szablon - jest ale go nie ma
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: szablon - jest ale go nie ma

  1. #1
    Nowicjusz dawenport awatar
    Dołączył
    28-12-2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny szablon - jest ale go nie ma

    Witam,
    mam nadzieje że ktoś może mi pomóc albowiem dostaje już białej gorączki, a więc tak:
    zainstalowałam pełna wersję 1.5.8 pl z dodatkami pl, pobraną z oficjalnej strony Joomla i wszystko chodzi oki, ale ...
    ... chciałam zmienić szablon więc przez ftp wrzuciłam do katalogu /templates/ odpowiedni katalog z szablonem dla wersji 1.5.8 i jest problem tzn. ten szablon jest widoczny tylko w Rozszerzenia/Instalator/Szablony ale jak wejdę w Rozszerzenia/Szablony to go nie ma, jest tylko szablon domyślny i przyznam się że nie wiem już co robić.

    Do tej pory pracowałam na wersji 1.5.6 i nie było żadnych kłopotów z instalacją szablonów przez ftp, zawsze były widoczne w Rozszerzenia/Szablony i wtedy mogłam wybrać ten który mnie interesował i wybrac jako domyślny.

    Może ktos trafił na taki przypadek?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec sunpietro awatar
    Dołączył
    03-03-2008
    Skąd
    Sosnowiec
    Wpisy
    379
    Punkty
    15

    Domyślny

    a masz w folderze szablonu plik templateDetails.xml??
    bardzo często brak tego pliku powoduje brak wyświetlenia szablonu na liście


    • blog.piotrnalepa.pl - Blog webmasterski | Artykuły o jQuery, CSS i PHP
    • www.piotrnalepa.pl - Projektowanie stron WWW | Wdrażanie rozwiązań e-commerce
    • www.nalepa.com.pl - Sprzedaż podkładów kolejowych i części do wagonów


  4. #3
    Nowicjusz dawenport awatar
    Dołączył
    28-12-2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Re

    Tak mam ten plik ale był napisany małymi literami, to przez kopiowanie przez Total Commandera w którym miałam zaznaczone "Zamień na małe litery w plikach". Po ponownym skopiowaniu bez zmiany wielkości liter szablon dalej nie był widoczny, ale wpadłam na inną myśl: spakowałam gotowy szablon i zainstalowałam ze strony administratora Rozszerzenia/Instalator/Zainstaluj/Wczytaj paczkę i ... wtedy pojawiły się wszystkie które do tej pory wrzuciłam przez ftp, nie tylko ten wczytany z paczki ale i pozostałe LECZ zniknął domyślny (ten który był podstawowym). Zmieniłam więc szablon domyślny na pierwszy z brzegu z listy dostępnych i po podglądzie strony mam błąd:

    Warning: JModuleHelper::require_once(/home/xxxxxx/public_html/templates/system/html/modules.php) [function.JModuleHelper-require-once]: failed to open stream: Permission denied in /home/xxxxxx/public_html/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 183

    Po zmianie na inny szablon z listy jest to samo. Czy to nie dziwne?
    Ostanio edytowane przez dawenport : 29-12-2008 00:56 Powód: ukrycie katalogu

  5. #4
    Nowicjusz dawenport awatar
    Dołączył
    28-12-2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie,

    cała sprawa dotyczy praw dostępu, teraz testuję odpowiednie ustawienia i przy zawężonych prawach na plikach szablonów raz szablony są na listach widoczne raz nie i z tej przyczyny wyskakuje błąd powyżej przeze mnie wpisany. Przy poprzednich wersjach Joomli chyba tego nie było. Ale mogę sie mylić ponieważ nie jestem ekspertem i muszę sobie teraz o prawach doczytać.

    Czyli problem jest poniekąd wyjaśniony, chociaż ?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •