frontpage a meta tagi - Strona 3
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 55

Temat: frontpage a meta tagi

  1. #21

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Blokowany
    Dołączył
    16-05-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Możesz skopiować i wstawić tu zmodyfikowany kod plus kilka okolicznych linijek kodu z góry i z dołu?
    Oto ten fragment pliku content.html po korekcie zgodnie z Twojej sugestii i dzieki temu dziala poprawnie front page:

    function show( &$row, &$params, &$access, $page=0 ) {
    global $mainframe, $hide_js;
    global $mosConfig_live_site;
    global $_MAMBOTS;

    $strona = mosGetParam( $_GET, "option", '' );
    if ($strona && $strona != 'com_frontpage'){
    $mainframe->appendMetaTag( 'description', $row->metadesc );
    $mainframe->appendMetaTag( 'keywords', $row->metakey );
    }



    // adds mospagebreak heading or title to Title
    if ( isset($row->page_title) && $row->page_title ) {
    $mainframe->setPageTitle( $row->title .' '. $row->page_title );
    }
    Ostanio edytowane przez makler5 : 08-11-2009 00:49

  4. #23
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Takie zachowanie wskazuje na to, że gdzieś w plikach Joomla u Ciebie polecenie dodawania metatagów jest wykonywane powtórnie. Możesz to sprawdzić ukrywając zmodyfikowany kod (na chwilę) i obserwując co zostało umieszczone w metatagach. Zakomentuj kod:
    /*$strona = mosGetParam( $_GET, "option", '' );
    if ($strona && $strona != 'com_frontpage'){
    $mainframe->appendMetaTag( 'description', $row->metadesc );
    $mainframe->appendMetaTag( 'keywords', $row->metakey );
    }*/

  5. #24
    Blokowany
    Dołączył
    16-05-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wyciąłem kod ten:
    $strona = mosGetParam( $_GET, "option", '' );
    if ($strona && $strona != 'com_frontpage'){
    $mainframe->appendMetaTag( 'description', $row->metadesc );
    $mainframe->appendMetaTag( 'keywords', $row->metakey );
    }


    I teraz na front page i wszystkich podstronach mam takie same description oraz keywords, identyczne jak w wpisałem w konfiguracji witryny. A mi chodzi, aby dodawało do podstron jeszcze indywidualne słowa i opisy, tak jak było poprzednio, lecz był problem z dublowaniem.

  6. #25
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    To oznacza, że jest to jedyne miejsce dodawania wpisów do metatagów z artykułów. Pozostaje sprawdzenie dlaczego kod jest wykonywany dwa razy.
    Niestety nie potrafię tego zrobić telepatycznie.

  7. #26
    Blokowany
    Dołączył
    16-05-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    To co teraz zrobić? Przykleić wycięty kod z powrotem? Jak widać Joomla posiada poważne braki. Wyczerpały się już możliwości, jestem zrezygnowany. Chyba zmienię na coś innego. Co polecasz?
    A może podeślę Ci cały plik tego modułu, tylko musiałbym zrobić to emailem, bo tu się nie mieści.

  8. #27
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Kod przywróć z powrotem. Błąd jest związany z Twoją Joomla a nie z Joomla w ogóle. Na moim serwerze metatagi dodawane są prawidłowo - bez dublowania.
    Podesłanie pliku to za mało. Przyczyna problemu może być gdzie indziej. Taka diagnoza wymaga dostępu do Joomla - plików i bazy.

  9. #28
    Blokowany
    Dołączył
    16-05-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Masz rację. Przed chwilą odkryłem błąd. Otóż "fachowiec" z OVH, który instalował mi tą Joomle umieścił katalogi takie same także w innym miejscu, tj. na poziomie równym katalogowi www. Był tam też katalog components, więc go usunąłem. Teraz już nie ma podwójnych keywords. Tylko przy description na podstronach zawierających pojedynczy artykuł wygląda nie fajnie. Jest ogólne description a ponadto pojawia się description dot, tego artykułu. Lecz po kropce jest przecinek. Jak to powinno być fachow?, Czy powinien się każdorazowo pojawiać takę opis ogólny witryny z ustawien konfiguracyjnych?
    nadmieniam, że na najwyższym poziomie, tam gdzie jest katalog www mam jeszcze kilka katalogów, które również mogą mieszać, jak tamten, który usunąłem. Oto ich nazwy: administrator, cache, cgi-bin, editor, help, images, pictures, requests, sessions. Co mogę bezkarnie wyrzucić?

    Druga sprawa: ten problem z sumowaniem opisów i słów kluczowych jest jeszcze na wszytkich stronach z menu głownego (belka pozioma). Co zrobić, aby też to wyleczyć?

  10. #29
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Standardowo ogólne metatagi są umieszczane na każdej podstronie, ale można to zmienić. Czy katalogi są potrzebne można sprawdzić zmieniając ich nazwę i obserwując co się dzieje. Podejrzewam, że to dublowanie jest przyczyną, że strona ładuje się dość wolno.

  11. #30
    Blokowany
    Dołączył
    16-05-2009
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Zmiana nazw katalogów

    Zmieniłem nazwy katalogów. Wydaje mi się, ze strona ładuje się szybciej, lecz może jest to moje subiektywne odczucie.

    Proszę Cie teraz o pomoc w usunięciu sumowania na podstronach z menu głównego: Aktualności, Akademia itd. Tam jest ten sam problem z kumulowaniem opisów i słów kluczowych, który był na front page.
    Ostanio edytowane przez makler5 : 08-11-2009 22:30

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •