Porównanie Joomla! z PHP-Fusion
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Porównanie Joomla! z PHP-Fusion

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny Porównanie Joomla! z PHP-Fusion

    Przeczytałem ostatnio o PHP-Fusion (którym się teraz interesuję), że ma zbyt dużo zapytań do bazy ( z powodu źle napisanego kodu: za dużo "echo") i w związku z tym jest dość powolnym CMS-em.
    Który z wymienionych w temacie CMS-ów wybrać (mam dobrą znajomość Html i CSS, PHP i MySql żadną) a chciałbym sporo serwisów w przyszłości na jakimś CMS-ie postawić ?
    Krótko mówiąc: który z nich, w/g Waszych obserwacji jest mniej "transferożerny" ?
    Ostanio edytowane przez Michael_23 : 31-05-2006 11:24

  2. #2

    Domyślny

    Zadając takie pytanie "który jest najlepszy" na Forum Jooomli! jak sądzisz jaką odpowiedź dostaniesz? :]

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny

    Nie pytałem, który jest najlepszy.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny

    Już znalazłem odpowiedź, który jest szybszy:
    http://www.cms.rk.edu.pl/art_211.html

  5. #5
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Szkoda tylko, że autor tych statystyk nie podał która to wersja Joomla! Zresztą już kiedyś sam poruszałem temat o tej cytowanej przez Ciebie stronce odnośnie recenzji "naszego" CMS'a. Chcesz konkretów - poszukaj tutaj - może coś znajdziesz.
    Ostanio edytowane przez Sova : 31-05-2006 17:40
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    160
    Punkty
    30

    Domyślny

    Mysle ze istotniejsze na prawdziwosc tego testu maja inne informacje, bo co do wersji to byla na pewno jedna z najnowszych patrzac na date i wersje softu na serwie. Moje watpliwosci dotycza ogolnie roznych testowanych skryptow bo je tez moze to dotyczyc ale opre sie na joomli.
    1. porownywanie roznych systemow o roznym poziomie skomplikowania (ilosc funkcji i mozliwosci wlaczonych na starcie, ogolnie wielkosc skryptu zwiazana tez z jego funkcjonalnoscia i przeznaczeniem)
    2. sam serwer i jego konfiguracja - czas wczytywania strony na joomli mam w wielu serwisach na produkcyjnych serwerach obciazaonych wieloma kontami i sama joomla z dodatkami krotszy od tego z testu, na wielu mam tez dluzszy, ale to przyklad na wiarygodnosc
    3. wykorzystanie mozliwosci systemow w temacie "przyspieszania", podejrzewam ze wszystkie byly testowane na standardowych ustawieniach a przeciez joomla ma mozliwosc wlaczenia cache co solidnie odciaza baze i przyspiesza, samo cachowanie moze byc globalne i poszerzone o moduly, ma mozliwosc wlaczenia obslugi kompresji gzip ktora moze przyspieszyc lecz na innych serwerach spowodowac spowolnienie
    4. wplyw na szybkosc maja tez templatki, mozna zatkac joomle durna templatke a mozna zrobic z niej blyskawice ;) lekko przesadzam ; ) ale faktycznie ma to wplyw na szybkosc wczytywania calej strony w przegladarke
    Mysle ze jeszcze znalazlyby sie i inne powody dlaczego trudno traktowac ten test wiarygodnie. Dobrze ze sa takie testy, ale to tylko testy w konkretnym zestawiniu konkretnych parametrow konfiguracyjnych.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •