Joomla, webmastering - jak zacząć??
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Joomla, webmastering - jak zacząć??

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-02-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla, webmastering - jak zacząć??

    Witam

    Zamierzam hobbystycznie zająć się wykonywaniem stron www. Dużo się naczytałem o Joomli i mi się podoba. Problem tylko, że nie wiem od czego zacząć. Poszukuję książki bądź konkretnej strony, która nauczy mnie jak wykonywać www od A do Z. Na prawdę nie umiem jeszcze nic (HTML, CSS, MySQL, PHP - to dla mnie czarna magia).

    Od czego zacząć? Czy brać się za Joomlę skoro nie mam żadnych podstaw HTML? Czy ma to sens? Jeśli tak proszę o radę jaką książkę wybrać. Jeśli nie - to od czego mam zacząć?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Żeby tworzyś strony w Joomla tak naprawde nie musisz znać żadnego z języków czy technologii web'owych. Jednak warto by było! Po pierwsze wszystkiego pewnie dowiesz się z Joomla.pl i z tego forum - to co sie tyczy instalacjii i konfiguracji... właściwie Joomla jest na tyle intuicyjna że mozesz sprobowac ja zainstalowac i skonfigurowac bez zadnych podrecznikow... Ale jeśli trafisz na jakieś problemy nie opisuj ich odrazu na forum ale porządnie przeszukaj ;) Na początku wszyscy mają problemy z podobnymi rzeczami.

    Jeśli będziesz chciał robić szablony to koniecznie musisz nauczyć się xHTML + CSS no i pasowało by jeszcze PHP ale nie koniecznie.

    Jeśli myślisz o tworzeniu rozszerzeń dla Joomla to PHP + MySQL musisz podstawy opanować a potem zapraszam na moją strone.
    ================
    Kurs pisania komponentów dla Joomla 1.5 - www.wromanek.info
    Czekam na opinie i sugestie.

  4. #3
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Książki np: http://helion.pl/katalog/177,0,0.html

    Kursy "realne" np: quali.pl / Wrocław

    Kursy video, np. szukaj na allegro.pl

    Korepetycje, forum dział : Zlecę, wykonam, kupię, sprzedam... /cała Polska
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •