community builder 1.2 - zmiana języka
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 36

Temat: community builder 1.2 - zmiana języka

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-11-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny community builder 1.2 - zmiana języka

    witam, mam problem ze zmianą język a cb 1.2 Wgrałem plik językowy, ale nigdzie nie moge ustawić tego jezyka, cały czas jest angielski i nie moge wyłączyć pluginu z ang. językiem. Potrafi mi ktoś pomóc ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-08-2008
    Wpisy
    41
    Punkty
    10
    Hej, powiedz mi skad masz polski plik jezykowy do CB 1.2 RC4 ???

    Ja nie moge zainstalowas polskiego pakietu
    • Zainstalowalem CB 1.2 RC4 z www.joomlapolis.com na joomla 1.5.9 wszystko ok!
    • Puzniej dalsze mod_ tak jak kazano w opisie.
    • Teraz prubuje zainstalowac jezyk polski w CB Plugin Manager -> install plugin -> polish_rc4.zip 42kb
    • i wyskakuje wiadomosc: Upload showPlugins - Failed Plugin version (1.2 RC4) different from Community Builder version (1.2 RC 4)
    Na stronie www.joomlapolis.com nie znalalzlem oficialnego pakietu polskiego jezyka dla wersji CB 1.2
    Nasz-Berlin




  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Powiem tak: jeśli będziemy mieć do czynienia, jak od dłuższego czasu, z totalnym przyzwoleniem społeczności na zawłaszczanie sobie cudzej pracy, możemy się spodziewać, że takich sytuacji będzie coraz więcej.
    Przykład pakietu języka polskiego dla CB nie jest jedynym przykładem, ale dla mnie szczególnie wrażliwym.
    Tłumaczyłem CB z mozołem przed kilku laty, po 30 latach od studiów, na których przez jeden rok (słownie jeden) uczyłem się angielskiego. Udostępnione wówczas tłumaczenie rozwinęliśmy dla J! 1.0 w nieco szerszym zespole, co w wydanym pakiecie zostało oczywiście odnotowane. Kolejną wersja rozwinięta przez Icemana również zawierała komplet danych.
    Potem pojawił się następny "tłumacz", który do około 1200 linii dodał niespełna 100, ale za to podpisał całość swoim pseudonimem oraz adresem email i udostępnił
    a) tu na forum
    b) na stronie projektu
    Mimo zwróconej uwagi i obietnicy, że rzecz zostanie zmieniona, tłumaczenie wisi dalej z tymi samymi danymi, tzn. bez rzeczywistych autorów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-08-2008
    Wpisy
    41
    Punkty
    10
    Zwiastun, z calym szacunkiem dla Twojej pracy, co ja mam z tym konfliktem autorskim do czynienia ???

    Ja prosilem tylko o odpowiedz / rozwiazanie na moj problem.
    Czy to znaczy ze nie ma oficialnego polskiego pliku dla RC 1.2 po przez ten konflik autorski? Jak chcesz to daj namir, to ************************owi miske obije sorry ale musialem...

    ...wiec ja, zwykly pionek, nadal siedze nad zainstalowanym CB po angielsku :confused:

    Pozdrawiam - Puri.
    Nasz-Berlin




  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Hmm. niewiele masz wspólnego, poza tym, że dzięki owemu "tłumaczowi" i innych jemu podobnych, ludziom, którzy angażują swoje siły z czasem odchodzi ochota... No bo jak inaczej? [na dole propozycja rozwiązania]
    a) wysyłać do projektanta inne tłumaczenie i wyjaśniać, że jakiś nasz rodak co nieco wcześniej podkradł?
    b) darować sobie witrynę projektanta, opublikować w naszym repozytorium, poprawiając błędy i... co zrobić z danymi "tłumacza":
    --- wyrzucić? dlaczego, coś zrobił!
    --- zostawić? ale jak, kogoś kto Ciebie i innych najzwyczajniej w świecie okradł i oszukał?
    Przypominam - wezwanie do naprawienia szkody już było.
    Wyjście: pozostawić jak jest. Efekt - po części znasz, inny może będzie taki, ze ktoś się zirytuje i do "tłumacza" napisze,wszak swoje dane podał.

    Problem spróbuj rozwiązać tak:
    - ściągnij jakikolwiek inny pakiet językowy
    - otworz plik xml w tym pakiecie i porównaj wpisy, szczególnie
    ===== cbinstall version="1.0" type="plugin" group="language"
    ===== version
    Gdzieś tutaj prawdopodobnie tkwi problem
    Nie mam nigdzie najnowszego CB więc trudno mi sprawdzić
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    23-02-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    • i wyskakuje wiadomosc: Upload showPlugins - Failed Plugin version (1.2 RC4) different from Community Builder version (1.2 RC 4)
    W pliku polish.xml brak spacji pomiędzy RC a 4, wiersz 10-ty.

    PS. To pierwszy mój post na tym forum wiec witam.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-08-2008
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Community Builder 1.2 Polski jezyk / plik

    Witam, sciaglem polski plik z http://www.joomlapolis.com i smiga jak sie nalezy. Dodalem rowniez dalsze plugins jak (znajomi, galeria, ksiega, ostatni odwiedzajacy...) przetlumaczylem czesciowo kazdy z plikow english.php na polski i jak na razie wszystko super funkcionuje....

    Dziekuje jeszcze raz za pomocne porady! (Special THX to zwiastun!)

    Pozdrawiam - Puri.
    Ostanio edytowane przez Puri : 24-02-2009 11:31
    Nasz-Berlin




  9. #8
    Przeglądacz nastrychu awatar
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    71
    Punkty
    11

    ciągle brak polskich znaków

    Joomla 1.5.9

    Mam sporo rożnych komponentów i brak problemów z dokładaniem języka polskiego - wszystko z UTF-8 śmiga poprawnie.

    Niestety z CB 1.2 mam problem - nie trawi kodowania UTF-8 i zamiast polskich znaków mam znaki zapytania...

    Szukałam na podpowiedzi na forach i ich nie znalazłam. Czy może ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

    Dziękuję za pomoc :-)

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    23-02-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Moze jest kodowane UTF-8 z sygnatura. Jest coś takiego - dokładnie nie wiem o co chodzi, ale miałem krzaczki mimo iż kodowanie było w UTF-8. Sprawdziłem dokładnie ustawienia edytora i były tam dwie wersje UTF-8 - z sygnatura i bez. Dalem na to drugie i wszystko ladnie smiga.

  11. #10
    Przeglądacz nastrychu awatar
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    71
    Punkty
    11

    Domyślny

    dziękuję, a dokładnie w którym miejscy dokonałeś zmiany? U mnie po prostu po zainstalowaniu plugina z polskim językiem owszem pojawia się polski język, ale na "zmianę" - raz pojawia się właściwe kodowanie w module logowanie, a raz nie, poza tym wszystkie wysyłane komunikaty posiadają krzaczki... może jakiś błąd wkradł się podczas instalacji joomli? Tak się zastanawiam, skoro raz łapie polskie znaki, a raz ich nie łapie....
    Ostanio edytowane przez nastrychu : 09-03-2009 01:14

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •