Czy konieczna integracja forum phpBB by Prezmo z serwisem opartym na joomla
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Czy konieczna integracja forum phpBB by Prezmo z serwisem opartym na joomla

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    168
    Punkty
    10

    Domyślny Czy konieczna integracja forum phpBB by Prezmo z serwisem opartym na joomla

    Mam pytanie dotyczące forum phpBB by Przemo i pomostem joomli.

    Mam serwis oparty na joomla 1.0.15, chciałbym teraz dołożyć do tego forum i decyzja padła na wyżej wspomniane phpBB by P.

    1 .Czy konieczna jest integracja za pomocą pomostu z joomla czy mogą one pracować niezależnie?
    2. Czy jeśli nie wykonam integracji pomostem rozumiem ze serwisy będą oddzielne czyli użytkownicy ze strony www będą musieli się ponownie rejestrować na forum i odwrotnie?
    3. Ewentualna reinstalacja forum - czy bez pomostu wystarczy usunięcie tabel z prefixem phpBB_ i ponowan instalacja?4
    4. czy moduł Latest Topics Ext bez integracji joomla -forum bedzie działał


    Ewentualne za lub przeciw - czy warto integrować forum z serwisem prosze o komentarz!!!
    Ostanio edytowane przez wisnia80 : 21-12-2008 13:54

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    1) śmieszne pytanie albo go nie rozumiem, albo nie zastanowiłes sie co napisałes no pewnie że moga one działac osobno... ale jeśli chcesz osobno, to proponuje raczej na osobnych bazach

    2) si.. zgadza sie

    3) nom, wydaje mi sie, ze wywalisz dane z bazy i bedzie czysto i mozliwa bedzie ponowna reinstalka..

    4) w sumie nie wiem :]

    za czy przeciw... hmm... zalezy co ccesz uzyskac.. jesli koniecznie userki mają sie logowac na portalu i mają potrzebe tego, no to warto by było, gdyby forum było zintegrowane...
    ale może warto pomyslec czy nie zostawic tylko forum zamiast robic pseudo społeczność na portalu..?

    raz integorwałem forum z J! no i niby fajnie chodziło, nie wiem jak jest teraz ale ja musiałem ręcznie integrowac uzytkowników (czyli jak ktoś sie zarejtrował na forum, no to musiałem kilnac 'integracja' żeby był dopisany także do portalu.. a może to ja coś źle sknfigurowałem )
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2008
    Wpisy
    168
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki za sugestie

    - postanowiłem nie integrować joomli z forum oraz w tym wypadku przejść na phpBB3

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •