Error loading Modules:Table
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Error loading Modules:Table

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Error loading Modules:Table

    Szukałem na google na forum tez próbowałem...ale jakoś nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

    Probuje zamieścić w treści artykułu Joomla 1.5.9 własny skrypt Php który wyciąga zapytaniem rekordy z tabel w bazie Mysql.
    Niezależnie czy robie to za pomocą Jumi cz też Rdaddphp,
    W artykule oprócz wyniku skryptu (tabelki z rekordami) pojawia się błąd na czerwonym polu
    • Error loading Modules:Table 'tele3.j_modules' doesn't exist SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM j_modules AS m LEFT JOIN j_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 0 AND m.client_id = 0 AND ( mm.menuid = 1 OR mm.menuid = 0 ) ORDER BY position, ordering
    • Error loading Modules:Table 'tele3.j_modules' doesn't exist SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM j_modules AS m LEFT JOIN j_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 0 AND m.client_id = 0 AND ( mm.menuid = 1 OR mm.menuid = 0 ) ORDER BY position, ordering
    itd...


    Dodam jeszcze że gdy wywołuje inny skrypt php wyciągający dane z tabel ale już innej bazy MSSQL wszystko działa poprawnie.

    Czym jest spowodowany ten błąd Mysql jak moge go naprawić

    Ps. Jeśli przez nieuwagę zdublowałem istniejący temat to z góry przepraszam

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    22-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zainstalowałem sobie też starszą wersje joomla nie wypisywało błędu ale efekt był ten sam; po wywołaniu artykułu ze skryptem portal się rozjechał, owszem wyrzuciło mi wynik zapytania na ekran ale poznikało menu boczne i górne

    Udało mi się rozwiązać ten problem otóż Joomla mam zainstalowane w wewnętrznej sieci hula na EasyPHP 1.7 [pakiet pod windows Apache + Mssql + Phpadmin]

    Na tym samym serwerze mysgl mam bazę danych którą odpytuje skryptem jak również baze joomla
    Joomla lokalizacje bazy miała "localhost" , skrypt do bazy również miał wpisane że baza jest na "localhost" wtedy właśnie następuje coś w "rodzaju sprężenia zwrotnego" i wywala "Błąd w module itd.." lub w starszych wersjach joomla nawet nie pokazuje błędu tylko rozwala wygląd portalu podczas wyświetlania wyniku zapytania.

    Teraz w skrypcie zamiast localhost wpisałem adres 127.0.0.1 i wszystko działa poprawnie.:cool:

    Nie wiem czy to wina Joomla czy też samego EasyPHP

    Ps. Napisałem tego posta by inni użytkownicy nie musieli przez to przechodzić

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •