Artykuły z innych portali na własnej stronie internetowej
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Artykuły z innych portali na własnej stronie internetowej

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Artykuły z innych portali na własnej stronie internetowej

    Witam! Chce zrobić stronę internetową na której będą się znajdowały artykuły(newsy) z innych stron internetowych. Chciałbym się dowiedzieć jak powinienem to robić, żeby być w zgodzie z prawem. Na co powinienem zwracać uwagę. Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-05-2008
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przede wszystkim znajdź najlepiej forum prawne i tam zadaj to pytanie.
    Warto napisać to redakcji strony o taką prośbę.
    Bardzo często się zgadzają, ale w zamian za to musisz podać źródło wiadomości.
    Tylko napisz do nich maila, a nie dzwoń, potwierdzenie listowne jest bardzo istotne w przypadku gdyby mieli jakieś wonty.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    06-03-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    208
    Punkty
    13

    Domyślny

    Są strony (na zasadzie katalogu tematycznego), które same pozwalają kopiować ich artykuły poszukaj sobie w google "przedruk artykułów". Natomiast jeżeli chcesz korzystać z aktualności np. gazet lub RSS to musisz zawsze się zapytać o zgodę, jednak poczytaj zawsze sobie noty prawne na stronie, z której chcesz zasięgnąć informacji, tam często jest to wyjaśnione na jakiej zasadzie można korzystać ze źródeł.

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    1) a wiadomości z kanału RSS nie wystarczą?
    2) Pytanie ironiczne: Czy lubisz tuczyć się na kradzionym ??? to tak jakbyś "napisał" książkę kradnąc kartki z innych książek z biblioteki, księgarni .... wybacz !!
    3) ew. możesz stosować pr.cytatu / przedruku - ale coś mi się wydaje że ty chcesz w 95% oprzeć się na cudzej pracy, patrz pkt 2)
    Jeśli się mylę, to rzuć okiem na Rozdział 9. Zagadnienia prawne związane z budową strony WWW i administracją nią - książki: http://helion.pl/ksiazki/cmswww.htm
    Ostanio edytowane przez PeFik : 26-02-2009 21:33
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    1) a wiadomości z kanału RSS nie wystarczą?
    2) Pytanie ironiczne: Czy lubisz tuczyć się na kradzionym ??? to tak jakbyś "napisał" książkę kradnąc kartki z innych książek z biblioteki, księgarni .... wybacz !!
    3) ew. możesz stosować pr.cytatu / przedruku - ale coś mi się wydaje że ty chcesz w 95% oprzeć się na cudzej pracy, patrz pkt 2)
    Jeśli się mylę, to rzuć okiem na Rozdział 9. Zagadnienia prawne związane z budową strony WWW i administracją nią - książki: http://helion.pl/ksiazki/cmswww.htm
    Ad1. Wiadomości z kanału RSS nie wystarczą. W branży, w której mam zamiar tworzyć stronę brak jest 'porządnych stron', które by z takiej technologii korzystały. Jednocześnie żadna ze stron nie dostarcza wystarczającej ilości informacji. Na każdej jest 'po trochu'.

    Ad2. Nikt nie mówi tutaj o kradzieży. Nie mam zamiaru podpisywać się pod czyimś, czego sam nie napisałem. W większość książek jakie czytałem na studiach, wykorzystuje się pracę innych naukowców, w postaci wzorów, cytatów (Często całościowych) i jeżeli jest to zaznaczone to nikt nie robi problemów.

    Ad3. Moja strona ma być zbiorem newsów z innych stron, w przypadku gdy jest to po 10 newsów dziennie, nie jestem w stanie wszystkiego 'przerobić' po swojemu, także głównie będzie to oparte na Kopiuj,Wklej.

    A co do książki to zobaczę i dam znać.

    Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •