Błąd połączenia z serwerem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Błąd połączenia z serwerem

  1. #1
    Nowicjusz adalbert awatar
    Dołączył
    03-01-2009
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Błąd połączenia z serwerem

    Założyłem swoją pierwszą stronę: www.klubstarego****************************y.unl.pl - instalacja poprawna
    Problem pojawił się po założeniu drugiej bazy MySQL, która miała służyć do obsługi forum (nie wiem czy dobrze zrobiłem), działanie to spowodowało, iż próba otwarcia strony poprzez wpis adresu w polu wyszukiwarki kończyła się jedynie komunikatem: " Serwis powinien być dostępny. Jeśli widzisz ten komunikat powiadom administratora. Błąd połączenia z serwerem bazy danych". To samo działanie następowało przy próbie otwarcia panelu administracyjnego strony. Wyrzuciłem więc drugą bazę MySQL oraz przywróciłem kopię strony z dysku twardego - bez pozytywnego rezultatu.
    Nie posiadam żadnych logów, na stronie operatora unl.pl w wykazie stron błędów są jedynie nagłówki:401 Unauthorized, 403 Forbidden, 404 Not Found, 500 Internal Server Error.
    Serwer posiada obsługę PHP 5, oraz dostęp do MySQL 5, zainstalowany był Joomla! 1.2
    Link do strony: http://klubstarego****************************y.unl.pl/
    To już chyba wszystkie informacje jakie mogłem podać. Zapoznałem się z regulaminem, ale tak jak wspomniałem jest to moja pierwsza strona i jestem w tym temacie całkiem "zielony". Wątek zamieściłem ponieważ poszukuję propozycji rozwiązania problemu, a nie straszenia "wywaleniem" całego wątku. Mimo całego szacunku jaki do Pana posiadam, Panie Zwiastun, oczekując kultury, zachowajmy ją sami. Pozdrawiam


    Ostanio edytowane przez adalbert : 04-01-2009 16:58 Powód: Uzupełnienie informacji na życzenie administratora

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pozwolicie, Panowie!
    @adalbert: albo porządne informacje, albo wywalam zaraz cały ten wątek!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3

  5. #4
    Nowicjusz adalbert awatar
    Dołączył
    03-01-2009
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Informacje, uzupełniłem na ile mogłem w pierwszym wpisie. Jeżeli administrator uzna, iż jest jest ich zbyt mało do zajęcia się problemem to niech ponownie usunie wątek, albo powie o co konkretnie chodzi. Z całej listy zawartej w regulaminie podałem wszystko co mogłem.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie jesteś przypadkiem przewrażliwiony na swoim punkcie? Czymże to Waści uraziłem?
    Chyba że wymagam cudów:
    a) jakiegoś sensownego opisu owego "założenia drugiej bazy danych" i związku tego "zakładania" z Joomla! Pojąć nie potrafię...
    b) informacji, co to za forum i jak zintegrowane z Joomla?
    c) informacji, czy w pliku konfiguracyjnym znajdują się właściwe odwołania do bazy danych: nazwa, konto użytkownika, hasło.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz adalbert awatar
    Dołączył
    03-01-2009
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sorry, chyba faktycznie jestem przewrażliwiony, ale to przez to, że nie potrafię poradzić sobie z zaistniałym problemem, w dodatku wywołanym jak widzę przez szereg popełnionych przeze mnie błędów.
    a) bazę MySQL założyłem, bo takie były wskazówki w instrukcji instalacji forum
    (nikt nie wspomniał, że jak jest jedna to drugiej nie należy zakładać, sądziłem, że forum musi posiadać swoją bazę)
    b) forum to phpBB by Przemo, ale moja strona przestała już działać zaraz po założeniu drugiej bazy, przed instalacją forum, stąd wyciągam powiązania błędu zakładania drugiej bazy z Joomla!
    c) w pliku konfiguracyjnym są odwołania do nazwy bazy i konta (myślę, że prawidłowe) co do odwołania do hasła nie jestem pewien, jeśli jest to wpis:
    $mosConfig_password = 'hasło'; to jest on również prawidłowy.

    Pozdrawiam
    P.S. - Kończę z frustracjami na forum

  8. #7
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Uderz w stół, a nożyce się odezwą... ;-)

    Z innej beczki:

    Co muszę zrobić, by zasłużyć na emblemat pod nickiem???

  9. #8
    Nowicjusz adalbert awatar
    Dołączył
    03-01-2009
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie jesteś przypadkiem przewrażliwiony na swoim punkcie? Czymże to Waści uraziłem?
    Chyba że wymagam cudów:
    a) jakiegoś sensownego opisu owego "założenia drugiej bazy danych" i związku tego "zakładania" z Joomla! Pojąć nie potrafię...
    b) informacji, co to za forum i jak zintegrowane z Joomla?
    c) informacji, czy w pliku konfiguracyjnym znajdują się właściwe odwołania do bazy danych: nazwa, konto użytkownika, hasło.
    Rozumiem, jeśli administrator obraził się na mnie, ale może jakaś mała rada...
    Wszystkie wymagane informacje zamieściłem wcześniej. Pozdrawiam


  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Mam wbrew pozorom duży margines tolerancji
    Nie korzystam z forum BB, więc nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jak to się stało, że założyłeś "drugą bazę", a jeszcze nie zainstalowałeś forum i witryna już przestała działać. A że nie rozumiem, nie śmiecę - bo i po co. Uściśliłeś informację - być może teraz ktoś będzie wiedział, o co chodzi. Ja - niestety - nie wiem (kruczek tkwi w tym zakładaniu drugiej bazy - dlaczego po jej załozeniu przestał działać Joomla! - nie spotkałem się z taką sytuacją, by założenie kolejnej bd powodowało problemy w działaniu jakiejś aplikacji)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz adalbert awatar
    Dołączył
    03-01-2009
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki, za chęci. Niestety moja strona na tym serwerze to już historia. Wykasowanie wszystkich plików, usunięcie bazy oraz ponowne założenie bazy i wgranie "czystej" Joomli! 1.0 nie pozwoliło na ponowną jej instalację. Co było przyczyną i dlaczego nie udawało się naprawić problemu - nie wiedział nikt. Poprosiłem administratora serwera o usunięcie mojego konta i nazwy domeny, tak abym mógł je ponownie założyć, stwierdził, iż jest to niemożliwe. Wobec powyższego założyłem stronę na innym serwerze, instalacja tego samego skryptu przebiegła bezproblemowo !
    Szkoda tylko tamtego hosta, był bez reklam ...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •