Metoda wysyłki - metoda płatności
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Metoda wysyłki - metoda płatności

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny Metoda wysyłki - metoda płatności

    Witam
    Szukam porady, szukałem na forach ale się nie doszukałem i dlatego założyłem ten temat, jeśli jest na forum temat z moim problemem to przepraszam i proszę o linka.

    Próbowałem ustawić te metody płatności do rodzaju wysyłki ale jakoś mi nie idzie. Chodziło by mi o takie ustawienie sklepu żeby działały tak: koszt wysyłki jest zależny od rodzaju płatności i kwoty zamówienia - dokładnie pokazałem w załączniku o co mi chodzi.

    zalacznik.txt

    Przy wyborze formy płatności za pobraniem, do kosztu wysyłki doliczane są 4 zł związane z opłatą pocztową za tę formę wysyłki.

    A dodatkowo:
    - czy można wyłączyć pozycję podatek na składanym zamówieniu bo nie jestem VATowcem i głupio wygląda pozycja na zamówieniu "Podatek: 0,00zł".
    - co znaczy i jak to się robi powiązać metodę wysyłki z płatnością - często widziałem takie wyrażenie ale nie bardzo je rozumiem.

    Sklep na razie tworzę na localhoscie, J! 1.5.8 VM 1.1.3

    Za poradę z góry dziękuję i pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie

    Ludzie pomóżcie, czy nikt takiego czegoś nie robił albo nikt tego nie wie, czy tego nie da się zrobić?
    Zaczynam siwieć od tego, sprawdziłem już chyba wszelkie sposoby i nic. Nawet zaistalowałem moduł "Standard Shipping Payment Restriction" bo tam podobno można łączyć rodzaje płatności z wysyłką ... i NIC.

    Wielka prośba o pomoc i wielkie dzięki za pomoc.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    120
    Punkty
    10

    Domyślny

    dopiero zaczynam zabawe z joomla, ale mialem chyba cos podobnego u siebie i odpowiedz mi prosze ...
    czy ty czasem nie masz wprowadzonych cen netto i brutto produktów takich samych (podatek 0%) ??

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Cały sklep mam ustawiony tak, że nie używam podatku. W momencie dodawania produktu do sklepu nie da się wpisać ceny tylko w jednej rubryce czy to netto, czy brutto - druga rubryka wypełnia się automatycznie. Nie mam zdefiniowanej stawki podatkowej i w karcie produktu ustawiam podatek na brak.
    Przejrzałem metody wysyłki i tylko w "shipvalue" można ustawić koszt wysyłki zależny od kwoty zamówienia (o to mi chodzi), i tą metodę ustawiłem, skonfigurowałem opłaty co do wielkości zamówienia. Jak próbuję robić zakup w sklepie nalicza opłatę za przesyłkę prawidłowo do wielkości kwoty zakupionego towaru. Problem mam dopiero w punkcie metoda płatności. Co i jak ustawić żeby pojawiły mi się do wyboru dwa sposoby zapłaty (przelew, za pobraniem). Bo po dokonaniu wyboru sposobu zapłaty miała by być doliczana opłata za płatność "za pobraniem" a za przelew brak opłaty dodatkowej.
    Na liście "metody płatności" mam zrobione dwie metody płatności: przelew, płatne przy odbiorze.
    1) Metoda "Przelew" skonfigurowałem: jest aktywna, ma nazwę, kod, typ metody płatności: Tylko adres / za pobraniem, Nazwa klasy płatności: ps_payment, pozostałe standardowo.
    2) Metoda "Płatne przy odbiorze" skonfigurowałem: jest aktywna, ma nazwę, kod, typ metody płatności: Tylko adres / za pobraniem, Nazwa klasy płatności: ps_cashondel, Rabat: -4.00 (żeby była opłata), pozostałe standardowo.
    Mam ustawione wszystkie cztery kroki procesu zakupu lub krok 2 (Proszę wybrać metodę wysyłki) - wyłączony, lub połączony z krokiem 3 (Proszę wybrać metodę płatności) to nie wyświetla mi się żadna metoda płatności w momencie dokonywania zakupów.
    Nurtują mnie te klasy płatności w formularzy metody płatności - bo skąd mam wiedzieć którą ustawić i co oznaczają te nazwy, i co daje wybranie którejś klasy płatności. Gdzie się tego dowiedzieć? Może mój problem tkwi właśnie w tym?

    Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi i wyjaśnienia, które pozwolą mi rozwiązać problem i zgłębić tajniki VM.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Grzebałem, grzebałem i doszedłem do wniosku, że działa wszystko dobrze ale w momencie kiedy ustawiam metodę wysyłki "Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !". Natomiast jak ustawiam metodę wysyłki na "Wysyłka oparta na całkowitej wartości zamówienia. Stały koszt wysyłki na podstawie wartości wpisanej w konfiguracji." niestety w trakcie dokonywania zakupów w kroku 3 "Proszę wybrać metodę płatności" nie wyświetlają mi się te metody płatności. Dlaczego nie wyświetlają się te metody płatności, które się wyświetlają w "Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !", czy można jakoś rozwiązać ten problem.

    Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •