[Prośba o fachową ocenę] Templatka z szablonu
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: [Prośba o fachową ocenę] Templatka z szablonu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny [Prośba o fachową ocenę] Templatka z szablonu

    Witam, jako nowa osoba na forum, witam wszystkich jego użytkowników.

    Mam pytanie, a zarazem prośbę o fachową ocenę:

    Dostałem do realizacji stronę internetową zachodniej firmy zajmującej się rozwiązaniami IT z zakresu zarządzania dokumentami.

    Etap tworzenia i uzgadniania layoutu przeszedł dosyć gładko, niestety jednym z założeń była realizacja zlecenia w oparciu o Joomla CMS v. 1.5.*, z którym do tej pory nie miałem do czynienia.

    Raczej radzę sobie dobrze z html i php, jednak w przypadku tej realizacji napotkałem na *naście problemów, np. działanie menu opartego o javascript, kolorowanie pierwszego słowa nagłówka, dwie wersje językowe witryny, etc.

    Ale do rzeczy:

    Linki:
    Strona główna
    Podstrona
    Artykuł

    I pytania:

    1. Czy da się zrobić ten szablon administrowalny przez joomlę bez pisania autorskich komponentów/rozszerzeń?
    2. Ile tak na oko mogłoby to zająć?
    3. Może jacyś chętni ;) ?

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    nie ma to jak zaczynać "od strony dupy"

    jak mam przygotować grafikę, to najpierw orientuję się na czym będzie ona działała, aby w miarę możliwości dostosować grafikę pod skrypt, bo z tym będzie raczej zawsze mniej pracy, niż robić na odwrót (przerabiać skrypt pod grafikę...)

    no ale stało się i masz grafikę.. o dziwo wygląda (na pierwszy rzut oka, jakby była przygotowywana pod J!)

    1. Czy da się zrobić ten szablon administrowalny przez joomlę bez pisania autorskich komponentów/rozszerzeń?
    W większości nie powinno być problemów. Mogą się pojawić natomiast jeśli chodzi o:
    - kolorowanie pierwszego słowa nagłówku (nie przychodzi mi nic do głowy, chyba, ze da się takie coś napisac css'em w jednej klasie, z czym się jeszcze nie spotkałem, ale człowiek uczy sie całe życie)
    - wygląd daty utworzenia artykułu.. strasznie przypomina wordpressowa prezentacje daty, możliwe, że jest taki plugin do Joomla, ale nie widziałem jeszcze..

    2. Ile tak na oko mogłoby to zająć?
    jak ktos ma czas, to nawet w jeden dzień można to ogarnąć + rozwiązanie w/w kwestii... nie wiem czy da rade to zrobić...

    3. Może jacyś chętni
    zależy ile dajesz czasu (mam troche swojej roboty + nadchodzi sesja) ale tego typu oferty to raczej PW, gg, @ etc ;)
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •