Nie mogę instalować dodatków.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Nie mogę instalować dodatków.

  1. #1
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny Nie mogę instalować dodatków.

    Witam,

    Jak w temacie.
    Instaluję komponent przez ftp Joomli. Coś tam się mieli, a po chwili wyskakuje informacja, że pobieram plik index.php.

    Myślałem, że to jakieś pozostałości po wcześniej zainstalowanym komponencie, ale problem dotyczy także zupełnie nowych rzeczy.

    Pisałem do hostingodawcy (fajne słowo?), który stwierdził, że to problem z ustawieniami atrybutów katalogów.

    Wg. mnie wszystko jest ok.
    Aha, jeszcze jedno: szablony się instalują.

    1.5.8 -- 1.5.9
    Pomożecie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Witaj Bazylnet,

    Zbyt ogólnie opisałeś problem, przynajmniej dla mnie, dopiero się Joomla uczę. Niemniej napotkałem kiedyś taki problem, który może zahaczać o Twój, więc go opiszę, na zasadzie, że gdzieś tam dzwonią, ale czy rzeczywiście dzwonią?

    Ten problem to prawa do plików i katalogów na serwerze. Generalnie możesz je zmieniać/ustawiać przez klienta ftp, np FileZilla. Jednak nie zawsze. Przy zapisywaniu plików/katalogów serwer przyznaje im prawa użytkownika. Jeśli przesyłasz pliki na serwer klientem ftp to uzyskujesz do nich prawa, możesz zmieniać ich atrybuty, usuwać itp. Natomiast kiedy robisz to przez instalatora zaplecza Joomla, to prawa do przesłanych plików otrzymuje skrypt który je tam instaluje. Jak to wygląda praktycznie?

    Zainstalowałem komponent przez instalatora, potem zmieniłem zdanie i chciałem go odinstalować. Deinstalacja się nie udała z innych powodów i postanowiłem ręcznie skasować pliki i katalog tego komponentu - przez klienta ftp. I figa. Nie mam prawa dostępu do tych plików, ma je tylko ten skrypt, który je zainstalował. Ponieważ przy odinstalowywaniu nastąpił crash, skrypt nic nie pomoże. Nie ma mowy o zmianie CHMOD, ani o usunięciu pliku czy katalogu. Nie można też ponownie zainstalować tego komponentu. Napisałem do "hostingodawcy", odpowiedział, że usunie ten katalog z pozycji administratora serwera, ale tego nie zrobił, i do dzisiaj leżą śmieci na koncie. Ponowny monit nic nie dał. Szukałem w sieci i znalazłem wątek na forum angielskim, na ten temat:

    http://forum.joomla.org/viewtopic.ph...4954&p=1428192

    tam dyskusja jest szersza niż to co napisałem i oczywiście bardziej fachowa a dotyczy generalnie niemożliwości zmiany CHMOD przez ftp.

    Nie pamiętam jaki to był komponent, i nie wiem czy problem jest generalny czy dotyczy tego specyficznego komponentu? Od tego czasu bardzo ostrożnie instaluje dodatki z pozycji automatycznych skryptów. Wolę robić to ręcznie.

    Sprawdź przez klienta ftp czy nie zostały Ci jakies śmieci po poprzednio zainstalowanym komponencie, jeśli tak, usuń je ręcznie. Jeśli napotkasz opisany problem, może to być przyczyna kłopotów z instalacją nowego komponentu? Odpowiedź admina serwera sugeruje taką możliwość.

    Rowiązania problemu nie znalazłem.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Problem opisywany wielokrotnie także na tym forum. Jeśli serwer nie jest dobrze skonfigurowany, nie ma cudownego rozwiązania.
    Joomla 1.5 dysponuje mechanizmem rozwiązującym konflikt: należy skonfigurować obsługę FTP (zob. FAQ).
    Problemy z usuwaniem może rozwiązać jxplorer (dawniej joomlaxplorer), a jeśli nie, to pozostaje skorzystanie z menedżera plików w CPanelu (lub innym programie obsługi konta) albo interwencja administratora serwera
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    do Zwiastun:
    Rzeczywiście, teraz specjalnie nie przyłożyłem się do szukania tematu, opisałem tylko stare sprawy. To była J 1.5.6, host proste.pl. Dziś zerknąłem na tamten katalog i jednak usunęli te "skryptowe" pliki, dawno tam nie zaglądałem. Wtedy zainstalowałem eXtplrorer'a, ale i to nic nie dało. Byłem wtedy zupełne zero z Joomli i być może coś skopałem. Teraz zainstalowałem w to miejsce J 1.5.9 - do różnych ćwiczeń, a głównie do testowego instalowania róznych komponentów/dodatków. Dzięki za podsumowanie problemu.

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Dzięki, Panowie.
    Walczę z tym tematem od rana - brakuje umiejętności. Oczywiście jeszcze się nie poddaję.
    Moja strona stoi na netlook.pl. Tyle mają w pomocy o J!

    FAQ: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

    Skrypty PHP - rozwiązywanie problemów z CMS Joomla


    PROBLEM 1: Jak zabezpieczyć katalogi z prawami dostępu 777 przed hakerami?

    Niektóre skrypty, takie jak Joomla, do poprawnej pracy potrzebują ustawienia praw dostępu do wybranych katalogów na 777. Takie ustawienie daje komfort pracy ze skryptem, ale może stać się potencjalnym niebezpieczeństwem jeżeli skrypt jaki używamy jest w wersji nieaktualnej, pozbawionej najnowszych łatek bezpieczeństwa niwelujących luki wykryte przez użytkowników.

    Prostym i koniecznym do stosowania zabezpieczeniem takiego skryptu jest wgranie do katalogu z prawami 777 (np. katalog tmp, images, upload itp) pliku .htaccess z następującą dyrektywą:

    php_flag engine off
    <Files ~ "\.(php*|s?p?html|cgi|pl|htm)$">
    deny from all
    </Files>

    W/w ustawienia wprowadzone do pliku .htaccess spowodują zakaz wywoływania plików z rozszerzeniem .htm, .html, .php, .cgi, .pl w katalogu z prawami dostępu 777. Katalogi z tymi uprawnieniami to przeważnie katalogu uploadu grafiki czy plików do dystrybucji, zatem nie potrzeba w nich uruchamiać możliwości wykonywania skryptów lub dokumentów .html. Dzięki takiemu prostemu zabezpieczeniu mają Państwo pewność, że nawet w sytuacji gdy nie zdążą Państwo zabezpieczyć swojego skryptu poprzez aktualizację do najnowszej wersji i jakiś "haker" spróbuje wgrać na Państwa stronę skrypty/kody phishingowe lub do wysyłania SPAMu, nie uruchomi ich.


    PROBLEM 2: Podczas instalacji skryptu Joomla pojawia się błąd : Tymczasowy katalog sesji Niezapisywalny

    Komunikat o braku dostępu do tymczasowego katalogu sesji jest normalny i można go ignorować podczas instalacji skryptu. Aby zmienić ustawienia tego katalogu po zainstalowaniu skryptu (o ile jest to konieczne - w większości przypadków skrypt sam wykrywa że katalogiem sesji jest /tmp a nie /var/lib/php5 jak w domyślnej konfiguracji), w utworzonym pliku configuration.php, na jego końcu, proszę dodać linijkę:

    session_save_path("/tmp");


    PROBLEM 3: Brak możliwości nadpisywania niektórych plików/katalogów przez FTP po zainstalowaniu CMS Joomla

    CMS Joomla podczas instalacji modyfikuje prawa użytkownika do niektórych katalogów/plików, przez co stają się one niedostępne do edycji/usuwania z poziomu FTP. W takim wypadku w przypadku stwierdzenia problemu należy otworzyć zgłoszenie w CentrumPomocyTechnicznej.pl z dyspozycją nadania poprawnych praw użytkownika FTP dla wszystkich plików/katalogów na Państwa koncie. Obsługa serwisowa firmy PROSCAPE dokona niezbędnych zmian w ustawieniach praw dostępu aby mogli Państwo bez większego kłopotu znów rozpocząć zarządzanie tymi plikami/katalogami z poziomu FTP

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Bazylnet,
    Jeśli ten komponent jest non-commercial podaj jego nazwę, zainstaluję go na jeszcze ciepłej prosto z pieca J 1.5.9. To inny serwer, inna konfiguracja, ale przynajmniej zobaczymy jak się zachowuje przy instalacji i jak ustawia prawa do plików, może jakies wnioski z tego wyciągniemy?
    A ja opisywałem Ci problem nr 3, teraz dzięki Zwiastunowi i tej dyskusji temat mi sie uporządkował.

  8. #7
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Tylko, że ja nie mogę zainstalować żadnego komponentu, a szablon mogę. Nic z tego nie rozumiem.
    FTP skonfigurowane poprawnie.

    Dzięki.

    Teraz wyskakuje mi taki komunikat:
    • JFTP::store: Bad response
    • Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
    • JFTP::mkdir: Bad response
    • JFTP::chmod: Bad response
    • Unable to create destination
    Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego.


    I tak się kręcę w kółko...

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bazylnet Zobacz wiadomość
    Tylko, że ja nie mogę zainstalować żadnego komponentu, a szablon mogę...
    Uups, a to ci...! Szablon instaluje się w /templates, komponenty w /components i w administrator/components, i może gdzieś jeszcze o czym nie wiem?
    Jeśli instalator rozpakowuje pliki szablonu do /templates to dlaczego jest problem z rozpakowaniem do innych katalogów, zakładając, że katalogi te mają prawa 755 ? Poza tym instalacja komponentu to chyba nie tylko proste rozpakowanie jak w przypadku szablonu? A sprawdzałeś jak się instalują moduły, albo dodatki/pluginsy? Czy jest taki sam problem jak z komponentami?
    Moze to coś podpowie?

  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    SUKCES

    Znalazłem post, gdzie doradzają wyłączenie ftp.
    Tak zrobiłem i... zainstalowałem PhocaGallery. Tylko, że przy okazji pozmieniałem prawa dostępu do kilku katalogów.
    Jak je zabezpieczę zgodnie z pomocą hostingodawcy powinno byc ok???


    Ale wyskakują jakieś błędy:
    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/xxxxx/public_html/4/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

    Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/xxxxx/public_html/4/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xxxxx/public_html/4/administrator/components/com_phocagallery/helpers/phocagallery.php on line 1248

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bazylnet Zobacz wiadomość

    Teraz wyskakuje mi taki komunikat:
    • JFTP::store: Bad response
    • Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
    • JFTP::mkdir: Bad response
    • JFTP::chmod: Bad response
    • Unable to create destination
    Jeszcze jedno, takie komunikaty miałem w przypadku opisanym wcześniej, czyli problem nr 3 z pomocy hostingu. Może spróbuj tak. Tworząc wczesniej kopie katalogu /components usuń go, i ponownie zapisz przez klienta FTP, ręcznie. Zobacz czy możliwe jest usunięcie plików /components i czy możesz z poziomu klienta FTP zmieniać CHMODy? Jeśli wszystko jest OK, no to wypada, że jest zła konfiguracja FTP w zapleczu Joomli, ale jeśłi tak, to dlaczego zapisuje prawidłowo szablony? Natomiast jeśli będziesz miał kłopoty z operacjami na plikach /components lub jakimś jego podkatalogu, to klasyka nr 3 czyli trzeba zawołać fachowca, admin serwera musi zmienić prawa do tych plików. Na tę nockę tyle, być może odezwę się dzisiaj wieczorem. Daj znać jak poszło, bo to doświadczenie praktyczne.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •