Zlece optymalizacji strony - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 35

Temat: Zlece optymalizacji strony

  1. #21
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dlatego ja poważnie nie pytam, czy Twoim zdaniem nowa dziewczyna może powodować że jest gorzej.
    Natomiast na pewno jest gorzej z Twoją umową hostingową. Krótko mówiąc - najlepszą radą w Twoim przypadku i podobnych jest zmienić hosting. Pan administrator, prawi jakieś bzdety, które mają wywrzeć wrażenie na użytkownikach, którym nie staje wiedzy, by należycie ocenić ofertę, z jakiej korzystają.
    Oczywiście, można Joomla! napisać lepiej, od nowa. Można też nie korzystać z Joomla! I ponadto można korzystać z serwerów, których administratorzy są lojalni także wobec klientów, a nie tylko właścicieli.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    Pan administrator wyslal mi takiego maila jak ruch na stronieprzekorczyl 120 000 uu, moze przez ilosc uzytkownikow sa te problemy, nie chce stracic strony bo dlugo nad nie siedzialem i pisalem artykuly, chce tylko zeby dalej dzialala. Moze dlatego ze kiedys zrobilem kiepska templatke a teraz jest taki ruch mam problemy, a moze musze zmienic hosting, jakis polecasz?

  4. #23
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Pan administrator wysłał Ci tego maila w momencie, gdy na serwerze jest już tyle witryn (tylu klientów), że serwer nie wyrabia. Normalka na tanich współdzielonych serwerach. A Ty nie jesteś w stanie tego w żaden sposób sprawdzić. A nawet jeślibyś sprawdził, to dowiesz się, że to jest serwer współdzielony i takie a nie inne są ograniczenia, jak chcesz to możesz kupić drożej...
    2. Możliwe, że penetruje Ci witrynę niezliczona ilość botów, robiąc jakiś potężny ruch. Ale z komunikatu pana administratora wynika, że problem tkwi w jednym ze standardowych zapytań, jakie wykonywane jest w dziesiątkach tysięcy witryn na całym świecie. Gdyby tu tkwił problem, już dawno CoreDev miałoby maile od całej społeczności.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #24
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    co w zwiazku z tym Ty byś zrobił, bo Pan admnistartor dał mi 5 dni na zlikwidowanie problemu i to nie jest dla mnie mila wiadomosc a potem wylaczy mi baze sql

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie wiem, o jakim serwerze mowa, nie wiem, z jakiego planu korzystasz.
    Napisz do administratora serwera, że nie jesteś koderem, ale korzystasz z powszechnie dostępnego CMS, a wskazane jako "problematyczne" zapytanie operuje, wedle Twojej wiedzy na tabelach z poprawnymi indeksami i jest jednym z najbardziej podstawowych zapytań (wyświetla artykuły) - gdyby było niezoptymalizowane, sprawa byłaby głośna w społeczności, a tak nie jest. Gdyby było to zapytanie generowane przez jakiś komponent strony trzeciej, można by rozważać jego wyłączenie. Ale zapytanie operuje na tabelach należących do jądra Joomla.
    Oczywiście, sens takiej korespondencji pewno niewielki, bo Pan administrator wie swoje, a Ty się nie znasz.
    Niemniej, niepoważne jest straszenie klienta "wyłączeniem bazy" czy wyłączeniem "witryny", bo to oznacza, że firma ma klientów gdzieś. A od takich lepiej z daleka.
    Przykro mi, nie polecamy serwerów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    korzystam z http://nazwa.pl/serwery-serwery-active.html
    moja witryna to ebrzuszek.pl na tym serwerze tez mam jeszcze inne witryny moze to jest powodem?

  8. #27
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    zwiekszylem jeszcze baze danych do 210 mb ale baza jos session nadal pokazuje przekroczenie limitu...

  9. #28
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To, że pokazuje "przekroczenie limitu", to nie jest problem. To naturalne zjawisko w przypadku tej (i wielu innych) tabeli - kiedy usuwasz jakiś rekord, w pliku powstaje luka po tym rekordzie (puste miejsce, ale to nie jest null, wyobraź sobie jako pusty wiersz), optymalizacja usuwająca "nadmiarowość" usuwa właśnie te puste miejsca po usuniętych rekordach.
    Prawdopodobnie musisz po prostu wykupić bogatszą opcję.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #29
    Bywalec
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    129
    Punkty
    20

    Domyślny

    czyli nic nie zrobie ze strona , zadna optymailizacja, nwet esli mam zwalona templatke, bo mi sie dlugo laduje strona, trzeba zmienic serwer.... hmmm ale zeby znow nie wybrac takiego, jesli nie polecasz seweru, to moze jakie paratery pownine miec? doradzisz?

  11. #30
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie wiem czemu zakładasz, że masz "zwaloną templatkę" = można co nieco zoptymalizować ilość zapytań do bazy danych, np. ograniczać odwołania do modułów, ale w Twoim przypadku da to mizerne oszczędności - raczej poszukaj jeszcze możliwości korzystania z pamięci podręcznej, jeśli juz
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •