Kilkuminutowe opóźnienie administracja -> strona
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Kilkuminutowe opóźnienie administracja -> strona

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-11-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Kilkuminutowe opóźnienie administracja -> strona

    Witam,

    zmigrowałem stronę do 1.5.9. Od wczoraj pojawił się problem (wcześniej przez kilka dni było OK): jakiekolwiek zmiany w administracji są widoczne na stronie dopiero po kilku minutach (np. odpublikuję moduł - na stronie zmiana dopiero za jakiś czas), tj. nie działają w czasie rzeczywistym. Troche ciężko pracować nad stroną w takiej sytuacji.

    Problem nie leży po stronie cache przeglądarki: próbowałem pod różnymi i na różnych komputerach (np. odpublikowanie pod FF, otwarcie w nowo zainstalowanej Operze - to samo).

    Zainstalowana na tym samym serwerze Joomla 1.0.13 (stara wersja sprzed migracji) działa normalnie.

    Ktoś ma jakiś pomysł? Problem z serwerem?

    Joomla 1.5.9, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.67

    pozdrawiam
    Przemek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    21-01-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam !

    Dołączam się do pytania . Mam ten sam problem dane odświeżane są ze sporym opóźnieniem. Wcześniej było w porządku po zainstalowaniu phoca gallery i zmianie pamięci php do 128 bez której phoca nie chce działać.Proszę o pomoc.dziękuję

    Joomla 1.5.7, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.67

    Pozdrawiam
    dylask

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-11-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    A ciekawe, też mam Phoca Gallery. Ale na początku wszystko było OK. Może kwestia ilości zdjęć?

    p,
    P

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    21-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam dokładnie ten sam problem - kombinacje z cache nic nie dają. Czasami stronka bardzo szybko się ładuje, ale przeważnie działa tragicznie wolno (a nie ma tam na razie dużo treści). Joomla to wersja 1.5.9, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.66. Raczej to nie wina Joomli - na innym serwerze wersja 1.5.9 śmiga aż miło. Obciążenie serwera podejrzewam - ta nierównomierna praca. Dostawca się wypiera - według niego serwer nie jest przeciążony. Może jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny tego "ospałego" działania?

    Dodam tylko, że nowa instalacja z przykładową treścią też tak wolno działa.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-11-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem w tym, że u mnie sama strona działa normalnie (szybko). Tylko to kilkuminutowe opóźnienie w administracji.

    Jak już pisałem, 1.0.13 na tym samym serwerze działa normalnie. Tyle, że chodzi na innej bazie (MySQL jeszcze 4.1). Może tu jest problem (tudzież hostingodawca ma tu problem) ?

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    21-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Joomla 1.5.9, która chodzi normalnie (szybko) działa na MySQL 5.0.51, PHP 5.2.5. U mnie zarówno administracja i stronka działają bardzo wolno. Na pewno to nie template - na różnych działa tak samo wolno. Kolejno wyłączałem też różne dodatki i moduły - nic to nie daje. Zmiany na stronie pojawiają się z opóźnieniem - z różnymi ustawieniami cache próbowałem - bez rezultatu.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-11-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mój hostingodawca twierdzi, że u niego wszystko OK (SOA #1).

    Ciekawostka: zrobiłem taką zabawę w zamianę baz::

    1. Kopia bazy danych (MySQL 5)
    2. Utworzenie drugiej bazy MySQL 4, import danych z kopii
    3. Zmiany w configuration.php - podanie ustawień bazy MySQL 4
    4. Zmiany w panelu admina (pracując na bazie MySQL 4: publikacja modułów, które pod "bazą 5" nie były opublikowane)
    5. Odczekanie kilku minut - zmiany pojawiają się na stronie, choć jakby szybciej (przypadek?)
    6. Przywrócenie starego configuration.php (MySQL 5) - zmiany wprowadzone w drugiej bazie (MySQL 4) są znowu kilka minut widoczne...

    Dodatkowo:
    - Skasowanie configuration.php powoduje natychmiastowy błąd (tu nie ma czekania...)
    - W obu przypadkach zmiana w panelu adminia (np. odpublikowanie modułu) powoduje od razu rzeczywistą zmianę w bazie danych (z 1 na 0 w jos_modules).
    - Zmiana Template (z panelu) - jak w przypadku zmiany innych rzeczy (nie działa od razu). Podobnie skasowanie przez FTP (!) pliku index.php z Template.

    Wniosków póki co brak...

    p,
    P
    Ostanio edytowane przez przemjerm : 21-01-2009 18:26

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    20-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie jest to samo, świeża instalacja po kilku godzinach pracy na nowej wersji zaczynają się opóźnienia. Jedyne co mi się nasuwa na myśl, że baza mysql gdzieś kuleje. Tylko jakim prawem skoro kilka innych instalacji joomla działa bez zarzutu na tym samym serwerze? Dwie na J1.0.15 i jedna na 1.5

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-12-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    też mam ten sam problem
    katuje hostingowca, ale mówi, ze u niego jest wszystko ok
    mam jomle 1.5.15


    też mi na poczatku działał ok
    ale teraz zmiany wyświetlają sie dopiero po jakimś czasie :confused:

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    27-12-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny witam

    panowie tez mam ten sam problem i zero pojęcia dlaczego poradzcie coś .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •