Przeniesienie haseł w standardzie md5 pod Joomla 1.5.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Przeniesienie haseł w standardzie md5 pod Joomla 1.5.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-01-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Przeniesienie haseł w standardzie md5 pod Joomla 1.5.

    Chciałbym przenieść swój serwis (około 2000 użytkowników) pod Joomla.
    Kodowanie haseł w md5 hasła 32 znakowe np: (de2c9fbea5943a82ba5ee8cdd8acff9d) . Pytanie, czy jest jakiś konwerter zakodowanych haseł na takie jakie stosuje Joomla
    jak zauważyłem Joomla ( ma hasła 64 znakowe - 2*32)

    Jak technicznie wykonać przeniesienie bazy haseł - może jest jakiś specjalny most, konwerter, a może inny trik?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Spróbuj nic nie konwertować.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    22-01-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za informację
    spróbuję - potem napiszę czy się udało
    ______________________________
    uznanie i szacunek dla Waszej pracy
    Ostanio edytowane przez mamkontonatlenie : 01-02-2009 09:12

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    22-01-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny pytań c.d

    Mam więc pytanie techniczne, jak konta - nazwy użytkowników i ich hasła przenieść do bazy sql obsługiwanej przez Jommla- jak to zrobić?

    Dziś testowo założyłem przez bazę danych sql, nowe konto, zrobiłem to na wzór istniejącego już innego konta, w tej samej instalacji Joomla ( 1.5.9)
    Do to tego nowo utworzonego konta wkleiłem z poprzedniej bazy dane swojego starego konta, pobrane ze starej bazy: hasła w systemie md5 , nazwę użytkownika, adres e-mail ... zapisałem, sprawdziłem poprzez porównanie tabel z innym kontem. Wydawało się być ok
    Postanowiłem próbnie się zalogować, używając nazwy i hasło ze starej bazy niestety bezskutecznie.
    Po zalogowaniu administracyjnym , nie znalazłem w "użytkownikach" utworzonego konta. Z przekory wiec, postanowiłem założyć takie samo konto z poziomu zaplecza, oczywiście- jak się tego spodziewałem, nie udało się tego uczynić, bo taka tabela już jest w bazie danych.

    Założyłem więc inne konto z Zaplecza. Później z poziomu sql, zmieniłem hasło nowego konta, wklejać tam ze starej bazy, hasło zaszyfrowane w md5 - Zapisałem i ponownie próbowałem sie zalogować .
    Nie wiem dlaczego - pierwszym razem mi się nie udało, ( wcześniej opróżniłem pamięć podręczną ) ale później, po godzinie ponowiłem tę samą próbę logowania i udało mi się zalogować, używając hasła ze starej bazy

    Teraz trzeba szukać sposobu na założenie spod joomla , 2000 kont a potem w sql zmienić
    hasła i nazwy userów. może ma ktoś patent?

    Ale uwaga, okazuje się ze można zmienić tylko hasło , gdy zmieniłem i nazwę usera i hasło w bazie sql - już nie było możliwości zalogowania się na to konto. Czyli trzeba zakładać userom konta o nawie docelowej odpowiadającej ich nazwie, aktywować ich, a dopiero potem zmieniać hasła. Jak to zrobić maszynowo dla 2 tysięcy kont? Poczekam, może ktoś zna sposób
    Ostanio edytowane przez mamkontonatlenie : 02-02-2009 23:52

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie bardzo rozumiem opis tego, co zrobiłeś. Jeśli nowe konto zakładałeś w bazie danych, to nie wystarczy to zrobić w jednej tabeli.
    Joomla 1.5 na 100% odczytuje 32-znakowe hasła szyfrowane kluczem MD5.
    Łatwo sprawdzić, że tak jest - w bazie danych zmienić istniejące hasło - zapisać z szyfrowaniem md5.
    Migracja kont użytkowników = 4 tabele w bazie danych Joomla!.
    Objaśnienia (pośrednio) znajdziesz na www.pomoc.joomla.pl - Częste pytania
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    22-01-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za wskazówki, a czy jest jakiś proste narzędzie do tworzenia automatycznie takich tabel w sql gdzie można by bezpośrednio podać nazwę usera i hasła. ?

    Wskazane materiały przeczytam Dziękuję za wskazówkę

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ??? nie ma
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8

    Domyślny

    hmm
    nie wiem czy dobrze rozumiem twoj problem ale ja zrobilbym tak
    ustawiam obie bazy na wlasciwym serwerze
    pisze banalny skrypcik kopiujacy 2000 rekordow z jednej bazy do bazy joomla (kopiujac tylko nazwy uzytkownikow oraz ustawiajac jedno standardowe haslo za pomoca hasha md5)
    nastepnie drugim banalnym skryptem sql aktywuje te 2000 kont
    nastepnie 3 banalnym skryptem wrzucam hashe pod wlasciwe konta i pozamiatane

    tyle ze nalezy sie nieco znac na sql :/
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @hesar tym razem nie tylko nie pomagasz, ale bałamucisz! Przeniesienie użytkowników z innego systemu wymaga dostarczenia do BD Joomla! rekordów do 4 tabel. Odpowiednie wskazówki przekazałem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    22-01-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wszystkim dziękuję za pomoc.

    HESAR
    Mniej więcej podobny tekst wysłałem do "SWEGO" programisty, ( syna) pytając go czy taki "skrypcik" mi przygotuje napisałem mu:

    " Joomla w czasie rejestracji wypełni 4 "formularze" w sql , ... ale trzeba by zrobić programik który utworzy formularze w sql, na podstawie danych...."

    Nie mam jeszcze od niego odpowiedzi... ale mam nadzieję ze to nie będzie dla młodego problem , w końcu to On pisał poprzednią wersję bazy i cały skrypt starej strony .

    ZWIASTUN - Bardzo dziękuję za wskazówki, okazały się bardzo cenne.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •