Jeszcze o społeczności użytkowników
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Jeszcze o społeczności użytkowników

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-01-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny Jeszcze o społeczności użytkowników

    Chciałabym móc tworzyć na stronie kategorie użytkowników, dla których byłyby dostępne prawa do wybranych części serwisu. A także do dodawania w wybranych częściach serwisu artykułów.

    Np. stworzyć grupę użytkowników z danego miasta, którzy mogliby dopisywać artykuły lub tworzyć blog w kategorii "miasto".

    Wiem, że istnieją komponenty społecznościowe, takie jak community builder.

    I teraz pytanie - czy community builder będzie w stanie spełnić wymienione przeze mnie wymagania, czy powinnam poszukać czegoś innego (i czego). Pobieżne spojrzenie na ten dodatek nie pozwala mi się zorientować, a wolałabym uniknąć uczenia się go po to, aby na końcu stwierdzić, że zamierzonego efektu nie osiągnę.

    m.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Szukasz czegoś za darmo (np. GNU/GPL) czy masz również odłożoną kwotę na zakup odpowiedniego komponentu lub jego napisanie? /Kluczowe pytanie/


    --------
    Przy okazji rzuć okiem na blog o Joomla! - blog.elimu.pl
    Ostanio edytowane przez PeFik : 12-02-2009 00:20
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-01-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Za darmo. To strona niekomercyjna, za którą sama też nie pobieram opłat i która ma służyć pewnej społeczności.

    Mimo to, chciałabym, aby była możliwie najbardziej funkcjonalna...

    m.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    CommunityBuilder najogólniej pozwala zarządzać profilami. Do budowy serwisu typu społecznościowego obok CB trzeba korzystać jeszcze z innych rozszerzeń (m.in. GroupJive, jakies komentarze, prywatne wiadomości). Nieco inne rozwiązanie to Joomunity - znajdziesz informacje na forum.

    http://extensions.joomla.org/extensi...n/5178/details
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-01-2008
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za podpowiedzi. Zrobiłam małe rozeznanie.
    Joomunity wygląda fajnie, ale to spora kobyłka no i raczej pod joomle 1.5.x, ja mam 1.0, a w dodatku forum mam phpBB2, a nie 3. Taki dinozaur.
    Groupjive nie wyszło poza wersje rc, choć zapowiadało się nieźle
    Doszukałam się jeszcze dodatku JACLplus, ale... joomlę mam w wersji polskiej, musiałabym przed instlacją JACLa uzgodnić podmieniane przez niego pliki na zgodne z polską wrsja joomli. Dosć pracochłonne.
    I znalazłam dodatek JUGA. Zapowiada się dobrze. Nie ma co prawda polskiej wersji językowej, ale w panelu administracyjnym mi to nie przeszkadza, poza tym, nie ma tam dużo do tlumaczenia, więc może dorobię plik z językiem polskim. (Jak dorobię, to tu wkleję).
    Starsza wersja JUGI jest darmowa.
    m.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •