Nie można się połączyć z serwerem bazy danych
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Nie można się połączyć z serwerem bazy danych

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny Nie można się połączyć z serwerem bazy danych

    Próbuję odpalić moją stronkę w necie. Mam komunikaty: SERWIS TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNY. JEŚLI WIDZISZ TEN KOMUNIKAT POWIADOM ADMINISTRATORA SERWISU oraz NIE MOŻNA SIĘ POŁĄCZYĆ Z SEWEREM BAZY DANYCH. Jak przywrócić tę stronkę do życia? HILFE! HELP! POMOCY!

    JB

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Wchodzę do cPanelu i uruchamiam phpMyAdmin. Dalej wybieram procesy. W liście procesów otrzymuję komunikat "Zapytanie SQL zostało wykonane pomyślnie". W polu BAZA DANYCH mam BRAK. Robię ODŚWIEŻ. W miejsce BRAK pojawia mi się nazwa mojej bazy danych. Ale gdy wyjdę do jakiejś innej opcji i powrócę do procesów sytuacja się powtarza. W polu BAZA DANYCH mam BRAK. Jak zapisać te ustawienie, żeby ta baza danych była widoczna?

    Jest jeszcze taki numer. Jak wychodzę z phpMyAdmin to pojawia mi się komunikat "Błędne pola użytkownik/hasło. Brak dostępu."

    Poradzicie coś? Może szukam tam, gdzie nie powinienem. A jeśli nie to gdzie szperać?
    JB

  4. #3
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Może poszperaj tam gdzie mają dobry hosting, a nie jakieś widmo typu "pojawiam się i znikam"?

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Hosting dobry. Już naprawione.

    Pozdrówka
    JB

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dość ciekawe - art znika, stronka znika. Nie zapisałeś się do jakiejś partii panikarzy?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem wstępowania do jakiś partii lub organizacji, co do których idei, filozofii etc. jestem - mówiąc delikatnie - niechętnie nastawiony. Jako że nie pamiętam bym kiedykolwiek panikował, stąd moja obecność w ""partii panikarzy" jest niewskazana. Mój spokój mógłby tę prześwietną organizację rozp... od środka. Co nie zmienia faktu, że artykułów jak nie było, tak nie ma (jestem ciekaw, czy też nie pytałeś kogoś co się mogło z nimi stać, kiedy pierwszy raz miałeś taki przypadek), a połączenia z bazą nie było prawie 24h, kiedy w końcu udało się to wszystko do kupy pozbierać.

    Wyznaję zasadę: jest grupa - pytam, znam odpowiedź - odpowiadam, nie znam odpowiedzi - nie odpowiadam i czekam na odpowiedzi bardziej obcykanych w temacie, nie komentuję irracjonalnych z mojego, a być może całkiem poważnych zachowań, pytań z punktu widzenia pytającego. Jak ktoś potrzebuje pomocy - to mu się pomaga. Takiej pomocy tu doświadczyłem nie raz.

    PS.
    1. A jeśli już chodzi o panikarzy. Jestem ciekaw ilu osobom nie podskoczyłoby ciśnienie, kiedy nagle miesiące jego pracy wyparowują nie wiadomo jak i są problemy z odpaleniem tego od nowa.
    2. Mogę ewentualnie przystąpić do partii PFJ - Polscy Fani Joomli.

    Pozdrówka
    JB

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zwróć raczej uwagę na pierwsze zdanie mojej wypowiedzi: Dość ciekawe - art znika, stronka znika.
    Jeśli kryją się za tym "normalne" sytuacje (art mogłeś usunąć, baza czasem wysiada), nie ma problemu. Może poza tym, że zanim wrzuci się problem na forum, spróbuje się go co nieco obadać i naprawić. Ale jeśli nie da się tych zdarzeń zakwalifikować jako "normalne", to może miast trawić energię na bezproduktywne dysputy z uwagi "Dość ciekawe..." wysnuć pozytywny wniosek - zbadać swój serwis dokładnie, upewnić się, że nikt niepowołany nie ma do niego dostępu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Oddaję honor zdaniu "...z uwagi "Dość ciekawe..." wysnuć pozytywny wniosek - zbadać swój serwis dokładnie, upewnić się, że nikt niepowołany nie ma do niego dostępu..." Bo ta sugestia jest mądra i jak najbardziej słuszna. Tak zrobię.
    Oddaję również honor zdaniu "...art mogłeś usunąć, baza czasem wysiada...". Jedno i/lub drugie mogło mieć miejsce - obstawiam to drugie.
    Przyznam się również lekuchno nieśmiało, że zanim o cokolwiek zapytam na forum, sam próbuję to rozwiązać. Nie odwrotnie. Dzięki temu umiem, to co umiem (po raz wtóry nieśmiało przyznam się, że o Joomli, hostingu itp. nie wiedziałem nic od strony praktycznej, a wiedza teoretyczna była mniej niż znikoma. Nie zliczę godzin prób, testów etc.).
    A na zakończenie pozwolę sobie dać również i Tobie małą radę, na jaką Ty pozwoliłeś sobie w stosunku do mnie - patrz pierwszy akapit tego postu. Jeśli przeprowadzić analizę semantyczną Twojej wypowiedzi cyt. "Dość ciekawe - art znika, stronka znika. Nie zapisałeś się do jakiejś partii panikarzy?" oraz analizę logiczną sensu tej wypowiedzi, to czegoś nie kumam. Chcesz powiedzieć, że Twoje słowa "Dość ciekawe - art znika, stronka znika" w kontekście kolejnego zdania "Nie zapisałeś się do jakiejś partii panikarzy?" mają znaczenie merytoryczne (jak próbujesz dać do zrozumienia), czy raczej ironiczne? Według mnie to drugie. Dlatego proszę Ciebie i innych: odpowiadajmy na problemy forumowiczów, a nie komentujmy ich stanu psychiki, ducha, wiedzy/niewiedzy, stanu świadomości/nieświadomości i czego tam jeszcze. Nie po to jest ta grupa.

    Pozdrawiam
    JB

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    18-07-2008
    Wpisy
    195
    Punkty
    13

    Domyślny

    A nie masz czasem hostingu w CBA.pl???

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    To nie to. Są problemy?

    JB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •