1.5.8 Szablony w witrynie nie działają.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 23

Temat: 1.5.8 Szablony w witrynie nie działają.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny 1.5.8 Szablony w witrynie nie działają.

    Witam,
    Po zainstalowaniu wersji 1.5.8. w witrynie nie działają szablony ani na samym podglądzie w administratorze. W sekcji - szablony - pojedynczy szablon podświetla się poprawnie jednakże już na podglądzie witryny i w samej witrynie pojawia się tekst luzem, rozrzucony bez grafiki. Czy ktoś może mi podpowiedzieć źródło problemu?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    a jaki jest adres strony URL?
    Ostanio edytowane przez PeFik : 14-12-2008 19:12
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    a jaki jest adres strony URL?
    Witam,
    już doszedłem do problemu - wprowadzałem w configuration.php odpowiedni link do strony ale robiłem to w notatniku. Niestety plik taki traci chybaq kodowanie - natomiast po próbie edycji i zapisu w wordpadzie - wszystko działa poprawnie. Dzięki za zainteresowanie.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kolejny fachowiec!
    1. Kto u diaska Wam każe-proponuje-sugeruje grzebanie w pliku configuration.php?
    2. Jeśli jest to już konieczne - wyjątkowo - to może wypadałoby doczytać gdzieś, w czym i jak należy takie pliki edytować.
    3. Skoro już używacie młota pneumatycznego do malowania ścian, to darujcie sobie przynajmniej objawianie swoich metod światu. Bo za chwilę kolejny użyszkodnik będzie korzystał z tego młota do wyjmowania paprocha z oka.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Kolejny fachowiec!
    1. Kto u diaska Wam każe-proponuje-sugeruje grzebanie w pliku configuration.php?
    2. Jeśli jest to już konieczne - wyjątkowo - to może wypadałoby doczytać gdzieś, w czym i jak należy takie pliki edytować.
    3. Skoro już używacie młota pneumatycznego do malowania ścian, to darujcie sobie przynajmniej objawianie swoich metod światu. Bo za chwilę kolejny użyszkodnik będzie korzystał z tego młota do wyjmowania paprocha z oka.
    1. Jeśli żadnej pomocy fachowej (poza dociekaniem użytkowników) nie znalazłem w dotychczasowym forum i jeśli odpowiednie poprawki w configuration.php pomogły to w czym problem?
    2. Jeśli te poprawki prowadziłem w notatniku bez skutecznie a w wordpadzie skutecznie - to gdzie robię błąd?
    3. Kolego - jeśli już nie pierwszy raz widziałem, że zamiast fachową poradą zbłądzonym to mieszanie z błotem im serwujesz - to się nie zdziwię, że ktoś tego młota użyje grzebiąc sobie w oku. Problem na który ja napotkałem instalując 1.5.8. znalazłem po długim szukaniu na forum. Jednakże użytkownik, który zadał to samo pytanie - został przez Kolegę w ten sam sposób potraktowany i pozostawiony bez porady.
    Ponadto - gdzie w wypowiedzi Kolegi jest odpowiedź na moje pytanie albo sprostowanie mojego błędu by inni nie poszli tą samą drogą???

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    14-12-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny ... i jeszcze jedno

    czy wypada użytkowników Forum obrażać nazywając ich szkodnikami??? Ktoś chyba przesadził.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Hmm. Obraźliwiec jesteś? Poczułeś się dotknięty?
    "Użyszkodnik" to żartobliwa nazwa użytkownika. Nie sądzisz chyba, że admin nie ma co robić, więc pisze, by "obrazić" nieznanych i na dodatek przyszłych użytkowników?
    1. Nie znalazłeś, bo nie opisałeś problemu wystarczająco jasno, a sam go stworzyłeś. Nie ma tu wróżek ani jasnowidzów, którym musi przyjść do głowy, że sobie wymyśliłeś edytowanie pliku configuration ręcznie, na dodatek zapisywanie go w Notatniku.
    2. Młotem pneumatycznym też można zęba usunąć. Nie znaczy, że należy o tym rozpowiadać osobom, które mają prawo nie mieć pojęcia, do czego się młota nie używa.
    3. Ja tu nie udzielam fachowych porad? Oczywiście! Że nie! Same się udzielają!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8

    Domyślny

    ot. w sumie nie dziwie sie Zwiastunowi. ponad 7 000 postów... mi na pewnym forum nerwy po 1 000 puściły ;D

    następnym razem jak będziecie chcieli edytować pliki PHP to nie notatnikiem tylko jakimś konkretnym edytorem.
    Np. Notepad 2.0, Web Edit itp.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-12-2007
    Wpisy
    56
    Punkty
    10

    Domyślny

    No ale jak rozwiązać ten problem bez zmian w cofiguration?? A Notepad 2.0 to przecież też notatnik

    No i ja mam taki sam problem. Grafika wcale mi sie nie wyświetla ani pod adresem bezpośrednim do folderu www.agroplon.home.pl/mercedesinfo ani pod aliasem www.mb.esite.pl
    Ostanio edytowane przez djalbert : 19-01-2009 21:24

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mi też nie działają. Czy mógłby ktoś napisać dlaczego?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •