Należy zmodyfikować skrypty w taki sposób, aby czas zapytań wykonywanych w bazie dany
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Należy zmodyfikować skrypty w taki sposób, aby czas zapytań wykonywanych w bazie dany

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny Należy zmodyfikować skrypty w taki sposób, aby czas zapytań wykonywanych w bazie dany

    wywalilo mi strone i pokazał sie komunikat
    DB function failed with error number 1226User 'strategist_12' has exceeded the 'busy_time' resource (current value: 600000000) SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = '55a59c192a8a1e9a0f8fa420ce39c007'SQL = SELECT session_id FROM jos_

    Od administartora dostałem info
    Komunikat który Pan zaobserwował jest związany z przekroczeniem jednego z parametrów bezpieczeństwa który dotyczy łącznego sumarycznego czasu wykonywania się zapytań w bazie danych. Ten limit wynosi 600 sekund na godzinę.

    W przypadku gdy ten limit jest przekraczany, baza danych automatycznie ulega zablokowaniu na 60 minut.

    Proszę zoptymalizować skrypty pod kątem czasu wykonywania się poszczególnych zapytań


    Jak zoptymalizowac skrypt?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    lol - po prostu boskie pytanie

    heh - przelec sie po wszystkich zapytaniach w joomli ktore sa kierowane do bazy i optymalizuj - wywal niepotrzebne zapytania do rekordow, zoptymalizuj tabele, pozbadz sie nadmiarow - jednym slowem wykonaj tytaniczna prace optymalizacji i podziel sie rozwiazaniem

    prosciej bedzi echyba zmienic hosting na taki gdzie takich obostrzen nie ma lub zmniejszyc ruch na stronie
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    zmniejszyć ruch to raczej nie, bo własnie promuje strone i mam 100 tys UU
    a jaki hosting poleczasz?
    przelec sie po wszystkich zapytaniach - a gdzie są te zapytania?
    zoptymalizuj tabele, pozbadz sie nadmiarow- a jak to zorbic
    sorry, za te pytania ale nie robilem tego i nie wiem jak sie do etgo zabrac

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Gdyby to było zadanie na Twoje możliwości, to na pewno nie zadawałbyś takich pytań.
    Swobodne tłumaczenie wypowiedzi hesara dla nierozumiejących: administrator hostingu polecił na nowo i lepiej napisać Joomla!. W związku z czym należy np. odpisać administratorowi, żeby poszedł poszukać Filipa w konopiach, a wcześniej znaleźć hosting, gdzie obejdzie się bez takich rad administratora i dla administratora.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    a jaki hosting polecacie, ja mam na nazwa.pl obecnie i jak widac do bani

  7. #6

    Domyślny

    o wybieraniu hostingu slyszalem juz setki teorii i opinii i kazdy ma swoja racje w tym temacie
    ja osobiscie slyszalem dobre opinie o http://linuxpl.com/ ale jakos sam mam hosting na cyberdusk.com - mialem z nimi pewne zawirowania ale teraz juz dziala ok
    tyle ze o taki szczegol jak czas zapytan do bazy to nalezaloby zapytac lub przy duzym ruch wykupic virtuala i samemu sobie obslugiwac
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    virtuala, a co to jest sorry za pytanie ale pierwszy raz slysze o tym

  9. #8

    Domyślny

    W normalnych hostingach dostajesz kawalek fizycznej maszyny podlaczonej do internetu i skonfigurowanej w jeden standardowy sposob. Masz wplyw na jkonfig w ograniczony sposob (admin również). Natomiast wirtualny serwer to odrebna maszyna do twojej dyspozycji postawiona na laczu providera z zainstalowanym systemem i ew. Limitem na laczu natomiast masz dostep do shella i mozesz tam zainstalowac i skonfigurowac co ci się zywnie podoba. To jest zdecydowanie lepsze rozwiazanie jak masz duzy system albo specyficzne wymagania odnosnie konfigu. Koszt takiego rozwiazania jest znacznie wiekszy (kolo 300 zll miesiecznie i wiecej)
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    ha ha no to chyba mnie nie stac na to, a moze znasz kogos kto optymalizuje strony bo moze to pomoze, szkoda mi stracic strony, a placic 3600 rocznie to za droga zabawa dla mnie

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •