Problem przy rejestracji użytkowników
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem przy rejestracji użytkowników

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Problem przy rejestracji użytkowników

    Witam i od razu pytam gdyż na forum nie znalazłem odpowiedz jak dotąd na moje pytanie.

    A mianowicie domene mam u jednego dostawcy a serwer u drugiego. Po przepięciu domeny przez DNS do drugiego serwera gdzie powstała nowa strona po rejestracji w tekscie wyswietla sie stara domena:

    Witaj, Dziękujemy za zarejestrowanie się w XXX - informacje. Twoje konto zostało utworzone, ale wymaga uaktywnienia, zanim będzie można z niego korzystać.
    Aby aktywować swoje konto, naciśnij poniższy odnośnik albo skopiuj go i wklej w pasku adresu Twojej przeglądarki:
    http://www.xxx.pl/ ( i tu stary adres serwera, a chciałbym nowy)

    Po aktywacji możesz się logować do http://www.xxx.pl/www/ (tu też sie wyświetla stary adres) , posługując się poniższą nazwą użytkownika i hasłem.


    I teraz mam pytanie wie ktoś jak to można zmienić??
    Nadmienie tylko że wie że można recznie zmienić w pliku aczkolwiek poprzednik miał jakieś problemy z tym i zresztą ktoś mu chyba odradzał...

    Dziękuje z góry za pomoc!
    Zdrów.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Uff, trzy razy czytałem i nadal nie zrozumiałem, co zrobiłeś.

    Podpiąłeś domenę pod nowy serwer. To jest jasne. Tylko nie wiem, co zrobiłeś dalej. Postawiłeś nową J! czy przeniosłeś ze starego serwera? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobiłeś?
    A może pod nową instalację podpiąłeś starą bazę danych?

    A może po prostu wyczyść cache...

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    05-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Staralem sie nie zakrecic ale nie wyszło...
    jeszcze raz moze teraz sie uda ;)

    zainstalowalem J na jednym serwerze np. ABC.dostawca.pl
    wszystko swietnie hulało pod adresem ABC.dostawca.pl

    i teraz podpiełem domena przez DNS która mam u innego dostawcy internetowego adres tej podpietej niech bedzie ABCDEFGH.pl

    i teraz po rejestracji nowego urzytkownika zamiast:

    Witaj, Dziękujemy za zarejestrowanie się w ABCDEFGH.pl. Twoje konto zostało utworzone, ale wymaga uaktywnienia, zanim będzie można z niego korzystać.
    Aby aktywować swoje konto, naciśnij poniższy odnośnik albo skopiuj go i wklej w pasku adresu Twojej przeglądarki:
    ABCDEFGH.pl/jdhreir04=34er4cos tam

    Po aktywacji możesz się logować do ABCDEFGH.pl, posługując się poniższą nazwą użytkownika i hasłem.


    wyswietlaja sie adresy ze starym kontem czyli

    Witaj, Dziękujemy za zarejestrowanie się w ABC.dostawca.pl. Twoje konto zostało utworzone, ale wymaga uaktywnienia, zanim będzie można z niego korzystać.
    Aby aktywować swoje konto, naciśnij poniższy odnośnik albo skopiuj go i wklej w pasku adresu Twojej przeglądarki:
    ABC.dostawca.pl/jdhreir04=34er4cos tam

    Po aktywacji możesz się logować do ABC.dostawca.pl, posługując się poniższą nazwą użytkownika i hasłem.


    I tu pytanka 2 tym razem czy juz jest jasniej
    I drugie jak zrobic by wyswietlał sie że tak powiem nowy adres strony???

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Hm, szkoda, że nie odpowiedziałeś na drugą część moich pytań...

    Wydaje mi się, że konieczna będzie ingerencja w plik configuration.php. Edycja linijki z "live_site". Zmiana na właściwy adres strony.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    05-03-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    bazylnet udało się propozucja rozwiazania która podałeś pomogła, okazało się że w miejscu "live_site" jest wolne miejsce... Teraz wszystko śmiga jak powinno z odpowiednim adresem strony ;)

    A jak już jesteśmy przy tym temacie to może wiesz po co jest ten drugi plik configuration.php-dist bo jak narazie zmieniłem tylko w configuration.php i to pomogło a w tym 1 pliku zostawiłem puste bo nie wiem do czegho on służy...

    A druga sprawa czy wiesz może jak zmienić tło ramki w której wyświetla sie komunikat po zarejestrowaniu:

    Konto zostało utworzone, a odsyłacz aktywacyjny przesłany na podany przez Ciebie adres. Po otrzymaniu wiadomości użyj odsyłacza, żeby uaktywnić swoje konto. Dopóki tego nie zrobisz, zalogowanie nie będzie możliwe.

    bo mam niebieska a chciłbym zmienić na inny kolor. Domyślam się ze w css-ie ale nie wiem za bardzo w którym miejscu...
    Pozdrawiam i dziękuje za rozwiazanie pierwszego problemu!

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Tasior - proszę zapoznać się z Regulaminem forum. Temat zamykam!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •