Submenu bez rozwijania. - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Submenu bez rozwijania.

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. A w czym niby utrudnia powrót do poprzedniego miejsca?
    2. Tutorial... możesz napisać. Ktoś już nawet zrobił swego czasu początek na forum...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-01-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    1. Utrudnia, bo nie wyświetla (na ścieżce) poprzedniego miejsca. Oczywiście, użytkownik może korzystać z przycisku "powrót" w przeglądarce, tylko po kij wtedy ścieżka dostępu?
    Przykład: wchodzisz w menu główne w pozycję B, i otwiera ci się submenu boczne z pozycjami Ba, Bb, Bc, wchodzisz w jakikolwiek element submenu bocznego, np. w Ba.
    Ścieżka nawigacji powinna być Start>poz_B>poz_Ba
    A jest: Start>poz_Ba
    Nie masz więc na ścieżce powrotu do poz_B.
    Bardziej łopatologicznie już nie umiem.
    2. W extended menu udało mi się uzyskać pożądany efekt, jeśli chodzi o ścieżkę dostępu. Wymaga to niestety zmieszczenia wszystkich pozycji w jednym, bardzo rozbudowanym menu, co jest niewygodne w administracji. No ale trudno.
    Co do pisania tutoriala, to nie każdy wchodzący na to forum jest ekspertem od joomli i dodatków. Ja nie jestem. Dlatego zadaję pytania. Oczekiwać by można, że właściciel(le) forum są ekspertami...
    To czego mi się jeszcze nie udało osiągnąć to podświetlenia nadrzędej pozycji menu, mimo, że mam zaznaczoną opcję "Aktywne nadrzędne" na "tak". Podświetla mi tylko bieżący element.
    m.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez m0cna Zobacz wiadomość
    Ścieżka nawigacji powinna być Start>poz_B>poz_Ba
    A jest: Start>poz_Ba
    Nie masz więc na ścieżce powrotu do poz_B.
    Bardziej łopatologicznie już nie umiem.
    ....
    Oczekiwać by można, że właściciel(le) forum są ekspertami...
    ....
    m.
    ad. ścieżka powrotu: użytkownicy naszych witryn częściej bywają inteligentni, niż nam się wydaje; ścieżka ma pomagać, i taką rolę spełnia. Ty chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko - gdy po zastosowaniu exmenu masz pełną ścieżkę dostępu, to Ci nie odpowiada, ze "Wymaga to niestety zmieszczenia wszystkich pozycji w jednym, bardzo rozbudowanym menu".

    ad 2. Ekspert nie znaczy wielbłąd. Nie wydaje Ci się, że kierowanie tego typu uwag do osoby, która udostępnia Ci za frico dziesiątki stron materiałów pomocniczych, jest nie na miejscu?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-01-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chcę mieć po prostu spójną nawigację. To co standardowo oferuje joomla 1.0.x jest niedopracowane, więc próbowalam to obejść. I tyle. Nie ma to nic wspólnego z jedzeniem ciastek .
    Ekspert nie znaczy wielbłąd. Ale może napisać "nie wiem jak to zrobić" zamiast "a po co ci coś takiego". Ty napisałeś to drugie i zaproponowałeś mi pisanie tutoriala, mimo, że zasygnalizowałam, że mam trudność z posłużeniem się modułem Extended Menu.
    A za udostępnianie materiałów, skryptów itd, jestem wdzięczna całej społeczności użytkowników, która dzieli się swoją wiedzą i czasem. I tobie równiż, za wysiłek włożony w prowadzenie tego serwisu.
    Potrafię łączyć wdzięczność za udostępnienie serwisu z irytacją, że ktoś mnie zbywa. ;-)
    m.

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tak? O extended menu napisało Ci się samo (i o tym, że już jakieś początki poradnika są) , bo ja Cię "zbyłem". No cóż, nie jesteś pewno ani pierwszym, ani ostatnim użytkownikiem, który czyta jak chce i rozumie jak chce, a pretensje o swoje rozumienie ma do innych.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Przeglądacz faketa awatar
    Dołączył
    09-06-2009
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Mam podobny problem o jakim wspomina mOcna. Chciałbym aby w każdym momencie poruszając się po submenu umieszczonym w pozycji left aktywne było cały czas wybrane menu z topmenu. Czy extended menu rozwiąże ten problem?

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ???Wersja Joomla?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Przeglądacz faketa awatar
    Dołączył
    09-06-2009
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wersja 1.5.0
    sorry nie ten dział

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W 1.5 nie ma potrzeby korzystania z exmenu. Rdzenne rozwiązanie dostarcza wszystkich potrzebnych do sformatowania informacji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •