Narzędzia do edycji tekstów w opisach produktów VirtueMart
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Narzędzia do edycji tekstów w opisach produktów VirtueMart

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny Narzędzia do edycji tekstów w opisach produktów VirtueMart

    Dziś bombarduję troche forum moimi problemami, ale jest ich kilka więc podzieliłem na oddzielne posty. Jestem początkujący w te klocki , tj Joomla i VM.

    Otóż w pewnym momencie (pracuję na Joomla 1.0.8 i VirtueMart 1.0.5) zniknęło mi w panelu, gdzie dodaję wszelkie teksty (np. opis produktu) okienko z narzędziami edycji tekstu. Chodzi o wszystkie te narzędzia, które są np. w Wordzie (zmiana stylu, koloru, wielkości czcionki, pogrubienie, pochylenie etc). Wyczytałem, że trzeba ustawić sobie odpowiednie CSS, nie wiem oczywiście jak to zrobić… ale chciałbym przynajmniej wiedzieć DLACZEGO zniknęły mi z widoku tamte narzędzia.. Czy gdzieś to się ustawia, czy coś popsułem?

    Dzięki z góry za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    wybierz edytor WYSiWYG .. bewnie masz zaznaczone brak..

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sprawdziłem... Niestety w konfiguracji globalnej Joomla mam ustawione NA edytor WYSIWYG...

    Znalazłem natomiast (tyle że nic z tego nie rozumiem) w zakładce MAMBOT->MAMBOT SITE admina Joomli dwa elementy ze stanem "opublikowane". Jeden to Editor TinyMCE WYSIWYG i drugi Zaden editor WYSIWYG . Wchodzac do tych elementow, mozna zmieniac rozne ustawienia, tyle ze ja nie mam pojecia czego dotycza i co zmieniaja, jednym slowem - błądzę.

    Problem nadal nie rozwiązany :confused:

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    182
    Punkty
    122

    Domyślny

    [quote=kraksa]Sprawdziłem... Niestety w konfiguracji globalnej Joomla mam ustawione NA edytor WYSIWYG...

    Znalazłem natomiast (tyle że nic z tego nie rozumiem) w zakładce MAMBOT->MAMBOT SITE admina Joomli dwa elementy ze stanem "opublikowane". Jeden to Editor TinyMCE WYSIWYG i drugi Zaden editor WYSIWYG

    No i dobrze, że są opublikowane , ale w Joomli ustawiasz edytor dla każdego użytkownika osobno.
    W panelu administratora wybierasz użytkowników dalej konkretnego delikwenta
    i dla nie ustawiasz edytor
    A swoją droga zainstaluj mosce zjnajdziesz go na tym serwisie.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki za wskazowki!

    Ok, zainstalowalem mosce (com_mosce_final_1.03_pl i bot_mosce103Final_pl_iso - sorry, ale wole pisac krok po kroku, co zrobilem, bo dopiero zaczynam "rozgryzac" i Joomle i VM i byc moze od podstaw robie cos zle). No wiec zainstalowalem i teraz mam maly problem, bo nie mam pojecia JAK tego edytora UZYWAC, jak go odpalic. Wertowalem i to forum i google, ale wszelkie watki dot. mosce nie poruszaja "totalnych podstaw", kazdy kto ma jakis problem z mosce, juz go UZYWA, a ja nie wiem jak w ogole zaczac go uzywac - przypomne ze zalezy mi na mozliwosci edycji tekstow VirtueMart...

    Szukam zwyczajnej instrukcji obsugi mosce i nic. Rozpakowalem zipy te do instalacji z nadzieja ze tam beda jakie pliki typu README.TXT z instrukcja, ale nie ma. Strona http://www.cellardoor.za.net/mosce sie nie otwiera. Zarejestrowalem sie tam i znalazlem tylko watki forum, ale po ich przejrzeniu nic mi sie nie rozjasnilo.

    Mam oczywiscie stan mosce "opublikowany", ale i tak nigdzie go nie widze. Nie wiem moze konfiguracje w mosce mam zle ustawiona.. Na co powinienem zwrocic uwage? A moze po prostu nie umiem go odpalic..?

    Wyczytalem, ze mosce jest wrazliwy na domyslny host, u mnie jest ustawiony http://www.nazwadomeny.com, ale co to znaczy? Ze moge uzywac mosce tylko wchodzac od frontu strony...? Aha - w konfiguracji globalnej Joomla ustawile w rubryce edytor mosce...

    Sorry z gory za banalne pewnie pytania, ale juz sam nie wiem, chyba mi juz mozg wyparowal od tego sleczenia na Joomla. Poinstruujcie please, dajcie jakis link ktory moze pomoc w tej kwestii ....

    Pozdrawiam!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    KURCZE stwierdzam, ze to forum dziala na mnie olsniewajaco ! Szukam i szukam jakiejs informacji, klikam, probuje, testuje, w akcie desperacji pisze posta na forum, wysylam, po czym dostaje olsnienia (jesli to mozna nazwac olsnieniem). Juz drugi raz tak sie dzieje.

    Jednym slowem - fanti wystarczylo DOKLADNIE NA MAXA dostosowac sie do Twojej wskazowki, a mianowicie ze "w Joomli ustawiasz edytor dla każdego użytkownika osobno"... Tego oczywiscie nie zrobilem wczesniej :o

    Teraz ustawilem dla admina czyli siebie edytor mosce i DZIALA !

    Dzieki za wszystkie porady !

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •