Rozwijane Menu w Joomla !
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 30

Temat: Rozwijane Menu w Joomla !

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-11-2008
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny Rozwijane Menu w Joomla !

    Witam . Wiem, że temat jest wałkowany od jakiegoś czasu ale nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi. A wiec chodzi mi o to żeby w menu po lewej stronie była jedna pozycja a po najechaniu na nią pojawiały się obok nastepne pozycje . Czekam na odpowiedz.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-11-2008
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie znam zbyt dobrze angielskiego.. szukam kogoś kto by mi wytłumaczył jak to zrobić..

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-01-2009
    Skąd
    Zakopane
    Wpisy
    68
    Punkty
    10

    Domyślny

    translate.google.com

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-11-2008
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Byłby któs kto by normalnie wytłumaczył jak zrobić to menu?

  7. #6
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    litości.. ;) nawet ja opisywałem kiedyś jak to zrobić i to nawet całkiem dokłądnie, (na prośbę zwiastuna)

    przeszukaj moje posty (...kliknij mój nick...) albo przez wyszukiwarke.. exmenu spróbuj wpisac, bo to chyba o to menu sie rozchodziło, ale nie dam sie pociąć.. ;)

    wynik mojego wyszukiwania:
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...ghlight=exmenu

    poniżej instrukcja, którą kiedyś przesłałem Zwiastunowi.. nie wiem czy jest gdzieś opublikowana, wiec zamieszczam tutaj..

    W poniższej instrukcji postaram się przybliżyć działanie EXmenu, czyli modułu, który umożliwia budowanie wysuwanych menu zarówno poziomych jak i pionowych.

    Aby rozpocząć całą zabawę należy ze strony http://de.siteof.de/extended-menu.html pobrać najnowszą wersję modułu. Kolejne instrukcję postaram się opisać w punktach:

    1. Instalowanie modułu
    a) zaloguj się na zaplecze administratora
    b) z menu wybierz Rozszerzenia/Instaluj a następnie wskaż miejsce, w którym znajduje się ściągnięty moduł exmenu
    c) jeśli instalacja przebiegła pomyślnie zostaniesz o tym stosownie poinformowany

    2. Opublikowanie modułu
    a) wejdź w Rozszerzenia/Moduły i wyszukaj Extended Menu
    b) kliknij na nazwie Extended Menu, aby przejść do właściwości modułu
    c) z lewej strony wybierz TAK dla opcji „Włączony”

    3. Konfiguracja exmenu - z prawej strony należy odpowiednio ustawić opcję:
    a) nazwę menu (Menu Name) – wybrać z listy dostępnych menu
    b) styl menu (Menu Style) – przykładowo Vertical
    c) nazwę szablonu menu (Template Name) – jest to czynność najważniejsza, bez której całe menu nie będzie działało poprawnie. Należy:
    - ze strony http://de.siteof.de/extended-menu-templates.html pobrać odpowiedni szablon (w zależności od tego jakie menu będziemy chcieli zbudować np. poziome, pionowe, rozwinięte itp.)
    - rozpakować szablon
    - wgrać pliki na serwer do folderu z aktualnym szablonem (public_html/templates/szablon/) nie zmieniając struktury plików
    - dodać do pliku index.php aktualnego szablonu obsługę nowego arkusza stylów z szablonu menu, który w punkcie wyżej wgrałeś na serwer (np. <link rel="stylesheet" href="/templates/szablon/css/menu.css" type="text/css" />)
    d) pozostałych opcji nie trzeba konfigurować, menu bez nich powinno działać poprawnie, zatem pozostaje jesdynie zapisanie konfiguracji modułu i sprawdzenie jak wygląda menu, oraz zmiana stylu, gdyż nie każdemu będzie odpowiadał szablon menu, który został wgrany. Zmiany dokonać trzeba w pliku css/menu.css (jak? Proponuję odszukanie w googlach kursu o CSS)

    UWAGA!
    Aby menu się wysuwało musi ono mieć stworzone submenu, czyli podpozycje. Wejdź na zapleczu administratora w opcje menu, aby to sprawdzić (np. Menu/Main Menu). Jeśli menu posiada submenu, to są one odsunięte od lewej krawędzi o kilka milimetrów (pozycja zaczyna się od kropki . a następnie dwóch kresek w kształcie litery L).

    Jeśli nie masz podpozycji i nie wiesz jak je zrobić czytaj więcej: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/665/5/

    by idek
    Ostanio edytowane przez idek : 05-01-2009 01:14
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2006
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    215
    Punkty
    12

    Domyślny

    https://www.joomlart.com/forums/showthread.php?t=11098 Fajny i prosty modulik do wyświetlania rozwijanego menu. W sam raz dla Ciebie
    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez kamax : 05-01-2009 12:24

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-11-2008
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    niestety zrobiłem tak jak bylo w tym opisie i nie działa ..

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-11-2008
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    tzn jest to menu elegancko ale sie nie rozwija..

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-01-2009
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $tmpTools->baseurl(); ?>templates/system/css/system.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $tmpTools->baseurl(); ?>templates/system/css/general.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/css/template.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $tmpTools->baseurl(); ?>templates/szablon/css/menu.css" type="text/css" />

    u mnie dopisałem tą ostatnią linkijkę przekopiowując twoją
    bardzo prosz napisać co to znaczy na przykład
    zrobiłem wsztyko aby działało i nie działa - podejżewam że problem polega na tm że przekopiowałem powyższą linijkę i wkleiłem
    a może powinienem coś w niej pozmieniać?
    Ostanio edytowane przez fidox : 29-01-2009 12:29

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •