Problem z ZOOM Gallery 2.5.1 RC4
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z ZOOM Gallery 2.5.1 RC4

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-12-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z ZOOM Gallery 2.5.1 RC4

    Próbowałam wgrać ZOOM Gallery 2.5.1 RC4 „Komponent - zaawansowana galeria mediów dla Joomla!. Umożliwia gromadzenie i prezentację: fotografii (obrazów), filmów, dźwięków (w tym mp3) i dokumentów (Word, PDF). Autor: Mike de Boer. Stefan Wajda”. Mam Joomla 1.5.8

    I czasie wgrywania Instalator > Rozszerzenia > Zainstaluj > Wczytaj paczkę, dostałam następujący komunikat:
    „Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin)” i „Zainstaluj Komponent: Błąd”.
    Co mogę w takiej sytuacji zrobić?
    Potrzebuje zamieścić na stronie odnośniki do dokumentów w x.doc i x.pdf.
    Nie wiem gdzie wgrać pliki x.doc i x.pdf. W Witryna > Media wgrywam tylko pliki x.jpg. Proszę o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Po co komplikujesz sobie sprawe - jak ma to byc tylko zamieszczenie do pobrania - wrzuc w dowolne miejsce na serwerze i podlinkuj. Jak chcesz miec cos wiecej - to managerem plikow do downloadu jest np. Remository.

  4. #3

    Domyślny

    po pierwsze primo: RC oznacza release candidate czyli wersje niestabilna - jak zapewne wiesz wersje niestabilne nie sa zalecane do instalacji na serwerach produkcyjnych wiec pomysl i sciagnij jakas wersje stabilna (zreszta za http://www.zoomfactory.org/ zoom nie bedzie juz rozwijany i sugeruje wybranie jakiejs innej galerii ktora bedzie dzialac w trybie natywnym dla joomla 1.5)
    po drugie primo jak sama nazwa wskazuje gallery to jest galeria zdjec a do przechowywania dokumentow lepiej nadaje sie komponent do dokumentow (np docman)
    moduł media w joomli bez problemu obsluguje pliki doc i pdf - ew. trzeba dodac takie rozszerzenia w konfiguracji -> media
    zanim zadasz kolejne ..... pytanie to poczytaj co to sa komponenty moduly i takie tam oraz regulamin forum
    ew. to takich banalnych zadan jak podrzucenie linkow do paru dokumentow na stronie glownej zatrudnij jakiegos srednio rozgarnietego webmastera ktoremu zajmie to jakies 15 s bez instalacji jakichs super komponentow
    (hint: wystarczy wrzucic przez ftp te pliki na serwer po czym podac do nich linki bezposrednio gdzies w templatce)
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Drobna korekta! RC oznacza kandydata do wydania stabilnego. To jednak nie to samo, co wersja niestabilna. Wręcz przeciwnie - to wersja gotowa do celów produkcyjnych, ale opublikowana jeszcze jako testowa, bez gwarancji poprawnego działania; status RC zachowywany jest do momentu, aż nie zostanie znalezione żadne istotne odstępstwo od planu wersji i możliwa będzie publikacja wersji stabilnej.
    Niemniej, hesar słusznie wskazuje, że przywołana wersja nie będzie już rozwijana (a więc została zamrożona).
    Słuszność ma także w pozostałych kwestiach
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

    Domyślny

    no dobra zwiastun ;)
    rc czy beta nie wskazuja na STABILNOSC tylko na ilosc wykonanych testow i wykrytych bledow - generlanie RC jest stabilniejsza niz beta a stable jest teoretycznie wydaniem stabilnym ale jak sam wiesz prawdziwa stabilnosc aplikacji to juz jest zupelnie iiinnnaaaaa sprawa
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    03-12-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za pomoc, to są moje pierwsze kroki w Joomli i zarazie wszystko jest problemem. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za wskazówki, muszę wszystko powoli przećwiczyć.
    EwaW
    http://gimnazjumzalesie.edu.pl

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •