dziwne sortowanie w menu Przegląd - Artykuły w kategorii
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: dziwne sortowanie w menu Przegląd - Artykuły w kategorii

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny dziwne sortowanie w menu Przegląd - Artykuły w kategorii

    Witam wszystkich
    Joomla wer 1,5,6, str testowa: http://www.j152.infofirmy.com/index....d=34&Itemid=53
    Nie wiem czy to błąd czy tak ma być. Otóż mam kilka art. w kategorii np testy, stworzyłem pozycję menu "Przegląd - Artykuły w kategorii" i ustawiłem:
    0 wprowadzeń, 4 kolumny, 6 wstępów
    a także w parametrach dodatkowych
    Uporządkuj artykuły > tytuły A-Z.

    I to jest problem sortowanie następuje nie tak jak w poprzednich wersjach czyli w poziomie ale w kolumnach czyli pionowo.
    Czy tak ma być w tej wersji joomla, czy to jest jakiś błąd. Poza tym jakoś dziwne jest to rozmieszczenie na 1 i 2 stronie.

    I najważniejsze jak to można zmienić ? aby posortowane artykuły były wyświetlane w poziomych wierszach czyli 4 pozycje od lewej do prawej na samej górze, potem 2 wiersz od lewej do prawej, trzeci wiersz itp

    Pozdrawiam

    Czy nikt z Was nie spotkał się z tym problemem ?
    Ostanio edytowane przez krzy333 : 21-08-2008 13:58

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    05-09-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z racji odrabiania pracy domowej zaczalem dopiero od wersji 1.5.5 wiec nie wiem jak bylo w poprzednich wersjach. Jako pierwszy problem wlasnie to stanelo mi na drodze przygody z Joomla!.
    Narazie niestety nie pomoge ale moze udalo Ci sie rozwiazac ten problem? Napewno nie wyglada to na blad.

    Jedno co moge jeszcze dodać to przy zmianie szablonu na "beez" rozmieszenie przegladu artykulow jest poziome. Zalezy od sformatowania szablonu?
    Ostanio edytowane przez point : 05-09-2008 03:42

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    wiesz, nie jestem pewien czy tak ma być, sądzę że jest to jednak jakiś błąd. W poprzedniej wersji nie było z tym żadnego problemu,wszystko działało zgodnie z ustawieniami. Poza tym w przykładzie, który podałem jest 0 wprowadzeń, 4 kolumny, 6 wstępów, a jak widać system wyświetla 3 kolumny na pierwszej str. a 2 na następnej a tam, zgodnie z ustawieniami powinno być też 4.

    Szkoda, że zainteresowanie tematem jest takie słabe, bo działanie tego typu menu jest (Przegląd - Artykuły w kategorii) jest tu co najmniej dziwne.

    Przy okazji, też jest dla mnie trochę dziwne, że wyłączając sekcję, do której należy kategoria użyta w menu Przegląd - Artykuły w kategorii, nadal można zobaczyć wstępy do artykułów, całego art. już nie ale wstępy są wyświetlane. Mam nadzieję, że można to jakoś zmienić.

    jak "odkryjesz" co z tym zrobić to daj znać, bo ja na razie nic więcej nie wiem

    pozdrawiam

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    05-09-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jezeli chodzi o kolejnosc to zrobilem tak jak w szablonie "beez" czyli stworzylem/nadpisalem plik widoku ukladajac kolejne artykuly od lewej do prawej, z gory na dol.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiesz, to faktycznie była niedoróbka, w nowej wersji 1.5.8 nie ma już tego problemu, w parametrach rozszerzonych dodano "Multi Column Order" gdzie ustawiasz jakie ma być porządkowanie, w pionie czy w poziomie

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •