Komunikaty o błędach J 1.5.9
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Komunikaty o błędach J 1.5.9

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2008
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    182
    Punkty
    8

    Domyślny Komunikaty o błędach J 1.5.9

    Witam niestety ponownie.
    Od ładnych kilkunastu dni nie mogę zacząć stawiać strony bo po instalacji J 1.5.9 dzieją się dziwne rzeczy.
    - instalacja com_phocadownload_v1.0.5 skutkuje komunikatem:
    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in /home/..../libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 238
    Komponent jest niby zainstalowany ale sypie dalej np takim czymś:
    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/wtkkf/..../libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344
    Warning: array_unshift() [function.array-unshift]: The first argument should be an array in /home/..../administrator/components/com_phocadownload/views/phocadownloadcats/view.html.php on line 72
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/..../libraries/joomla/html/html/select.php on line 68
    I nie jest tylko problem z phoca.
    remository:
    Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 40 bytes) in /home/..../libraries/joomla/language/language.php on line 351
    JCK:
    Warning: zip_entry_read() [function.zip-entry-read]: The bytes parameter must greater then zero in /home/..../libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 238
    Próbowałem w ramach eksperymentu na sql4 i sql5 i nie ma zmian.
    Mam wykupionych kilka kont na tym samym serwerze (progreso.pl) więc postawiłem kilka nowych joomli i tylko jedna jakoś ruszyła (komunikat dotyczył błędu w pliku językowym) co nie zmienia faktu, że np phoca i docman (w legacy) nie dała się zainstalować ale już JCK poszedł bez problemu.
    Nie mam pomysłu co zrobić dalej.

    pozdrawiam
    DeZ
    Ostanio edytowane przez DeZ : 15-01-2009 09:29

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Który komunikat dotyczy błędu w pliku językowym?
    2. O jaki plik językowy chodzi?
    3. Przyczyny szukałbym w niepoprawnej instalacji Joomla!, np. w złym transferze plików na serwer
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2008
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    182
    Punkty
    8

    Domyślny

    libraries/joomla/language/language.php on line 351 - ale się nie znam więc przyjąłem że to to. Podobnie wyskoczyło przy instalacji remository. Tylko, że nawet nie zainstalowałem jeszcze języka polskiego.
    Na serwer kopiuję cały plik joomla.zip i rozpakowuje programem putty.
    pozdrawiam

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2008
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    182
    Punkty
    8

    Domyślny

    Rozwiązaniem 90% problemów okazał się ... format c:
    Po tym zabiegu i instalacji joomli od nowa większość rzeczy zaczęła działać i zapewne Zwiastun miał rację co do transferu danych. Dzięki.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •