Pytania początkującego...
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Pytania początkującego...

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-06-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Pytania początkującego...

    Witam, dopiero zaczynam temat Joomli i mam parę pytań. Chcę zrobić firmową stronkę na jomli i użyć darmowej templatki. I tu pytanie:
    1. Czy Jomla jest darmowa dla stron domowych (prywatnych) i firmowych? To samo dotyczy templatki oznaczonej free. Czytałem licencje, ale chciałbym, żeby mi ktoś odpowiedział tak na "chłopski rozum"
    2. Nie zamierzam strony, ani przerobionej na własne potrzeby templatki sprzedawać, ma to być 1 egzemplarz. Czy na dole strony musi być info, że jest to Joomla i skąd jest templatka?
    3. Problem techniczny- pisząc artukuły pod mozillą pod IE nie ma ogonków, na razie nie doszedłem dlaczego.

    Proszę o info znawców tematu, dopiero zaczynam, a środowisko Joomli bardzo mi się podoba.
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    sorki, ale licencja na tej stronie jest naprawdę jasna. Jeśli ją przeczytałeś to powinieneś ją zrozumieć, joomla jest darmowa, możesz czerpać korzyści z używania jej jako prywatnej, firmowej strony, możesz przerabiać, wszelkie informacje o twórcach powinniśmy uwidaczniać by uszanować ich pracę dla ogółu. Jeśli dokonujemy przeróbki własnej możemy się podpisać jako autor dzieła podając autora np. templatki oryginalnej jako "wykonano w oparciu",
    z ogonkami mogą być różne przyczyny, uzyj szukajki na forum i podaj więcej szczegółów o templatce, edytorze itd.
    pozdr.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    03-06-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za info, jeśli chodzi o templatkę to przerabiam 247shock_blue_452. Problem z ogonkami jest taki, że niektóre wyświetlają się dobrze ł ż ó ę źle wyświetlająsię ś i ą. Chodzi o teksty wpisywane z panelu admina - artykuły.Na templatce "fabrycznej" jest ok. Może coś z kodowaniem - będę szukał.
    Jeśli chodzi o podpis to niechciałbym tam wstawiać nic, ani autora, ani siebie jako modyfikującego, ale masz rację dla szacunku twórców może lepiej, żeby taki info było.

  5. #4
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    możesz dać linka do strony?
    pozdr.

    już mam tę templatkę

    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />

    zmień kodowanie na

    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
    Ostanio edytowane przez sogo : 04-06-2006 21:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •