Szukam komponentu i modułu Today in History pod joomla 1.5 - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 27 z 27

Temat: Szukam komponentu i modułu Today in History pod joomla 1.5

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    05-04-2011
    Wpisy
    1
    Punkty
    30

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    to co dołączam to połączenie czegoś, co już kiedyś zrobiłem + co otrzymałem swego czasu od Dakoty. Moze zatem być tak, że nie masz nic nowego. I o ile pamiętam, nie zmieniałem ID, więc nie powinno być problemu z rozpoznaniem (trochę poprawionych usterek orto inter). Wydarzeń jest około 1000, w spadku po Dakocie miałem blisko 800, ale widzę, że coś jest różne mocno od wydarzenia o ID bodaj 494 - w dawnej mojej paczce od D (uwaga - tabele się nieco różnią strukturą)


    PS przejrzałem plik od Dakoty dodany tutaj dziś - jak się można spodziewać, w porównaniu z tym co miałem, urosło. Warto by to dokładnie przejrzeć i skompilować ku pożytkowi wspólnemu - kandydat do porządkowania już widzę jest Prawda, @t0mmy21
    Witam,
    Pozwalam sobie dołączyć odpowiedź do wątku bo sam długo szukałem czegoś podobnego.
    Bazy dołączone przez Zwiastuna i Dakotę obecnie nie są do końca aktualne, wiadomo - co chwilę przybywa nowa rocznica, poza tym miałem problem z odpaleniem modułu Today in history pod moją Joomlą 1.5.22. Dlatego udało mi się zaimplementować bazę wybranych rocznic obecnie dostępnych na Wikipedii do modułu imienin DW_NAME_DAY autorstwa Dawida Wygody - nie ingerowałem w kod modułu, dlatego mam nadzieję że Autor nie będzie miał mi tego za złe - zamieniłem tylko zawartość plików tekstowych, zamiast imion wstawiłem rocznice (źródło: Wikipedia - wybrane rocznice historyczne), z własnym formatowaniem html. Jestem nowy w Joomli i w programowaniu więc nie wykluczam że może nie wszędzie to zadziała, ale u mnie działa pod Mozillą i IE. Baza zawiera ok. 2500 rocznic, mniej więcej średnio po 7 na dzień. Nie jest to na pewno optymalne rozwiązanie, ale tak jak wspomniałem - jestem nowy w temacie Joomli i zrobiłem tak jak na tą chwilę umiałem.
    Instalkę modułu załączam dla zainteresowanych.
    Pozdrawiam
    szas
    Załączone pliki Załączone pliki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    12-11-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do szas

    kawał dobrej roboty kolega skomponował..pozwoliłem sobie wykorzystać Twoją pracę
    Pozdrawiam

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-08-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam. Mam pytanie. Czy może mi ktoś pomóc w zmianie nazwy miesięcy na polskie. Zainstalowałem Today In History v. 2.0, ale nie mogę znaleźć spolszczenia. Dlatego postanowiłem sam sobie przerobić co nieco. Jednak pomimo, że kalendarz mam już po polsku to za nic nie wiem, gdzie zmienić wpis, który odpowiada za miejsce na załączonym obrazku. Z góry dziękuję.
    Załącznik 6214

  5. #24

    Domyślny

    sprawdź plik językowy dla tego komponentu w folderze anglojęzycznym. Prawodopodobnie musisz stworzyć identyczy w wersji PL_pl i wstawić do folderu z polskimi plikami językowymi. Oczywiscie wpierw go sobie przetumacz.
    DarioB.net - 45 tyś zdjęć w 700 galeriach - zobacz świat moim obiektywem!!
    Lechia.net - Biało-Zielona Strona Życia

  6. #25
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-08-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Domyślny

    Problem w tym jednak, że nie ma dla tego komponentu pliku językowego. "Przekopałem" wszystko i nie znalazłem takiego pliku

  7. #26

    Domyślny

    Nie dam sobie teraz głowy uciąć ale być może trzeba w komponencie poszukać wpisu o języku. Nie pamiętma cyz w tym dodatku czy innym tak sięto załatwiało. szukasz EN_en i zamieniasz na PL_pl być moze to jest to. Ja się przesiadłem teraz na inny dodatek (efemerides) i juz nei pamiętam na 100% jak to działało.

    http://lechia.net/index.php?option=c...ides&Itemid=34
    DarioB.net - 45 tyś zdjęć w 700 galeriach - zobacz świat moim obiektywem!!
    Lechia.net - Biało-Zielona Strona Życia

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-08-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki za wskazówki, ale kolejny dzień poszukiwań nic nie dał, więc chyba muszę pogodzić się z tym, że zamiast Grudzień będzie December

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •