You don't have permission to access - p0mocy
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: You don't have permission to access - p0mocy

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny You don't have permission to access - p0mocy

    witam,

    ostatnio czesto dostaje taki komunikat jak otwieram jestem na zapleczy administracyjnym. czy to wina serwera, czy joomli? korzystam z 1.5.9.

    W pelnej krasie komunikat wyglada tak:

    Forbidden

    You don't have permission to access /administrator/index.php on this server.

    Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.




    Dopiero kilkunastokrotne odsiezenie powoduje powrot do normalnosci.



    prosze o pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam,

    kurcze, znowu mi sie to samo pojawia. poza tym strasznie duzo bledow 404 mi zwraca serwer:

    /plugins/editors/jck/editor/skins/silver/fck_strip.gif 525
    /plugins/editors/jck/editor/images/spacer.gif 418
    /administrator/templates/khepri/images/j_border.png 63
    /administrator/index.php 62
    /plugins/editors/jck/editor/skins/default/fck_strip.gif 58

    wie ktos moze o co tu chodzi?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Niekończąca się historia ustawień serwera - prawa do plików?
    Zmieniałeś coś w .htaccess?
    Spróbuj wstawić do .htaccess cos takiego:

    Kod:
    ########## Attempt to solve 'Global Configuration' save issue, FTP layer issue, Media Upload issue
    SecFilterEngine Off
    SecFilterScanPOST Off
    ########## End - Attempt to solve 'Global Configuration' save issue, FTP layer issue, Media Upload issue
    o ile serwer dopuszcza zmianę ustawień PHP przez .htaccess?

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzieki za pomoc.

    nie wiem tylko jak to mam wstawic. zmienilem .htaccess na htaccess.txt i dopisalem te linie, ale wszystko sie rozsypalo i nie moge odsiwezyc strony.

    czy cos jednak zle zrobilem?

    gdzie sprawdzic czy .htaccess moze zmieniac php na serwerze?

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sfin44 Zobacz wiadomość
    zmienilem .htaccess na htaccess.txt i dopisalem te linie, ale wszystko sie rozsypalo i nie moge odsiwezyc strony.
    Nie zmieniłeś z powrotem na .htaccess?
    Jeśli tak, i się rozsypało to .htaccess działa.
    Musisz zmienić htaccess.txt na .htaccess - i zrób to szybko, bezpieczeństwo systemu!

    Jeśli natomiast zapisałes te zmiany i na serwerze jest obecnie .htaccess, to je wywal, bo nie okazały się skuteczne.

    aha/ może zapisałeś jakies białe znaki w .htaccess? Zapisuj tylko w prostym notatniku.
    Ostanio edytowane przez jantin : 09-03-2009 23:40 Powód: ortografia :)

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam,

    chyba chodzilo o te białe znaki. wywalilem "entery" i dziala. nie wiem tylko czy to pomoze.

    znowu mi wyrzucilo blad:

    Error loading "http://www.sopothotele.pl/plugins/editors
    /jckstyles.xml.php?css_filename=plugins/editors/jck/editor
    /css/fck_editorarea.css" (HTTP Status: 403).

    Do you want to see the server response dump?


    szukalem tez na zaganicznych forach i lipa. krew mnie zaleje ;)

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    @sfin44
    Ja też szukałem i niewiele znalazłem.
    Tu:
    http://forum.joomla.org/viewtopic.ph...04380&start=30
    jest wątek w którym podano podobny błąd dotyczący JCK (niżej w w/w wątku zgłoszony przez Mike Kelly), ale rozwiązania nie ma. Tak luźno przypuszczam, ze problem może być związany z pluginem edytora JCK? Może go odinstaluj (jeśli serwer pozwoli?) i zobacz czy problem zniknie?

    Błąd HTTP 403 oznacza, że klient skomunikował się z serwerem, ale serwer odmówił dostępu. Idąc tym śladem możesz mieć klasyczny przypadek z prawami do plików? Jeśli tak jest, możesz mieć problemy z odinstalowaniem JCK, bo nie jestes jego "właścicielem". Gdyby tak było to kwestia konfiguracji serwera, czyli potrzeba rozmowy z adminem hosta i zgłoszenie mu problemu.

    Z drugiej strony miałeś serię błędów 404, a po tym trudno konkretnie wnioskować. Serwer czegoś nie znalazł lub to coś nie spełniło żądania i nie wiadomo dlaczego?
    Dla mnie na tę chwilę problem za trudny, odinstaluj JCK a jeśli nie pomoże, to chyba pozostaje kontakt z administratorem hostingu ?

    I pytanie, czy po dodaniu tej dyrektywy do .htaccess znikneły błędy 404 związane z panelem administratora? Bo jakby teraz zgłaszasz tylko ten JCK i 403?

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    dziki za odpowiedz. na joomla.org tez juz szukalem nie ma tam odpowiedzi na moje problemy.

    tak jak radziles odinstalowalem teraz jck. zobaczymy co bedzie. na pewno bedzie troche trudniej i wolniej wrzucac sie dane

    w jaki sposob moge zobaczyc jakie sa prawa dostepu? czy wystarczy w total commanderze zmienic atrybuty?

    no bledow z jck jest co niemiara:

    /plugins/editors/jck/editor/skins/silver/fck_strip.gif 1313
    /plugins/editors/jck/editor/images/spacer.gif 1123
    /plugins/editors/fckeditor/editor/images/spacer.gif 246
    /plugins/editors/fckeditor/editor/skins/office2007/fck_strip.gif 205

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Z zewnątrz nie zmienisz praw własności plików serwera.
    Chyba, że jesteś jego właścicielem/adminem to opis jest tu:
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/440/51/

    Właściciel pliku i grupa do której nalezy są określane przy jego tworzeniu/zapisywaniu. Zobaczyć to możesz np w Total Comanderze po wejści na FTP serwera. Wejdż na dowolny plik i kilknij w TC Plik/Właściwości: powinieś zobaczyć np coś takiego:

    -rw-r--r-- 1 nobody nogroup 2157 Jan 26 14:58 index.php

    to przykładowy wiersz pliku index.php administratora w TC.
    Opis tego formatu zapisu jest tu
    http://www.catcode.com/teachmod/chmod_1.html
    ale napiszę tylko, ze plik nalezy do właściciela "nobody" w grupie "nogroup" zeby ustalić naszą uwagę na istocie sprawy.

    Oczywiście właściciele mogą być rózni dla róznych plików czy katalogów, to zalezy od ustawien serwera. Jeśli tak jest, mogą być problemy z działaniem elementów Joomla. Ja mialem taki problem, ale po interwencji admin serwera ustawił dla mnie sztywne właścicielstwo, czymkolwiek ładuje lub modyfikuję (FTP, PHP itp) pliki zawsze mam właściciela "jantin" i grupę "jantin". I bóle z problemami dostępu i błędami 403 i 404 ustały

    Jest taki komponent joomlaXplorer , który pomaga w zarządzaniu prawami własności, działa w w 1.5 trybie Spuścizny, zainstalowałem go ale już po interwencji więc nie wiem jak to wygląda praktycznie. W każdym razie CHMOD'y zmienia, ale czy jednocześnie zmienia właściciela, nie wiem, nie dłubałem w nim głębiej.

    Spróbuj najpierw zobaczyć jakich masz właścicieli (i grupy) plików np w administratorze, i w tym katalogu gdzie jest plugin JCK. jeśli wszedzie są tacy sami to chyba nie jest ten problem?

    No i pytanie czy znikneły problemy z błedem 404 (panel admina) i z JCK po jego odinstalowaniu?
    Ostanio edytowane przez jantin : 09-03-2009 11:54

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    25-01-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    bledy z 404 na razie zniknely. bledy z jck, jakoze odinstalowany tez zniknely.

    zainstalowalem joomla explorer. niby wszedzie jest ok. 755 dla katalogow, 644 dla plikow. w katalogu jck tak samo.

    nie mam wiec chyba po co pisac do admina.

    moze to pomoze. zrobilem test:

    [/size]Wiadomość diagnostyczna
    Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.9 Production/Stable [ Vatani ] 9-January-2009 23:00 GMT
    configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
    Architektura/Platforma: FreeBSD 7.0-RELEASE-p5 ( amd64) | Strona Serwer: Apache ( www.sopothotele.pl ) | PHP Wersja: 5.2.6
    PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
    mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: [color=red]Niezapisywalny[color] | Max.Execution Time: 240 sekund | File Uploads: Włączone
    MySQL Wersja: 5.1.31-log ( 62.146.68.173 via TCP/IP )

    Informacje rozszerzone:
    SEF: Włączone (z mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Zaimplementowano
    PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
    PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 256M | Max. Upload Size: 55M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: 240 | Zend Wersja: 2.2.0
    Wyłączone Funkcje: exec,system,shell_exec,passthru,escapeshellcmd,esc apeshellarg,proc_close,proc_open,proc_open,set_ini ,ini_alter,eval,popen,dl,pcntl_exec,disk_free_spac e
    MySQL Klient: 5.1.28-rc ( latin2 )


    Moze to cos rozjasni.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •