Nauka PHP
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Nauka PHP

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-04-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny Nauka PHP

    Od jakiegoś czasu robię strony w joomli i wszystkie indywidualne zmiany wprowadzam "instynktownie" w pliki.
    Jaki jest godny polecenia podręcznik do nauki PHP (i/lub MySQL o ile to potrzebne) żeby ułatwić pracę ze stroną?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Moim zdaniem...
    Tylko kto słucha moich zdań...
    Joomla jest systemem zarządzania treścią [CMS]. Nie musisz znać ani PHP, ani MySQL, ani w ogóle żadnej z tych tajemniczych nauk, by administrować serwisem WWW.

    A skoro piszesz, że robisz stronki, to sobie dalej rób. Zwłaszcza, jeżeli Ci dotąd Twoja nieznajomośc PHP i innych odkryć nie przeszkadzała.

    Podręcznik? ... wejdź do pierwszej lepszej księgarni informatycznej, najlepiej internetowej (vide: www.helion.pl) i poprzeglądaj, co kupują inni i dlaczego. Bo tutaj to otrzymasz poradę typu: ja lubię czosnek, a ja kapustę kiszoną, ja się nauczyłem bez książek, a ja skończyłem studia wyższe i też nie umiałem, ale kolega mi wytłumaczył. A w ogóle to najlepsza jest Biblia albo Po prostu, albo kompendium, albo Cwiczenia z...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-04-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    No teoretycznie masz rację. Ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przeglądałem księgarnie internetowe, allegro i strasznie dużo tam tego jest. Stąd moje pytanie.

    No ale chyba będę musiał ruszyć wreszcie swoje 4 litery sprzed komputera i samemu w księgarni poprzeglądać.

    No bo niby te srony robię ale lubię wiedzieć co znaczą znaczki w tych plikach. Niektóre to można się domyślić, ale warto czasem coś nowego od siebie dodać. ;)

  5. #4
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Może zamiast wydawać pieniążki lepiej poprzeglądać tutoriale?
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    18-05-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Powiem wam że wbrew pozorom robiąc stronę na zlecenie opartą o joomle często trzeba edytować kod PHP ponieważ klienci często wymagają żeczy które jeszcze nie zostały zaimplementowane w joomli ani w żadnym z jej rozszeżeń i w tedy nie ma rady trzeba pogrzebać trochę w kodzie! Ale naszczęście przeważnie są to tylko "kosmetyczne" zmany ale jednak znajomość PHP i MYSQL przydaje się wtedy.

    P.S. Nie mówię że znam PHP znam ogólnie języki programowania i dla tego sobie jakoś radzę z tą joomlą!!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-04-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    No oczywiście że wydanie kasy będzie na samym końcu. ;) Teraz jakiś e-booków szukam.
    No ja niby też jakieś podstawy programowania mam. Ale chociażby żeby poznać niewielki % możliwości jakich daje php.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-10-2005
    Wpisy
    34
    Punkty
    22

    Domyślny

    Jeżeli znasz angielski na samym początku w zupełności wystraczy php.net.

    Szukanie funkcji czy jakichś konkretnych rozwiązań może być kłopotliwe, jednak podczas szukania jednej konkretnej funckji , siłą rzeczy trafisz również na inne, potem chcąc stosować inna funckję lub rozwiązanie, okaże się że już ją / je gdzieś gdzieś widziałeś, i zastasoujesz, zamiast tworzyć swój odpowiednik istniejącego rozwiązania.

    czasem na php.pl można przeczytać coś ciekawego, ale to dopiero później, jak już będziesz mieć podstawy.

    Potem będzie pora na książki. Na pewno odradzam kupowanie na śwlpo w księgraniach internetowych, polegając tylko i wyłącznie na spisie treści ,przykładowym rozdzaile, oraz opiniach innych, kótrzy kupili ową książkę (po pierwsze mogą nie mieć pojęcia o czymś o czym piszą, poprostu piszą recnzję natchnieni skryptem w stylu < ?php echo "hello world"; ? , po drugie np helion sam czesto pisze recenzje dla swoich książek - fragmet jednej recenzji :

    "Kupiłem kolejną (29 albo 30) książkę Helionu i jestem z niej (jak ze wszystkich) bardzo zadowolony. Co prawda jeszcze jej nie przeczytałem ale przejrzałem i wiem, że nauczę się z niej bardzo dużo. To naprawdę fajne wydanie, wolne od błędów, które wkradły się w poprzednich wydaniach... do tego twarda oprawa... książka pod każdym względem na wysokim poziomie." ;-).

    Gość chyba bibliotekę otwiera, pozatym on ksiązki informatyczne - czyta, zupełnie jak harlequiny ;-)

    Unikaj książek które sa reklamowane jako dla zupełnie zielonych oraz dla zaawansowanych programistów - czegoś takiego nie ma, czy poleciłbyś abecadło poliniście ? Unikaj pozycji typu "coś tam w 24 godziny", albo "miliard aplikacji internetowych w 14 dni".

    Ja bym jednak poszedł do tradycyjnej księgarni, gdzie można na spokojnie się ksiązce przyjrzeć. Na helion bym uważał - wydają mnóstwo książek i nie wszytskie są godne polecenia.

    Lepiej kupić książke na pierwszu rzyt oka zbyt trudną, niż coś co po tygodniu z php okaże się pieniędzmi wydanymi na banały, które można było doczytać na necie.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-04-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie podobną taktykę postanowiłem obrać. Narazie pobrałem sobie parę kursów z netu i je przeglądam.
    Fajnie jest przeczytać teorię profesionalisty, która okazuje się być zbieżna z moją ;) Dzięki.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    W zupełnosci sie zgadzam, mam jeszcze jedna pozycje ksiazkowa u mnie w szafce, ktora kupilem z jakies 4, albo 5 lat temu, tytul cos w stylu: "Jezyk Oracle PL/SQL" leksykon kieszonkowy czy cos takiego, w tej malej ksiazeczce wielkosci ksiazeczki do nabozenstwa mam niby cala wiedze, ktora jest mi niezbedna do tego aby posiasc cala wiedze z tego zakresu, doprawdy ciezko mi bylo przez to przebrnac czytajac jako poczatkujacy, bardziej sie zrazilem tylko i szurnalem ksiazke w kąt
    Dosyc dobrym zrodlem informacji faktycznie sa kursy on-line, jak nie chcesz wydawac pieniedzy i lubisz czytac z monitora, to szukaj wiedzy w sieci Mialem przyjemnosc niedawno przetlumaczyc dosc skromny, wszak bardzo fajnie napisany kurs css'a autorstwa szwedzkiego web mastera Emila S., który posiada spora wiedze i prowadzi rozbudowany serwis pod adresem friendlybit.com
    jesli ktos zna angielski, warto czasami wdepnac i poczytac, merytorycznie serwis jest prowadzony naprawde extra, co prawda o php nie ma ani slowa, ale o js jest, a to sie tez przydaje. pozdrawiam
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •