Wymiana grafiki w nagłówku szablonu JA Purity
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Wymiana grafiki w nagłówku szablonu JA Purity

  1. #1
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny Wymiana grafiki w nagłówku szablonu JA Purity

    1. Znajdź plik 'graficzny nagłówka w katalogu ja_purity: w katalogu image są dwa podkatalogi, mianowicie header oraz rtl oraz inne pliki graficzne JA Purity umieszczone bezpośrednio w katalogu
    2. Wejdź do katalogu /header, wczytaj jeden z obrazków do swojego programu graficznego i zwróć uwagę, że wszystkie trzy obrazki mają podobne nazwy, różnią się jedynie numerami header1.jpg, header2.jpg oraz header3.jpg. Twoje nowe obrazki również muszą mieć takie nazwy.
    3. Przeanalizuj wielkość - obraz ma rozmiary 600 x 80 piksli; stwórz swoje pliki tej samej wielkości - dostosuj do swoich potrzeb
    4. Stwórz trzy pliki i nazwij je header1.jpg, header2.jpg oraz header3.jpg.Im mniejsza wielkość obrazków w KB, tym szybciej będą wczytywane na stronę.
    5. Wczytaj te trzy obrazki do swojego katalogu /header. Nie zapomnij odświeżyć strony, aby zobaczyć zmiany.
    Uwaga:
    Ponieważ łatki aktualizacyjne Joomla! mogą zawierać zmodyfikowane pliki szablonu, rozsądniej jest wcześniej skopiować szablon do innego katalogu, np. moje_purity i odpowiednio zmienić jego nazwę w pliku templateDetails.xml.
    Pełniejsze omówienie:
    Wymiana grafiki w nagłówku szablonu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. 22-03-2009, 00:31

  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    04-07-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Różne nagłówki na różnych podstronach w szablonie ja_purity

    Witam,
    używam joomla! 1.5.12, wczoraj zainstalowana.

    Zastanawiam się w jaki sposób przypisać do każdej pozycji w menu, konkretnie określony nagłówek w szablonie ja_purity, Np. Klikając pozycję "O firmie" w mainmenu chciałbym otrzymać nagłówek przedstawiający: headerFirma.jpg, przechodząc do strony Klienci: headerKlient.jpg

    Próbowałem obejść do przyrostkiem klasy CSS umieszczając w index.php szablonu
    zgodnie z poradnikiem najpierw:
    1. <div id="ja-headerwrap">
    2. <div id="ja-header" class="clearfix">
    a później modyfikując kolejną linię:

    <div class="ja-headermask <?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>">&nbsp;</div>

    Ale nie pomogło. Czy powinno napisać sie funkcję php, która w jakiś sposób wyciągnie pageclass_sfx z danego elementu menu ( w bazie danych jest to tabelka #jos_menu dalej params i tutaj sie znajduje pageclass_sfx)?

    css:

    .ja-headermask {
    width: 602px;
    display: block;
    background: url(../images/header/headerGlobal.jpg) no-repeat top right;
    height: 80px;
    position: absolute;
    top: 0;
    right: -1px;
    }

    w przyrostku klasy danej pozycji menu wpisałem " Klient"

    .ja-headermask Klient {
    width: 602px;
    display: block;
    background: url(../images/header/headerklient.jpg) no-repeat top right;
    height: 80px;
    position: absolute;
    top: 0;
    right: -1px;

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •