Virtue Mart a sprzedaż kodów/haseł/licencji
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Virtue Mart a sprzedaż kodów/haseł/licencji

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-12-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Virtue Mart a sprzedaż kodów/haseł/licencji

    Witam!
    Stoję przed koniecznością zrobienia sklepu, w którym towarem jest ciąg znaków (kod/hasło/numer licencji czy coś podobnego). Klient dodaje do koszyka wybrany produkt, płaci (jakiś moduł dotpay czy inne płatności elektroniczne) a sklep automatycznie wysyła na email kupiony towar dając możliwość podglądu historii zamówień. Czytając dokumentację znalazłem wzmiankę o "downloadable products", ale to raczej nie nadaje się do takiego zastosowania. Mógłbym dodawać na bieżąco do sprzedaży np. pliki pdf zawierające kupowany kod, ale uważam do za rozwiązanie połowiczne, niewygodne, niepraktyczne i mało wydajne. Ważna rzecz, każdy kod/klucz jest unikalny, ale są pewne kategorie (klient kupuje losowy klucz z danej kategorii). Chciałbym też mieć możliwość na bieżąco kontrolować stan magazynowy każdej kategorii, bo dostaję pewną pulę kluczy którą muszę rozsądnie zarządzać. Ważna była by możliwość masowego dodawania kluczy do sklepu. Kolejna sprawa: bezpieczeństwo. Nie może być mowy że klient dostanie dostęp do kodu/klucza, którego nie kupił, albo ten sam klucz zostanie sprzedany więcej niż raz. Kolejna rzecz, klient nie musi się rejestrować w sklepie w celu dokonania zakupu.
    Czy istnieje jakieś standardowe rozwiązanie w postaci dodatku/modułu do Joomla!/Virtue Mart? A może istnieje jakiś gotowy konkurencyjny system który spełni moje wymagania? Najchętniej widziałbym to jako dodatek do VM, bo kuszące jest zarządzanie kategoriami klientów, łatwie zarządzanie zniżkami/promocjami itd. Czekam na sugestie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-12-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    w sumie jak patrzę na demo tego iJoomla to jest ok, ale powiedzmy że nie chciałbym póki co płacić za narzędzia.. może jakaś darmowa alternatywa?

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    poza vm - nie !

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    06-12-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok, powiedzmy ze narazie zostanę przy vm. Jakieś sugestie odnośnie sposobu rozwiązania problemu? tak jak pisałem, mogę wystawiać np pliki pdf zawierające klucz w raz z opisem jak go wykorzystać. Ale jak w takiej sytuacji sprawnie zarządzać magazynem? Każdy nowy klucz musiałbym dodawać osobno jako nowy produkt o stanie magazynowym równym jeden? Czy można to zrobić inaczej, sprytniej?

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie wiem, czy aż tak się da. są rozwiązania dla vBullletin, które każdemu użytkownikowi do pobranego przez niego pliku, dopisują jego numer użytkownika w systemie, jako kod licencji.

    mimo wszystko jest to rozwiązanie znacznie przekraczające 80 USD. poza tym, musisz dostosować do tego system, do którego dostęp sprzedajesz.

    vm nie posiada takiej możliwości i raczej posiadał nie będzie.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •