1. Znajdź plik 'graficzny nagłówka w katalogu ja_purity: w katalogu image są dwa podkatalogi, mianowicie header oraz rtl oraz inne pliki graficzne JA Purity umieszczone bezpośrednio w katalogu
  2. Wejdź do katalogu /header, wczytaj jeden z obrazków do swojego programu graficznego i zwróć uwagę, że wszystkie trzy obrazki mają podobne nazwy, różnią się jedynie numerami header1.jpg, header2.jpg oraz header3.jpg. Twoje nowe obrazki również muszą mieć takie nazwy.
  3. Przeanalizuj wielkość - obraz ma rozmiary 600 x 80 piksli; stwórz swoje pliki tej samej wielkości - dostosuj do swoich potrzeb
  4. Stwórz trzy pliki i nazwij je header1.jpg, header2.jpg oraz header3.jpg.Im mniejsza wielkość obrazków w KB, tym szybciej będą wczytywane na stronę.
  5. Wczytaj te trzy obrazki do swojego katalogu /header. Nie zapomnij odświeżyć strony, aby zobaczyć zmiany.
Uwaga:
Ponieważ łatki aktualizacyjne Joomla! mogą zawierać zmodyfikowane pliki szablonu, rozsądniej jest wcześniej skopiować szablon do innego katalogu, np. moje_purity i odpowiednio zmienić jego nazwę w pliku templateDetails.xml.
Pełniejsze omówienie:
Wymiana grafiki w nagłówku szablonu