Niechciane iframe w plikach index - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 28

Temat: Niechciane iframe w plikach index

  1. #11
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    hasła zmieniłem... skaner MKS nie wykryl u mnie na kompie żadnych wirów...
    index komponentów, modułow, templatek... nie dobzr e- dużo grzebania... zastanawiam sie wiec nad: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=28784

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Pamiętaj, że iframe atakuje tylko pliki Joomla na FTP-ie, jeśli masz gdzieś kopię Joomli w wersji którą masz na serwerze to poprostu nadgraj pliki bez katalogu installation. Jeśli nie masz to pobierz pliki ze strony z www.joomla.pl. Nie musisz ruszać bazy w phpmyadminie bo iframe nie atakuje bazy ani artykułów w niej zawartych, wystarczy nadgrać pliki, ewentualnie poprawić pliki komponentów wycinając z nich iframe, które były doinstalowane do standardowej wersji Joomla.
    Ostanio edytowane przez sylwekb : 25-05-2009 17:04

  4. #13
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sylwekb Zobacz wiadomość
    ... poprostu nadgraj pliki bez katalogu installation. .
    1. Czy na bank nic się nie rozjedzie?
    2. Które pliki? Wszytkie jak leci bez selekcji?

  5. #14
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Oczywiście zrób najpierw koniecznie kopię tych zakażonych plików to podstawowa zasada !!! Przeskanuj po ściągnięciu na dysk antywirusem koniecznie w trybie awaryjnym bo niektóre klony są niewidoczne w trybie normalnym systemu operacyjnego.
    Jeśli jest standardowa instalacja Joomla bez udziwnień to musi zadziałać, przegraj wszystkie pliki Joomla oprócz katalogu installation..

  6. #15
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    Kopia tych zakażonych - rozumiem , że wszystkich - skoro nei wiem który jest zarażony...
    Problem w tym,z ę trochę udziwniona.. CiviCRM+Virtuemart+Fireboard+ + +
    Az się boje cokowliek napisywać...
    Offtopic - czy da się skopiować zawartość fireboard tak by ją ograć do kopii Joomla, która mam zrobioną za pomocją Joomlapack?

  7. #16
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    No fakt masz trochę tego, to musisz zrobić tak, znajdź w internecie czyste paczki instalacyjne tych komponentów z tym, że najpierw skopiuj pliki Joomla potem dokładnie nadgraj pliki komponentów i pamiętaj żeby miały te same prawa (chmody) i powinno działać. Nie ruszaj bazy danych bo bazy nie narusza trojan generujący iframe.

  8. #17
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    A czy sensowna byla by świeża instalacja joomla w tej samej wersji + dogranie fireboard, civicrm itd a potem podmian bazy danych?
    (ma mproblem z kopiowaniem plików w tę i z powrotem) ciągnie sie to i ciagnie...
    ...a Joomle zainstalowaną - (nie używaną), dzialająca mam już na serwie...

  9. #18
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    Walcze jak lew, zginę jak mucha...
    Podmieniałem pliki aż sie zamotałem które są orginalne a które nie.
    Czy mogę postawić Joomlę od nowa w tej samej wersji, dograc komponenty a potem podmeinic bazę danych?
    Ver 1. Instaluję nową Joomlę - mam podac istniejącą bazę danych z backupu?
    Ver2. Instaluję Joomle z nową czystą bazą - poźniej w configuration php zmieniam nazwę bazy?
    Ver3. Instaluję swieżą joomlę, potem w myadminie podmieniam całą bazę?

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    28-10-2006
    Wpisy
    116
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez fooky Zobacz wiadomość
    Walcze jak lew, zginę jak mucha...
    Podmieniałem pliki aż sie zamotałem które są orginalne a które nie.
    Mam to samo, i h... mnie strzela jak wywalam tą linijkę ręcznie.
    Jak masz dość skomplikowane ustawienia i dużo wgrane to najprościej to zrobić ręcznie, choć w oczach się j... będzie od robienia tej samej czynności.
    Krok 1
    1. Winda do trybu awaryjnego, najlepiej bez obsługi sieci
    2. AviraAntyVir (usunie serwer z twojego kompa do podsłuchu haseł)
    3. Potem jakimś drugim Antywirusem dla profilaktyki

    Krok 2 Winda w trybie normalnym
    1. Zmieniasz hasła do FTP i Admina w joomli
    2. Łączysz się przez FTPa na serwer z plikami joomli
    3. Ściągasz sobie katalog na dysk (katalog z całą zawartością)
    4. Menu start/wyszukaj/pliki i dokumenty/zmienione od - do (data kiedy był włam)
    5. Jak już wyszukało ci pliki to każdy z nich otwierasz i kasujesz tą linijkę iframe
    a. większość to pliki index.html z kodem koloru , więc zamiast kasować to zaznaczyć i wkopiować czysty kod
    b. jak już przerobisz wszystkie tak pliki to zamykasz okno wyszukiwania i podmieniasz cały katalog na serwerze
    - jak masz w jakimś katalogu dużo plików graficznych lub innych nie tekstowych to nie ściągaj go tylko na serwerze przerób ten jeden z index na katalog
    ********* w ten sposób ręcznie się nie pogubisz, ani ze ścieżką, ani z modyfikacjami)

    Uwaga!
    Nie wiem jak reszta, ale u mnie teraz jak i rok temu we wrześniu (było to samo) winą był mój komp, nie joomla.
    Wchodzisz przypadkiem na zwykła stronę, która została zhakowana, łapisze robaczka, który działa jak serwer i nasłuchuje hasełek które wpisujesz przy logowaniu, lub zczytuje je jak automatycznie logujesz się na ftp przez jakiś program, potem masz wizytę bata i zaczyna się zabawa wg kroku 1
    A tak przy okazji Pytanie:
    Jeśli to bot w ciągu minuty przerabia tyle plików w tulu katalogach, to może ktoś dysponuje podobnym botem, który wyszuka sobie sam zmienione pliki wg daty, przeszuka ciąg znaków w zawartości i go usunie?

  11. #20
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    skrypt o którym mówisz znajduje się tutaj ---------- niestety już go nie ma ------------ niestety wylistuje tylko ostatnio modyfikowane pliki - jeśli chodzi o zmiany niestety trzeba ręcznie.

    Chyba, że ktoś coś napisze - co będzie można zastosować do tego celu,

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •