Porównanie Joomla! z PHP-Fusion
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Porównanie Joomla! z PHP-Fusion

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny Porównanie Joomla! z PHP-Fusion

    Przeczytałem ostatnio o PHP-Fusion (którym się teraz interesuję), że ma zbyt dużo zapytań do bazy ( z powodu źle napisanego kodu: za dużo "echo") i w związku z tym jest dość powolnym CMS-em.
    Który z wymienionych w temacie CMS-ów wybrać (mam dobrą znajomość Html i CSS, PHP i MySql żadną) a chciałbym sporo serwisów w przyszłości na jakimś CMS-ie postawić ?
    Krótko mówiąc: który z nich, w/g Waszych obserwacji jest mniej "transferożerny" ?
    Ostanio edytowane przez Michael_23 : 31-05-2006 12:24

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Zadając takie pytanie "który jest najlepszy" na Forum Jooomli! jak sądzisz jaką odpowiedź dostaniesz? :]

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny

    Nie pytałem, który jest najlepszy.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny

    Już znalazłem odpowiedź, który jest szybszy:
    http://www.cms.rk.edu.pl/art_211.html

  6. #5
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Szkoda tylko, że autor tych statystyk nie podał która to wersja Joomla! Zresztą już kiedyś sam poruszałem temat o tej cytowanej przez Ciebie stronce odnośnie recenzji "naszego" CMS'a. Chcesz konkretów - poszukaj tutaj - może coś znajdziesz.
    Ostanio edytowane przez Sova : 31-05-2006 18:40
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    160
    Punkty
    30

    Domyślny

    Mysle ze istotniejsze na prawdziwosc tego testu maja inne informacje, bo co do wersji to byla na pewno jedna z najnowszych patrzac na date i wersje softu na serwie. Moje watpliwosci dotycza ogolnie roznych testowanych skryptow bo je tez moze to dotyczyc ale opre sie na joomli.
    1. porownywanie roznych systemow o roznym poziomie skomplikowania (ilosc funkcji i mozliwosci wlaczonych na starcie, ogolnie wielkosc skryptu zwiazana tez z jego funkcjonalnoscia i przeznaczeniem)
    2. sam serwer i jego konfiguracja - czas wczytywania strony na joomli mam w wielu serwisach na produkcyjnych serwerach obciazaonych wieloma kontami i sama joomla z dodatkami krotszy od tego z testu, na wielu mam tez dluzszy, ale to przyklad na wiarygodnosc
    3. wykorzystanie mozliwosci systemow w temacie "przyspieszania", podejrzewam ze wszystkie byly testowane na standardowych ustawieniach a przeciez joomla ma mozliwosc wlaczenia cache co solidnie odciaza baze i przyspiesza, samo cachowanie moze byc globalne i poszerzone o moduly, ma mozliwosc wlaczenia obslugi kompresji gzip ktora moze przyspieszyc lecz na innych serwerach spowodowac spowolnienie
    4. wplyw na szybkosc maja tez templatki, mozna zatkac joomle durna templatke a mozna zrobic z niej blyskawice ;) lekko przesadzam ; ) ale faktycznie ma to wplyw na szybkosc wczytywania calej strony w przegladarke
    Mysle ze jeszcze znalazlyby sie i inne powody dlaczego trudno traktowac ten test wiarygodnie. Dobrze ze sa takie testy, ale to tylko testy w konkretnym zestawiniu konkretnych parametrow konfiguracyjnych.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny

    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Trafiłem na Wasze forum, bo kiedyś, dwa lata temu, interesowałem się Mambo, nawet instalowałem, ale wydawał mi się wtedy, (jako początkujacemu!) zbyt skomplikowany. Teraz widzę, że jednak PHP-Fusion ma za mało opcji w Panelu Administratora (np. zmiana kolejności artykułów w dziale) więc wracam! Czyli Joomla. A sam czas wczytywania strony, czy nadmierny transfer - tym się za bardzo nie kłopoczę, bo działam na razie na małą skalę (obsługuję w necie ok. 100 firm - budowa serwisów i hosting) a trzymam wszystko u moim zdaniem b.dobrego providera: kei.pl. Dzięki za zachętę, dziś lub jutro spróbuję zainstalować Joomlę. Niestety moja znajomość PHP/MySql równa się zeru i przy większych serwisach, chcąc udostępnić redakcję strony klientom muszę posługiwać się CMS-ami, co jest nawet przyjemne. :-)

  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    No widzisz, a Joomla przynajmniej nie ma w nazwie PHP wiec nie bedzie cie straszyc po nocach ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •