Rozwijane Menu w Joomla ! - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 30

Temat: Rozwijane Menu w Joomla !

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czy w ogóle wiesz, co to za znacznik link i co on wskazuje? Jeśli nie, pomaszeruj do jakiegoś kursu podstaw HTML
    Ta linia powinna brzmieć:
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/css/menu.css" type="text/css" />
    Jak przypuszczam - to szablon JA_Purity, w ktorym rozwijalne menu jest standardem i do którego ani nic nie trzeba instalować, ani nic dopisywać. Wystarczy odpowiednio skonfigurować.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    <link rel="stylesheet" href="/templates/szablon/css/menu.css" type="text/css" />
    Ja opuściłem slash i działa:
    <link rel="stylesheet" href="templates/szablon/css/menu.css" type="text/css" />

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja mam inne zapytanie:

    Zrobiłem sobie menu za pomocą extended menu i wszystko śmiga. Problemem jest to, że menu wyjeżdża poza ramkę modułu, tzn inaczej: menu ma ileśtam pozycji, a ramka modułu ma taką wysokość, jakby nic w niej nie było. Jak i gdzie to ustawić?

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Może ramka modułu ma ustaloną wysokość? Panie, samochód mi się zepsuł, nie wiesz, co mu może być?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zwiastun, wiem, że jesteś starym wygą odpowoadałeś ponad 8 tys. razy, ale nie musisz być taki ironiczny. Dla ciebie czasem są to może bzdury ale dla nas często są to problemy nie do przejścia. Kursy, szkolenia, google wszystoko jest dobre ale często nie znajdziesz tam odpowidzi na zaistniały problemy. Wielu jest początkujących i ma prawo zadawać nawet głupie pytania.

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ktoś Cię prosił o pouczanie?
    Jeśli jesteś taki mądry, to:
    a) albo odpowiedz na pytanie i pomóż koledze,
    b) albo opisz zamiast niego, na czym polega problem i podaj link do strony.

    PS Odzywasz się w tym wątku po raz drugi niepotrzebnie - pierwsza "porada" również nic nie wnosiła!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-11-2008
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    zwiastun już tak ma.. woli się tu wywyższać niż pomóc..

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Widocznie użytkownicy tego forum dzielą się na takich, którym da się pomóc i takich, którym "święty Boże nie pomoże", a co dopiero zwiastun. Nie dość, że coś, co innym działa bez problemu, im nie działa w ogóle, to jeszcze nie potrafią tego ani opisać, ani pokazać, za to potrafią biadolić!
    PS Kompleksów u innych doszukują się zwykle Ci, którzy sobie z nimi radzić nie potrafią!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Przepraszam Zwiastun, że będę Cię teraz pouczał, ale może moja odpowiedź zamknie buzie kilku pyskliwym. Może też coś ich nauczy...

    Cytat Wysłane przez kryjogen Zobacz wiadomość
    Zrobiłem sobie menu za pomocą extended menu i wszystko śmiga. Problemem jest to, że menu wyjeżdża poza ramkę modułu, tzn inaczej: menu ma ileśtam pozycji, a ramka modułu ma taką wysokość, jakby nic w niej nie było. Jak i gdzie to ustawić?
    Moim zdaniem odpowiedź powinna brzmieć jakoś tak:

    Na jakichś stronach znajdź jakiś dodatek. W jakimś jego module znajdziesz jakąś linię kodu, którą jakoś zmienisz i wszystko powinno jakoś śmigać.

    EDIT:
    Zastrzegam prawa autorskie na następne "jakieś pomagania". ;-)

  11. #20
    Bywalec Qbik awatar
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    384
    Punkty
    22

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez idek Zobacz wiadomość
    lW poniższej instrukcji postaram się przybliżyć działanie EXmenu, czyli modułu, który umożliwia budowanie wysuwanych menu zarówno poziomych jak i pionowych.

    Aby rozpocząć całą zabawę należy ze strony http://de.siteof.de/extended-menu.html pobrać najnowszą wersję modułu. Kolejne instrukcję postaram się opisać w punktach:

    1. Instalowanie modułu
    a) zaloguj się na zaplecze administratora
    b) z menu wybierz Rozszerzenia/Instaluj a następnie wskaż miejsce, w którym znajduje się ściągnięty moduł exmenu
    c) jeśli instalacja przebiegła pomyślnie zostaniesz o tym stosownie poinformowany

    2. Opublikowanie modułu
    a) wejdź w Rozszerzenia/Moduły i wyszukaj Extended Menu
    b) kliknij na nazwie Extended Menu, aby przejść do właściwości modułu
    c) z lewej strony wybierz TAK dla opcji „Włączony”

    3. Konfiguracja exmenu - z prawej strony należy odpowiednio ustawić opcję:
    a) nazwę menu (Menu Name) – wybrać z listy dostępnych menu
    b) styl menu (Menu Style) – przykładowo Vertical
    c) nazwę szablonu menu (Template Name) – jest to czynność najważniejsza, bez której całe menu nie będzie działało poprawnie. Należy:
    - ze strony http://de.siteof.de/extended-menu-templates.html pobrać odpowiedni szablon (w zależności od tego jakie menu będziemy chcieli zbudować np. poziome, pionowe, rozwinięte itp.)
    - rozpakować szablon
    - wgrać pliki na serwer do folderu z aktualnym szablonem (public_html/templates/szablon/) nie zmieniając struktury plików
    - dodać do pliku index.php aktualnego szablonu obsługę nowego arkusza stylów z szablonu menu, który w punkcie wyżej wgrałeś na serwer (np. <link rel="stylesheet" href="/templates/szablon/css/menu.css" type="text/css" />)
    d) pozostałych opcji nie trzeba konfigurować, menu bez nich powinno działać poprawnie, zatem pozostaje jesdynie zapisanie konfiguracji modułu i sprawdzenie jak wygląda menu, oraz zmiana stylu, gdyż nie każdemu będzie odpowiadał szablon menu, który został wgrany. Zmiany dokonać trzeba w pliku css/menu.css (jak? Proponuję odszukanie w googlach kursu o CSS)

    UWAGA!
    Aby menu się wysuwało musi ono mieć stworzone submenu, czyli podpozycje. Wejdź na zapleczu administratora w opcje menu, aby to sprawdzić (np. Menu/Main Menu). Jeśli menu posiada submenu, to są one odsunięte od lewej krawędzi o kilka milimetrów (pozycja zaczyna się od kropki . a następnie dwóch kresek w kształcie litery L).

    Jeśli nie masz podpozycji i nie wiesz jak je zrobić czytaj więcej: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/665/5/

    by idek
    od jakiegoś czasu próbuję włączyć rozwijane menu na stronie www.wikaro.pl
    dla top menu

    rozwijany ma być tylko jedna pozycja wyjazdy tak jak w menu bocznym

    skorzystałem z tutoriala z cytatu powyżej niestety nie chce mi to działać

    ściągnąłem template suckerfish-horizontal-1.0.1
    wrzuciłem go na serwer do templates/

    w ustawieniach dla extended menu ustawiłem:
    menu name = top menu
    menu style = horizontal
    Menu View Plugin Name = suckerfish-horizontal-1.0.1

    i nie mogę go uruchomić

    będę wdzięczny za pomoc lub wskazówkę jak to poprawić

    lub jakiś inny sposób jak to ustawić

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •