Standardowy komponent kontakty w Joomla 1,5,9
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Standardowy komponent kontakty w Joomla 1,5,9

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny Standardowy komponent kontakty w Joomla 1,5,9

    Gdzie można włączyć opcję aby można było wyświetlić kontakty w rozwijalnym menu z napisem wybierz kontakt tak jak w poprzednich wersjach Joomla? Czy ja niedowidzę czy pod Joomla 1,5,9 nie ma takiej możliwości aby będąc w jednym kontakcie można było wybrać następne w danej kategorii kontaktów?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-05-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Użytkuję Joomlę 1.5.9, wszystko ok, kończę w zasadzie stronę ale od początku nie działają mi kontakty. Dostaję komunikat:
    404 - Nieznany błąd

    Nie znaleziono komponentu


    Co ciekawe, kategorie kontaktów można zapisywać, tutaj błąd nie występuje.



    Skąd mogę taki standardowy komponent ściągnąć. Trochę już szukałem.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No tak, najlepszym miejscem zapytania, jaki nieznany bląd powoduje błąd na mojej stronie to forum.
    A mnie się wydawało, że trzeba po zainstalowaniu sprawdzić, czy się zainstalowało poprawnie, a jeśli nie, to sprawdzić powody dla których setkom innych osób tez się coś nie udaje, a swoje niepowodzenia już zgłosili i nawet jakieś rady dostali.
    Ale jak byś się chciał pobawić w zgaduj zgadulę, to kto wie - może w oftopic umieścić zaproszenie?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-05-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam ale w takim razie nie umiem szukać. Dostaję komunikat o nieznanym błędzie, więc jak mam stwierdzić, jaki to dokładnie błąd. Nadpisuję komponent kontakty przez ftp ale to nic nie daje. Naprawdę ktoś rozwiązał to na forum? Mam chyba stan pomroczności jasnej bo widzę posty na temat rozwiązywania innych problemów z kontaktami a problem instalacji komponentu kontakty wydaje mi się nierozwiązany. Chyba zmienię okulary.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A co miałby rozwiązać?
    Piszesz, że od początku nie działają Ci Kontakty.
    Wniosek: od początku było źle!
    Pytanie? Po coś robił cokolwiek dalej?
    I pytanie kolejne: na jakiej podstawie ktokolwiek miałby Ci napisać, co jest powodem? Na wyczucie? Wywróżyć? Olśnienia doznać?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-05-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Skoro od początku nie działa to pomyślałem, że to typowy problem i mimo wyraźnych oznak skąd wziął się proble później się go rozwiąże i są ludzie, którym to się zdarzyło. Nie jest tragicznie z odtworzeniem strony na nowo sobie poradzę. Problem w tym, że nie wiem czy po ponownej instalacji problem się nie powtórzy bo jest to jakiś bug wersji prosty dla niektórych do rozwiązania.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie ma błędu w Joomla - miałbyś dziesiątki postów na ten temat.
    Normalna zdrowa zasada stosowana wszędzie: czy kupujesz to co ma działać a nie działa? Joomla ma po poprawnej instalacji działać! W każdym szczególe - to jest wydanie stabilne, a nie kandydat wydania. Kolejne wydania przynoszą poprawki bezpieczeństwa, udoskonalenie kodu, ewentualnie naprawę jakichś głęboko ukrytych bugów, ale głęboko, a nie tego typu.

    A poza wszystkim - poszę zrozumieć, że po to jest regulamin forum, żeby nie uczyć każdego z osobna, co ma zawierać post.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-05-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z całym szacunkiem choć to może nie na temat ale w regulaminie jest punkt:
    "Nie należy umieszczać żadnych osobistych komentarzy, nie związanych z tematem. Wiesz - odpisujesz - nie komentujesz. Nie wiesz - nie piszesz. Zwracanie uwagi, że sprawa jest banalna lub szeroko opisana w pomocy również powinno wyglądać kulturalnie i zawierać choćby minimalną wskazówkę, jakich słów kluczowych powinien użyć autor, lub symboliczne www.joomla.pl/pomoc . Zleceń nie komentujemy publicznie."

    Mimo wszystko dziękuję za kulturę i cień wskazówki
    P.S. Spróbuję problem obejść okrężną drogą tj. poszukać i zainstalować jakiś inny komponent kontaktów, może nawet okazać się lepszym od zintegrowanego.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Chyba się nie rozumiemy:
    Nie podałeś żadnej informacji, na podstawie której cokolwiek można sensownego napisać. To jest elementarny wymóg, jeśli chce się uzyskać jakąkolwiek pomoc!
    Powtarzam raz jeszcze - w Joomla! błędu tu nie ma. A powodów błędu u Cię może być dziesiątki. Stąd miałeś żart by na zgaduj zgadulę dać zaproszenie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    muszę się wtrącić. Ja też spotkałam się z błędem w komponencie kontakty polegającym na tym, że od frontu zamiast kontaktu wyświetla się pusta zawartość. Co ciekawe w źródle strony wszystkie dane są widoczne a ta niewidoczność pomroczna dotyczy Firefoxa - IE widzi kontakt.
    Rozwiązanie:
    w pliku components/com_contact/views/contact/tmpl/default.php linia 9
    if ( $this->params->get( 'show_page_title', 1 ) && !$this->contact->params->get( 'popup' ) && $this->params->get('page_title') != $this->contact->name ) : ?>
    zmienić na:
    if ( $this->params->get( 'show_page_title', 1 ) && !$this->contact->params->get( 'popup' ) && $this->params->get('page_title') != '$this->contact->name' ) : ?>
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •