Po dodaniu do artykułu "Więcej..." - rozwala mi się strona:/
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Po dodaniu do artykułu "Więcej..." - rozwala mi się strona:/

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Po dodaniu do artykułu "Więcej..." - rozwala mi się strona:/

    Witam,
    Posiadam Joomla 1.5.5, utworzyłam nowy artykuł i po kilku linijkach tekstu kliknęłam opcje "Więcej..", aby na stronie wyświetlał mi się tylko "zwiastun" artykułu i po kliknięciu w "więcej.." przechodził w całość artykułu. Ale gdy patrzę na stronę (czy w mozilii czy w IE), to menu po lewej stronie jest, artykuły - zwiastuny są po lewej stronie pod menu, a prawe menu (sonda, liczba gosci, itd) wyświetla się dopiero pod zwiastunami i do tego ucina je w polowie. Co mam zrobić? Proszę o pomoc. Pod linkiem znajduje się strona, na której jest ten problem. http://www.piknikkamieniec.pl/index....d=43&Itemid=74

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Przyznam, że nie specjalnie mam ochotę porównywać szczegółowo oryginalny szablon Siteground z kolegi zmianami ale na początek to spróbuj przywrócić oryginalną szerokość dla #content na 920px
    Wydawałoby się, że za dożo powycinałeś

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Hmmm... Tylko, że to nie ja robiłam tą stronę, zostałam poproszona o wstawianie artykułów i obrazów przez znajomego. Gdy tworzyłam całe artykuły i je wstawiałam było wszystko ok, a gdy chciałam dodać opcje "więcej.." to sie rozjechało. Troche tego nie rozumiem, dlaczego wszystko było ok gdy był cały artykuł, a gdy była tylko część z odnośnikiem to się rozsypało? A jak mam przywrócić tą oryginalną szerokość? Tzn, w którym miejscu w template.css?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    teraz tego prawego menu w FF w ogóle nie widzę
    "mieszałaś" coś więcej ?

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nic nie mieszałam, w mozilli w ogóle nie widać tego prawego menu, w IE widać ucięte i to na samym dole po prawej.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Proponowałbym pobrać jeszcze raz szablon z siteground i zastąpić to, co masz (dotychczasowy skopiować na swój dysk)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czyli miałabym się bawić w robienie całej strony od nowa? to skórka za wyprawkę. Nie dość, że musiałabym siedzieć miesiąc, żeby dojść od czego zacząć to i tak pewnie nie uda mi się tego dobrze zrobić, bo nigdy nie miałam wcześniej styczności z Joomla, ech.. Nie ma jakiegoś innego rozwiązania, coś podmienić w kodzie, coś zmniejszyć a coś poszerzyć? Musi być jakiś sposób... Nikt nie ma żadnego pomysłu?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie panikuj, a zrób co piszę.
    Czemu to miałabyś robić stronę od nowa. Masz
    a) pobrać z Siteground szablon (podajesz adres email i dostajesz link)
    b) aktualny katalog z szablonem skopiować do siebie na dysk
    c) nadpisać na serwerze pliki szablonu pobranymi i Siteground
    Wszystko.
    Potem możesz się bawić w porównywanie, co poprzednik zmaścił w szablonie. Bo szablon jest skonstruowany poprawnie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Słusznie kolega radzi [z resztą jak zwykle ].
    Na priv za długo by nam zeszło (wybacz), a najpewniej skończyłoby się tym, że poprosiłbym o stworzenie dla mnie konta [jeżeli byś się nie bała ]
    Nie musisz nic robić na nowo. Zgodnie z powyższymi wskazówkami skopiuj folder templates/siteground-j15-41 do siebie na dysk.
    Ze strony http://www.siteground.com/template_middle.htm?tid=316 pobierz plik szablonu, podmień pliki i gotowe.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •