Wracam do tematu: komentarz w prawej kolumnie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Wracam do tematu: komentarz w prawej kolumnie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-01-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny Wracam do tematu: komentarz w prawej kolumnie

    Witam w Nowym Roku i bezawaryjnego działania Joomli wam i sobie życzę
    A teraz do rzeczy: strona ma trzy kolumny - w pierwszej kolumnie tekst artykułu, w drugiej kolumnie dopisywanie komentarza do artykułu, w trzeciej kolumnie reklamy, video itp. (Podobnie jest na stronie bulvar.pl)
    Problem: jak umieścić komentowanie artykułu w drugiej kolumnie nie zaś jak to bywa pod artykułem.

    Może Zwiastun pomoże?

    Pozdrawiam
    Andrzej
    Memento Vivere!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie ma takiej opcji. I nie jest to dobry pomysł, nawet jeśli przymierzać się do opracowania. Nie sposób przewidzieć ilości komentarzy, a miejsce trzeba zarezerwować nawet jeśli będzie jeden - pod spodem pojawi się pusta przestrzeń. Poza tym: czemu taki układ ma służyć? Czytaniu komentarzy w trakcie czytania artykułu? Bajer zaskakujący użytkowników? A czy mile?
    PS. Spojrzeć na jakiś komponent komentarzy z modułami. Przerobić moduł tak, żeby wyświetlał komentarze powiązane z wyświetlanym aktualnie artykułem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-01-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie ma takiej opcji. I nie jest to dobry pomysł, nawet jeśli przymierzać się do opracowania. Nie sposób przewidzieć ilości komentarzy, a miejsce trzeba zarezerwować nawet jeśli będzie jeden - pod spodem pojawi się pusta przestrzeń. Poza tym: czemu taki układ ma służyć? Czytaniu komentarzy w trakcie czytania artykułu? Bajer zaskakujący użytkowników? A czy mile?
    PS. Spojrzeć na jakiś komponent komentarzy z modułami. Przerobić moduł tak, żeby wyświetlał komentarze powiązane z wyświetlanym aktualnie artykułem.
    Dzięki za odpowiedź Zwiastun, gwoli ścisłości-ta opcja pojawia się wyłącznie podczas czytania całego artykułu więc pusta przestrzeń w drugiej kolumnie mi nie przeszkadza. Będę szukał dalej jakiegoś rozwiązania tym bardziej, że na bulvar.pl znaleźli :mad: Pozdrawiam
    Memento Vivere!

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Podpowiedziałem rozwiązanie - trzeba napisać moduł i tyle. Przy odrobinie wprawy nieskomplikowane, trochę czasochłonne - ale kod jest w zasadzie stworzony w komponencie, jaki weźmiesz do obróbki
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-01-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny hmm..

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Podpowiedziałem rozwiązanie - trzeba napisać moduł i tyle. Przy odrobinie wprawy nieskomplikowane, trochę czasochłonne - ale kod jest w zasadzie stworzony w komponencie, jaki weźmiesz do obróbki
    Dzięki Zwiastun ale osobiście i od wielu wielu lat wyznaję prostą zasadę...żyj i daj żyć innym co oznacza w przypadku Joomli - dla rozrywki stawiam oparte na tym systemie swoje strony lecz korzystam z gotowych już rozwiązań komponentów, modułów i pluginów. Wiem jak i gdzie je zmodyfikować pod swoje potrzeby, podobnie z plikami .php i .css ale... nie mam pojęcia jak je się robi :confused:

    I niech tak zostanie.

    Zwiastun będzie pisał moduły, a ja będę wiedział jak i gdzie je najlepiej wykorzystać

    Pozdrawiam
    Andrzej
    Memento Vivere!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •