Goście online - problem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Goście online - problem

  1. #1

    Domyślny Goście online - problem

    Witajcie.
    Joomla 1.5.8
    Url: www.krolnet.pl/index.php (strona czasem jest czasem nie. dopiero testuje)

    Mam problem z modułem whoisonline (czy jak on tam się zwie)
    W każdym razie odnoszę wrażenie, że mnie oszukuje. A nawet jestem tego pewien.

    Jako że witryna czasem jest niedostępna to tuż po jej uruchomieniu w celu dalszej pracy ją otwieram (zmieniam nazwe pliku na index.php [tak wiec wczesniej nikt jej na pewno nie miał dostępu]) i patrze a tu komunikat:
    "Witryne przegląda 3 gości".

    Za chwile pokazuje koledze co zdziałałem on wchodzi, a na liczniku 6 gości on - line. Czyli tak jakby jednego usera brało za trzech.

    Dodam że JoomlaStats pokazuje, że witryne odwiedziało tylko 2 gości.

    Ktoś wie co z tym fantem zrobić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    ja to bym sie cieszył ;) wiesz.. taka ściemka, że niby masz bardziej popularna strone niż masz naprawde.. mnie jako usera podoba sie jak na stronie jest sporo ludzi ze mną
    jednak jak to rozwiązac, to nie badzo wiem... a nie ma alternatywy dla tego modułu? patrzyłes na coś innego na extension.joomla.org?
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nic nie robić, darować sobie ten moduł.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4

    Domyślny

    "Witryne przegląda 17 gości" ^^
    Tak wiem. Zostawiłbym go gdyby nie fakt, że ostatnio miałem problem ze spambotami. ;D
    Ale w sumie zawsze można sobie dzielić liczbe gości na 3. xD

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    troche nie w temacie, ale przerob jeszcze menu szablonu, zeby bylo inne niz w oryginale, bo ten ktory pozmieniales jest na licencji TOS.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-01-2009
    Skąd
    Zakopane
    Wpisy
    68
    Punkty
    10

    Domyślny

    ma to związek z tym wątkiem
    Ale jak na razie nikt się nie wypowiedział... nawet Kolega Zwiastun milczy...

  8. #7

    Domyślny odp.

    Milczy. Sądząc po jego powyższej poradzie i kilku poprzednich niechętnie mu idzie pomaganie.

    Domyśliłem się paru rzeczy. Joomla tworzy nową sesje w bazie danych ponieważ przeglądarka nie ma cookiesa, że użytkownik wcześniej odwiedział stronę.

    Po zapisaniu numeru sesji do bazy przypisuje ciastko z numerem sesji z drobnym szczegółem:
    Czas wygaśnięcia: na końcu sesji

    Jasno z tego wynika, że po zamknięciu przeglądarki ciastko znika natomiast wpis w bazie zostaje. (Podajże znika po 15 minutach)

    Otwierając stronę w nowej sesji Joomla nie znajduje ciasteczka z ID poprzedniej sesji i nadaje nam nowe dopisując kolejną sesję do bazy danych.

    Pozostaje tylko jeden problem... znalezienie kodu i go przerobienie. Jak coś wykombinuję dam znać.

    Pozdrawiam.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @djementos - odpowiedz sobie na pytanie, co Ty zrobiłeś dla upowszechnienia Joomla, a co zrobił zwiastun, ile Ty skorzystałeś z pracy zwiastuna, a ile zwiastun z Twojej. A potem odpowiedz sobie, jakim prawem ośmielasz się oceniać w taki sposób pomocniczość zwiastuna.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-01-2009
    Skąd
    Zakopane
    Wpisy
    68
    Punkty
    10

    Domyślny

    chyba plik sessions.php tym zarządza, ale go jeszcze nie miałem czasu pogryźć.
    A co do uwag powyżej, jest jeszcze gorzej, nawet jeśli przeglądarka akceptuje "ciostka" to J 1.5.8 tworzy sesję dla>>
    po pierwsze : nowego gościa,
    Po drugie: na każdej nowej otwieranej przez tegoż gościa stronie. (!)

    Na upartego sam jeden na swojej stronie możesz wygenerować .... 70 sesji, Kilkudziesięciu równoczesnych gości i może się zawalić cały serwis przez ogromny
    ruch na tabeli _session

    Kontakt z Joomla CORE TEAM też jak na razie nie dał rezultatu... no może poza ich komentarzem, że to nie jest bug i teraz na to nie mają czasu hehehe
    może to sami rozgryziemy

  11. #10

    Domyślny odp.

    Ja nie krytykuje Ciebie, ani Twojej pracy, a jedynie Twój powyższy post ("Nic nie robić, darować sobie ten moduł."), który odebrałem tak: "chłopcze jesteś za głupi, żeby to zrobić więc zrezygnuj".

    Doceniam to co zrobiłeś dla całego projektu Joomla!. Pracuje na tym systemie od dobrych paru lat i wszystkie moje początki brały się zawsze z tego serwisu.
    Zawsze Cie podziwiałem, za to, że Ci sie chce.

    Wracając. Zadając pytanie na forum oczekuję pomocy lub chociaż wskazówki ze strony fachowców lub osób, które miały podobny problem.

    Jeżeli bym skorzystał z Twojej porady stało by się dokładnie to samo co dzieje się w innych tematach dotyczących tabeli _sessions. W ciągu 5 minut testowania doprowadziłem ją rozmiaru 3mb.

    A teraz wyobraź sobie serwis 100 wizyt w ciągu godziny. Każdy generuje jeden wpis w ciągu jednej sesji. Zakładając zamknięcie przeglądarki, wyjście ze strony i inne triki w bazie powstaje 400 wpisów.

    W jakimś temacie napisałes
    "Za mało miejsca w bazie danych. Wyczyść te tabele."
    Sposób oczywiście pomógł. Ale może warto zagłębić się czemu ona się przepełnia? Problem pojawił się nie dawno. Z tego co wiem to w wersji 1.5.5 go nie ma.

    Temat możesz zamknąć. Kłócić się nie będe. Któregoś wieczora sobie siądę i naprawie.

    Pozdro.

    //jusJack mnie wyprzedził.
    zwiastun: sam widzisz. problem nie dotyczy jednej osoby, a kilku które go potwierdzają. Może czasem warto przystopować?
    Ostanio edytowane przez djmentos : 04-01-2009 21:37 Powód: edt.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •