użytkowników?

    Zainstaluję sobie dodatkową, a obecną zostawię(a już zacząłem rozumieć co i jak działa) - bo może ktoś wpadnie na pomysł jak to rozwiązać. Wtedy będzie na czym przeprowadzić testy i przyda się dla innych
    Ostanio edytowane przez maximodo : 15-01-2010 21:28
    Człowiek uczy się na własnych błędach...;/

  9. #38
    Debiutant Unbelievable awatar
    Dołączył
    24-01-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na początku miałam podobny problem jak założycielka tematu- czyli loguję się ale odsyła mnie z powrotem na stronę logowania jakbym nic nie zrobiła. Teraz trochę się to zmieniło, po wpisaniu loginu, hasła i wciśnięciu "login" pojawia się tekst taki
    Your session has expired. Please log in again.
    wiem że było tu dosyć sporo porad i rozwiązań, ale jako że jestem ciemną masą jeżeli chodzi o działania na komputerze (chociaż z dosyć prostymi rzeczami potrafię sobie poradzić), nie rozumiem nic z tego, co piszecie. Próbowałam wspomóc się też googlem, co nic nie dało. Do czego dążę- czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi, tudzież pokazać gdzie jest wyjaśnione krok po kroku, co zmienić, sprawdzić i gdzie aby chociaż odkryć problem?
    jedyne co zrobiłam to podmieniłam pliki joomli na serwerze- co nic nie dało. Korzystam z apache 2.2 i nawet nie mam pojęcia jakiej wersji joomli- na pewno 1.5. Serwer mam na prv.pl

  10. #39
    Przeglądacz maximodo awatar
    Dołączył
    04-01-2010
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli chodzi o wygasanie sesji, to mam tak często, tzn. włączam stronę logowania do panelu admina - wpisuje dane do logowania i pojawia się komunikat o wygaśnięciu sesji.

    Wystarczy wpisać ponownie login i hasło i loguje bez problemu, bez żadnych podmian plików i innych kombinacji. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale nie zauważyłem żeby to był jakiś problem.
    Człowiek uczy się na własnych błędach...;/

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •