Problem z wy łączeniem strony startowej
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z wy łączeniem strony startowej

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-01-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z wy łączeniem strony startowej

    Witam

    Mam problem polegający na wyłączeniu strony startowej. Chodzi o to, że artykuły w joomla które są opublikowane i każdy jest wyłączony na strone frontową. Nie chcę żeby był wyświetlany na stronie głównej żaden artykuł chciałbym żeby po wejsciu na strone glowna serwisu bylo wyswietlane tylko menu bez artykułów i treści "Tutaj nie ma tymczasem żadnych informacji. Zapraszamy wkrótce".
    W pliku index.php mojego templat mam taki blok
    <div id="content">
    <?php mosMainBody(); ?>
    </div>
    Próbowałem to wyłączyć poprzez wyczyszczenie zmiennej _EMPTY_BLOG jednak to nie pomogło ponieważ wyświetla mi się wtedy blok <div> w którym to było zdefiniowane co zasłania mi tło.Jaki warunek musi być sprawdzony, żeby ten blok pominąć?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    06-03-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    208
    Punkty
    13

    Domyślny

    Tak to napisałeś, że nie wiem o co chodzi.
    Jeżeli nie chcesz, aby na stronie głównej wyświetlały się atrykuły to po prostu, ich tam nie publikujesz. Odnośnie wyświetlenia "Tutaj nie ma tymczasem żadnych informacji. Zapraszamy wkrótce" to odnosi się to do pliku językowego, a nie do templatki. Napisz jeszcze jaką masz wersję Joomla, to będzie prościej.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To co się ma na tej stronie startowej wyświetlać jako treść główna?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4

    Domyślny

    wyglada na to ze nic
    nie wieidziec czemu i po co takie utrudnienie
    w kadym razie przy tego typu rozwiazaniu w miejscu wklejania przez joomle contentu zostanie dziura
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-01-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok może źle to opisałem.
    Wersja Joomla to 1.0.13.
    Na stronie startowej ma się wyświetlać tylko i wyłącznie menu i włączone moduły. Wszystkie artykuły jakie sa wrzucone maja status nie opublikowane czyli nei wyswietlaja się na stronie startowej i tak ma być. Codzi mi jeszcze jak się pozbyć tego komunikatu "Tutaj nie ma tymczasem żadnych informacji. Zapraszamy wkrótce". Tzn ma być wklejania przez joomle contentu dziura ale niewidzoczna dla oka ludzkiego.
    Czyli jednym słowem wszystkie mnu itp bez tego środkowego contentu ale tylko na stronie startowej. Zaznaczam ze kolor contentu jest inny niz kolor podkładu i nie wchodzi tu w gre wykasowanie z pluku jezykowego tej tresci poniewaz nadal wyswietli mi sie wygenerowany kod z kolorem innym niz podkład.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    06-03-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    208
    Punkty
    13

    Domyślny

    Wykasowanie tekstu z pliku językowego i tak będzie potrzebne. Natomiast żeby pozbyć się "tej dziury" dodaj sobie w css templatki kolor tła jaki ma mieć.

    Ewentualnie podaj namiary na stronę, to Ci pomogę bo już coś takiego robiłem.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zrób sobie dwa szablony - jeden na stronę startową, drugi na inne i po problemie. Albo zmień Joomla na 1.5, w którym możesz standardowo wyłączać w szablonie wyświetlanie treści głownej
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    17-01-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety Joomla na 1.5 nie mogę postawić z pewnych względów i muszę zostgać na tym co jest.
    Niestety nie jestem zbyt biegły z Joomla i nie wiem jak się co robi. Np jak zrobić "Zrób sobie dwa szablony - jeden na stronę startową, drugi na inne i po problemie" tzn sam drugi szablon to nie problem ale jak się podpina dwa szablony do joomla tak, żeby jeden był na stronie głównej a inny na podstronach?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •