Czy zmiana szablonu witryny usuwa wszelki tekst i linki z poprzedniego szablonu?
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Czy zmiana szablonu witryny usuwa wszelki tekst i linki z poprzedniego szablonu?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    28-01-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Czy zmiana szablonu witryny usuwa wszelki tekst i linki z poprzedniego szablonu?

    Witam,

    Zostałem poproszony o podratowanie jednej ze stron przed wymianą jej na nową, w pełni profesjonalną. Nie miałem nic stawiać nowego tylko podretuszować zawartość oraz grafiki.

    Joomla jest strasznie stara: 1.0.11 Stable. Ogólnie kilka rzeczy się sypie.

    Jednak pytanie mam inne, czy w momencie kiedy podmienię szablon: witryna -> szablony ->szablon witryna (zainstalowane szablony) i przypiszę inny niż jest do tej pory to czy utracę informacje zawarte w poprzednim szablonie czy zostaną ode adaptowane?

    Przykład: w teraźniejszym szablonie mam wypełnione zakładki "o nas", "napisz do nas", "czym sie zajmujemy", "nasze materialy" itd., wlacznie z linkami do plikow, które można ściągnąć. Czy w momencie przejścia na inny szablon te informacje znikną i będę musiał wszystko wprowadzać od początku?

    Btw. W jaki sposób można zrobić kopie zapasową stanu strony na dzień dzisiejszy wraz z szablonem, na wypadek gdyby podczas przypisywania innego wyskoczyły jakieś krzaki?

    Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie! :o

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Szablon decyduje o wyglądzie, w tym rozmieszczeniu treści, ale nie o samej treści. Musisz jedynie zwrócić uwagę na to, czy w nowym szablonie są pozycje modułów, w których wyświetlane były moduły w starym szablonie. To wszystko.
    Jak wykonać kopię witryny
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    28-01-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Szablon decyduje o wyglądzie, w tym rozmieszczeniu treści, ale nie o samej treści. Musisz jedynie zwrócić uwagę na to, czy w nowym szablonie są pozycje modułów, w których wyświetlane były moduły w starym szablonie. To wszystko.
    Jak wykonać kopię witryny

    Dziękuję za odpowiedź

    W związku z tym, jeśli nowy szablon ma takie same moduły np. user1, top, user7 (w których wpisywałem treść i wrzuciłem zdjęcia) to w dokładnie tych modułach pojawi się ta treść w formie niezmienionej tylko pod nowym szablonem? Dobrze rozumiem?

    Nie ma musu być nowy szablon miał dokładnie taki sam układ modułów prawda?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •