Problem z logowaniem Admina do zaplecza - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Problem z logowaniem Admina do zaplecza

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-08-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny problem nadal nierozwiązany

    problem nadal nierozwiązany

    w międzyczasie naczytałem się i łeb mi pęka od informacji, ale testowałem kilka rozwiązań i nic. także zmieniłem joomla! z 1.5.12 na 1.5.14

    pomóżcie coś, proszę.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W czym oczekujesz pomocy?
    Zmiana w konfiguracji została cofnięta po przywróceniu z kopii pliku konfiguracyjnego. Jeśli był taki, jak wcześniejszy oryginał.
    Jeśli nie, sprawdź wpisy:
    var $sef = '0';
    var $sef_rewrite = '0';
    var $sef_suffix = '0';

    Jeśli gdzieś tu jest jedynka, popraw na 0 - to ustawienia z obrazka, ale na Nie

    Nie wiem, po co wcześniej miałeś włączony plik .htaccess, możesz go przemianować na htaccess.txt i zobaczyć, czy coś to da.

    Poza wszystkim: nawprowadzałeś się w międzyczasie innych zmian: wniosek na przyszłość: zasadniczych zmian w konfiguracji należy dokonywać rozważnie, każdą testować, a wcześniej sporządzić kopię zapasową (lub uaktualnić)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-08-2008
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny ehhhh w końcu wyszło

    "W czym oczekujesz pomocy?
    Zmiana w konfiguracji została cofnięta po przywróceniu z kopii pliku konfiguracyjnego. Jeśli był taki, jak wcześniejszy oryginał.
    Jeśli nie, sprawdź wpisy:
    var $sef = '0';
    var $sef_rewrite = '0';
    var $sef_suffix = '0';

    Jeśli gdzieś tu jest jedynka, popraw na 0 - to ustawienia z obrazka, ale na Nie"

    pomocy potrzebowałem tak jak opisywałem we wcześniejszych postach
    wszystkie 3 sefy próbowałem w różnych konfiguracjach na wszelkie wypadek z naprzemiennym plikiem htcaccess raz z kropką raz txt i za każdym razem nic. wtym oczywiście 3 x wyłączony.


    "Nie wiem, po co wcześniej miałeś włączony plik .htaccess, możesz go przemianować na htaccess.txt i zobaczyć, czy coś to da."

    miałem, bo nigdzie wcześniej nie wyczytałem, że coś popsuje jak zmienię. strona zawsze chodziła dobrze.

    "Poza wszystkim: nawprowadzałeś się w międzyczasie innych zmian: wniosek na przyszłość: zasadniczych zmian w konfiguracji należy dokonywać rozważnie, każdą testować, a wcześniej sporządzić kopię zapasową (lub uaktualnić)"

    wprowadzałem zmiany między innymi ręczne w pliku configuration.php, ale kopia z przed usterki była pod ręką (oczywiście nic nie dawało, że nadpisuje na nowy plik, usterka nie znikała)
    co do zmian właśnie zawsze staram się robić kopię. w tym przypadku nie sądziłem, że grzebanie w tych 3 opcjach coś może "nachrzanić". najbardziej podpadł mi ten suffiksy czyli Adresy z przyrostkiem. takie przeczucie, że to to mi nabrudziło.

    problem rozwiązałem. z kopii zapasowej przegrałem kilka katalogów z joomlą i całąbaze oprócz content, bo miałem nadzieję, że treść wielu artykułów kreowanych między ostatnią kopią a usterką zostanie zachowana.
    nadziej okazała się słuszna. wszystko gra.

    ogólnie dzięki wszystkim za pomoc!!

    to info dla tych którzy też będą się głowić co robić
    oczywiście trzeba wprowadzić kilka zmian z przed usterki, a dokonanych po ostatniej kopii zapasowej. np ja włączałem w między czasie jakieś moduły i zmieniałem ich ustawienia albo edytowałem ustawienia w menu strony. wszystkie artykuły jednak zachowały się i to najważniejsze!!

    dlaczego zmieniałem katalogi joomli, przecież jakbym zachował je a zmienił tylko bazę to nie musiałbym teraz od nowa pracować w zapleczu nad ustawieniami strony?
    dlatego, że próbowałem, ale wyskakiwał błąd. najpierw próbowałem jeden wpis zmienić potem kilka wpisów z bazy wkleić, poźniej więcej aż się wkurzyłem zaznaczyłem całą bazę (za wyjątkiem content to ten największy plik, przynajmniej u mnie) i katalogi joomli i tyle. czyli trochę ryzykowałem, ale "wygrałem przez nokaut uderzeniem rozpaczy w ostatniej rundzie"

    oczywiście jak ktoś w czasie między ostatnią kopią a usterką nawgrywał sobie multimediów do katalogów joomli to omija je przy odzyskiwaniu joomli. wiadomo.

    dzięki raz jeszcze wszystkim za pomoc.

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    09-11-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z logowaniem Admina do zaplecza

    Do tego co zostało tu opisane, proponowałbym również sprawdzenie wpisu w bazie:
    Baza danych-> tabela jos_plugins->User-joomla->Published->powinno być 1

  6. #15

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    24-03-2014
    Wpisy
    3
    Punkty
    -3

    Domyślny

    Ale ja nie mma jos_plugins....... co moge zrobic?

  8. #17
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Wpis o jos_plugins ( a właściwie #__plugins, gdzie#_ to przedrostek) jest troche wiekowy - dotyczy starszej wersji joomla.
    Dzisiaj jest łatwiej - hasło Ratuj Admina

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •