zmiany 1.0.x 1.5 pytanie do zwiastuna
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: zmiany 1.0.x 1.5 pytanie do zwiastuna

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    30

    Domyślny zmiany 1.0.x 1.5 pytanie do zwiastuna

    Czy mi sie zdaje czy joomla! 1.5.x (9) została okrojona w stosunku do joomla! 1.0.x ?

    1.Nie działa mi struktura drzewiasta menu
    2. brak modułu na witrynie do rejestracji i logowania userów (sam moduł istnieje ale trzeba do niego dać link w menu).
    3. Do menu nie udało mi sie dodać sekcji/kategorii jako strukturę drzewiastą
    4 były ciekawostki i sondy ... jakoś echo...

    to co udało mi się zrobić jest na www.new.seeb.net.pl

    jak odnajdę screena to zamieszczę jak wygląda menu od strony admina... pierwowzór witryny na autorskim systemie cms pod adresem www.seeb.net.pl ale nie będę go rozwijał z racji braku czasu a na joomla 1.0.x zrobiłem już parę witryn i całkiem sie sprawdza ... chciałem przejść na wersje 1.5 z racji chociażby lepszej zgodności z xhtml/css.
    Ostanio edytowane przez seeb : 25-01-2009 03:44

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Widocznie nie przyjrzałeś się z bliska. Niczego z wymienionych elementów nie brakuje w 1.5
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    30

    Domyślny

    Możesz podpowiedzieć? Może ja mam wadliwą wersję - niby z oficjalnego serwisu ale zawsze coś mogło pójść nie tak (pliki wersji polskiej mam z joomla.pl)

    W rozszerzenia -> moduły po instalacji miałem tylko main_menu doinstalowałem sobie extend_menu w rozszerzenia pluginy kupa mało przydatnych rzeczy ...
    Ostanio edytowane przez seeb : 25-01-2009 12:30

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale co Ci mam odpowiedzieć?
    1. Odnośnie menu - "drzewiasta struktura" (wielopoziomowa) jak była, tak jest. Jej obsługa jest w J! 1.5 o wiele łatwiejsza - kod generowany jest w postaci listy punktowanej (z zagnieżdżonymi), a więc jak w menu rozwijalnych formatowanych za pomocą CSS. Jak klasyczne: Son Suckerfish
    2. Moduł trzeba po prostu wstawić - w Joomla 1.5 bez danych nie ma w ogóle modułów (poza głównym menu)
    3. Nie wiem, o co Ci chodzi z tą strukturą drzewiastą sekcji/kategorii w menu, ale masz niemal te same typy pozycji menu co w 1.0 (Lista - kategorie artykułów w sekcji, Lista - artykuły w kategorii, przegląd artykułów w sekcji, przegląd artykułów w kategorii)
    4. Nie wiem, co to ciekawostki, Sondy są tam gdzie były
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    30

    Domyślny

    2. Moduł trzeba po prostu wstawić - w Joomla 1.5 bez danych nie ma w ogóle modułów (poza głównym menu)
    znaczy co? tak:
    <jdoc:include type="modules" name="footer" style="xhtml" />
    Bo niby jakie dane nalezy wklepac zeby pojawila sie mozliwosc rejestracji uzyszkodnikow i ich logowania? moze ma byc przynajmiej 2 userow...

    3. Nie wiem, o co Ci chodzi z tą strukturą drzewiastą sekcji/kategorii w menu, ale masz niemal te same typy pozycji menu co w 1.0 (Lista - kategorie artykułów w sekcji, Lista - artykuły w kategorii, przegląd artykułów w sekcji, przegląd artykułów w kategorii)
    zobacz: geoturystyka.pl "relacje z podróży" ze wskazaniem na Europę - chyba najbardziej zbliżone...
    Ostanio edytowane przez seeb : 25-01-2009 12:47

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To na Twojej ilustracji to Rozszerzenia=>Dodatki (kupa przydatnych rzeczy).
    Moduły dodaje się za pomocą ikony Nowe (Utwórz)/new w Rozszerzenia => Moduły
    Proszę, nie powtarzaj pytań, bo rozumiem - pooglądaj porządnie co masz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    30

    Domyślny

    Nadal nie mogę uzyskać struktury drzewiastej w menu takiej jak mi potrzeba.

    Sekcja (mało istotna) -> kategoria
    |_> artykul1
    |_> artykol2

    calosc w menu ma wygladac tak:

    Main Menu


  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2007
    Wpisy
    49
    Punkty
    12

    Domyślny

    Home
    Portfolio (statyczny, kategoria, list itp)
    O Nas (sekcja, kategoria - co chcesz)
    Kontakt (komponent Nadrzędna pozycja -> Onas


    Oszczędź zwiastuna niech się zajmuje ważniejszymi sprawami. Ja tez jestem laik ale zanim coś palne to szukam do BÓLU bo wiem, że mnóstwo ludzi (w tym zwiastun) wkłada w joomle.pl kawał swojego życia -> dla takich laików jak ja i Ty.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2007
    Wpisy
    102
    Punkty
    30

    Domyślny

    No problem w tym ze mam jak na obrazku poniżej...


    Kod:
    <ul id="mainlevel"><li><a href="/home.html" class="mainlevel">Home</a></li><li><a href="/portfolio.html" class="mainlevel">Portfolio</a></li><li><a href="/onas-ofirmie.html" class="mainlevel">O nas</a></li><li><a href="/referencje-hosting.html" class="mainlevel">Referencje</a></li><li><a href="/login-logowanie.html" class="mainlevel">Logowanie</a></li><li><a href="/index.php?Itemid=7&amp;option=" class="mainlevel">sitemap</a></li><li><a href="/rss.html" class="mainlevel">rss</a></li><li><a href="/index.php?Itemid=15&amp;option=" class="mainlevel">Mapa strony</a></li><li><a href="http://www.seeb.net.pl/fakturowanie/" class="mainlevel">Faktury</a></li><li><a href="/onas-ofirmie/kontakt-z-nami.html" class="mainlevel">Kontakt</a></li><li><a href="/onas-ofirmie/oferta-dla-firm-i-odbiorcow-indywidualnych-strony-i-sklepy-internetowe.html" class="mainlevel">Oferta</a></li><li><a href="/onas-ofirmie/arty-w-kategorii.html" class="mainlevel">Arty w kategorii</a></li></ul>
    możne mi ktoś to rozjaśnić dlaczego joomla nie generuje u mnie takiej listy jak by wynikało z konstrukcji menu w adminie?
    Ostanio edytowane przez seeb : 27-02-2009 20:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •